LOGAN kissfm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • KissFM 1.4, 8000 km,cca 11 luni,nici o problema (din punctul meu de vedere)in afara de cele cauzate de mine la aspectul exterior,mers cam 60% urban,multumit.
    Astept revizia de un an sa vad ce parere au altii.

    Comment


    • Asa sa fie...Doar al meu sa aiba probleme...
      sunt curios cand o poti merge sa cumperi o masina romaneasca, sa intrebi ce sa alegi si sa ti sa raspunda ca totul tine de cum o nimeresti...

      Comment


      • Am si eu un KissFM 1,5 dci de 70 cp.......Stie cineva dace se poate aduce acest motor la 85 cp?.... Si cum?!
        Dacia Logan KissFM 1.5 DCI 90 CP B-76-SKF
        Seat Leon 2001 1.6 16v 106 CP TM-11-MFD viitor TM-31-MMN

        Comment


        • Kiss-ul meu din februarie 2008. In afara de scurgeri de ulei in primii 3000 km,rezolvati cu succes in garantie, nu am avut nici o problema! Am deja 10700 km. Doar ce m-am intors dintrun circuit de 1600 km, care a inclus si transfagarasanul. Am fost supermultumit de cum a mers si cred ca nu trebuie sa fie criticat modelul kiss fm in particular.
          Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
          Andreea Trifu

          Comment


          • Originally posted by iashca View Post
            Kiss-ul meu din februarie 2008. In afara de scurgeri de ulei in primii 3000 km,rezolvati cu succes in garantie, nu am avut nici o problema! Am deja 10700 km. Doar ce m-am intors dintrun circuit de 1600 km, care a inclus si transfagarasanul. Am fost supermultumit de cum a mers si cred ca nu trebuie sa fie criticat modelul kiss fm in particular.
            Pff da ii dai frate...Eu din octombrie deabia reusi sa fac 8000 km cu toata marea,serviciul,provincia si drumurile aiurea de dragul consumului si ridicarii numarului de kilometri.(insa o luna fara permis...Da nu cont. Ca a condus nevasta ceva)

            Comment


            • Originally posted by viorelu View Post
              Pff da ii dai frate...Eu din octombrie deabia reusi sa fac 8000 km cu toata marea,serviciul,provincia si drumurile aiurea de dragul consumului si ridicarii numarului de kilometri.(insa o luna fara permis...Da nu cont. Ca a condus nevasta ceva)
              Eu ce sa mai zis? De pe 21 mai pana acuma am depasit 6000km. Dar am 2 probleme care ma nemultumesc. Una ar fi un troncanit la o usa. Am vorbit cu cei de la service si au zis sa vin sa imi faca o programare si se rezolva. Cica ar fi ceva desprins la portiera respectiva. A 2 a e un pic mai dificila.. Mi se cojeste volanul destul de urat. Oare se schimba pe garantie? Am vb cu cineva de pe acolo si m-a intrebat daca il dau cu ceva. Am zis ca nu( si sincer nu il dau) si mi-a zis ca asta e motivul, ca trebuie dat cu nu stiu ce creme de pe la ei.

              Comment


              • Volanul se schimba pe garantie, normal.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Poti sa pui o poza cu volanul? Te rog
                  I HAVE A !sigpic
                  fara linkuri externe in semnatura

                  Comment


                  • Originally posted by cordus View Post
                    Eu ce sa mai zis? De pe 21 mai pana acuma am depasit 6000km. Dar am 2 probleme care ma nemultumesc. Una ar fi un troncanit la o usa. Am vorbit cu cei de la service si au zis sa vin sa imi faca o programare si se rezolva. Cica ar fi ceva desprins la portiera respectiva. A 2 a e un pic mai dificila.. Mi se cojeste volanul destul de urat. Oare se schimba pe garantie? Am vb cu cineva de pe acolo si m-a intrebat daca il dau cu ceva. Am zis ca nu( si sincer nu il dau) si mi-a zis ca asta e motivul, ca trebuie dat cu nu stiu ce creme de pe la ei.
                    Pentru troncanit usa , incearca surubul ala dupa stalpu central in care se prinde clema de la incuietoare , sa nu fie desfacut. Eu asa am patit , daca mai stateam oleaca pica surubul de tot. Nu se mai inchidea usa si zdranganea de o lua draci , noroc cu un coleg de munca ca a pus mana pe el din greseala si si-a dat seama , ca altfel ma duceam si eu in service. Daca e ala, strange-l oleaca mai sanatos si nu o sa mai ai probleme (daca e de la ala).
                    Iar cu volanul , cam probleme, ca eu tot KissFm am si cica e din piele, dar nu am nici o problema cu el. Nici nu l-am spalat nici o data, doar daca or fi dat aia de la spalatorie cu ceva pe el , ca eu doar il sterg de praf cand conduc si atata

                    Comment


                    • Volanul til schimba ca si mie mi l-au schimbat, nu au avut ce sa faca se cojea ca dracul.

                      Comment


                      • Kiss Fm 1.5 dci 70 hp. Aseara a facut 2 luni de cand il am si 6200 Km. Nu m-a suparat cu absolut nimic. Ma gandesc doar sa ii schimb uleiul cu unul mai bun.
                        Cat despre problemele pe care le discutati voi nu le vad asa grave. Se rezolva prin strangerea unui surub.
                        tema, ideea si morala este banii
                        banii este fericire restu' tot e amagire

                        Comment


                        • Volanul se cojeste in draci.. Mi se inegreste mana de la el. Sunt constient ca e de la caldura, dar ce sa ii fac. Tot atunci mi se lipeste si mana de volan si e destul de incomod la condus. Am sa ma dus saptamana viitoare prin service sa vorbesc cu ei si am sa va anunt.. Diseara am sa postez si ceva poze.

                          Comment


                          • Vad ca sunt cativa cu problema asta...Sa fie vina soferilor sau a constructorului?
                            Poate a fost vreun lot facut mai la misto.
                            Eu nu am problema asta...Poate primele kissfm au fost facute mai cu simt de raspundere

                            Comment


                            • Originally posted by viorelu View Post
                              Vad ca sunt cativa cu problema asta...Sa fie vina soferilor sau a constructorului?
                              Poate a fost vreun lot facut mai la misto.
                              Eu nu am problema asta...Poate primele kissfm au fost facute mai cu simt de raspundere
                              Dai volanul cu ceva? Mi-a recomandat cineva sa folosesc servetele umede pentru copii( din alea fara alcool). Am testat ieri si a incetat sa se mai jupeasca. Voi ce ziceti, sunt bune pentru "pielea" de pe masini? Aici eu zic ca e vina celor de la reprezentanta, pentru ca trebuiau sa ne zica sa tratam obiectele cu piele si cu ce.

                              Comment


                              • @ Cordus : NU MAI CITA ULTIMUL POST !!!

                                Ok, pai asa se poate spune si de Loganurile facute in 2005 , care nu aveau probleme la distributie spre exemplu, nu este o regula anume .
                                Si intrebare, cum se afla in ce perioada (zi, luna) sa fabricat masina ?
                                La a mea banuiesc ca ar fi data care am gasit-o pe diferite componente ale masinii , un sticker care are o stampila cu data asambalrii si scrie in franceza denbumirea respectivei piese. La mine scrie 24 octombrie 2007, masina am luat-o de la dealer in 16 ianuarie 2008......Aia sa fie oare??
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google