Inlocuire Caseta De Directie Mecanica Cu Caseta Servodirectie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inlocuire Caseta De Directie Mecanica Cu Caseta Servodirectie

    salutare am un logan ambiance din 2008 pe care l-am cumparat fara servodirectie acum m-am hotarat sa ii schimb caseta cu una cu servodirectie ma poate ajuta cineva cu sfaturi sau daca este cineva care a mai facut o astfel de schimbare sa ma poata indruma si pe mine ?????????

  • #2
    Va trebui sa modifici o mare parte a sistemului hidraulic...

    Comment


    • #3
      caseta de directie iti recomand sa ti - o cumperi noua restu de piese adica pompa de servo,furune ,bazinul de lichid,suportul pe care vine pompa servo ,alta curea de accesorii din dezmembrari,asa iesi cel mai ieftin.
      Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

      Comment


      • #4
        am gasit la dezmembrari caseta de directie de pe un logan phase 2 lovit pe spate are cam 20000 km si banuiesc ca este buna iar pretul de 500 de ron banuiesc ca cu toata instalatia ar fi undeva la 1000 ron

        Comment


        • #5
          sincer e foarte bun pretul daca e real. E 1000 lei o pompa de servo la reprezentanta si o caseta sare de 3000 lei asa ca daca iti da la pretul asta nu sta pe ganduri.
          Pain brings out the truth in us all...
          ...how much truth can you stand?

          Comment


          • #6
            Originally posted by moxu' View Post
            am gasit la dezmembrari caseta de directie de pe un logan phase 2 lovit pe spate are cam 20000 km si banuiesc ca este buna iar pretul de 500 de ron banuiesc ca cu toata instalatia ar fi undeva la 1000 ron
            pai si ce mai stai pe ganduri? ia-o e super oferta
            Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

            Comment


            • #7
              sal
              caseta am si eu la 550ron de pe 1.6 restul pieselor tre sa le caut
              Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

              Comment


              • #8
                multumesc frate vyp75 dar am postat ca am gasit caseta o sa fac putina reclama aici daca doreste careva piese sa intre pe situl *************** si gasiti acolo cam tot ce aveti nevoie

                Comment


                • #9
                  Servo pe Ambiance

                  Va salut, am un amic cu Ambiance care doreste sa monteze servo pe masina.Imi puteti spune ca sa pricep si eu si el exact dc piese este nevoie pentru aceasta operatiune.Alternatorul ramane cel cu care a venit masina?
                  Va multumesc pentru ajutor
                  Tinc fest !!

                  Comment


                  • #10
                    eu inca nu am apucat sa fac modificarea in principiu mere facuta dar trebuie vazut cu rola intinzatoare si cu pozitia la alternator daca trebuie schimbata . inca nu am demarat proiectul din cauza unor probleme financiare . un accident nefericit urmarile bara fata aripa stanga , amortizor , bascula mai necesita schimbata doar fuzeta fiind roata inchisa inauntru de sus

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google