Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by K4M View Post
    Din moment ce scrie pe volan, pe bord in dreapta unde se alfa airbag-ul pasager si in plus in manualul de utilizare este descris ( e vorba de SRP) de ce tot o tin unii pe a lor ca logan-ul nu are centuri pretensionate si cu limitator de efort ??? O sa pun o poza sa va convingeti si un scan din manualul de utilizare
    Pentru ca unii se informeaza.
    Raspuns Vocea Clientului:
    "Va multumim pentru increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la serviciile noastre.

    In legatura cu solicitarea dumneavoastra va informam ca Dacia Sandero este un produs ce reprezinta o evolutie in cadrul gamei Dacia. Ca orice nou produs acesta trebuie sa aiba ceva in plus fata de restul gamei, acest lucru fiind centurile pretensionate, design nou etc.

    Noul Logan este un vehicul ce a adoptat multe optiuni si echipamente de la predecesorul sau Dacia Logan. Este posibil ca pe viitor si restul gamei Dacia sa beneficieze de centurile pretensionate ce echipeaza in acest moment modelul Sandero."
    Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

    Comment


    • Originally posted by soto_adler81 View Post
      Pentru ca unii se informeaza.
      Raspuns Vocea Clientului:
      "Va multumim pentru increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la serviciile noastre.

      In legatura cu solicitarea dumneavoastra va informam ca Dacia Sandero este un produs ce reprezinta o evolutie in cadrul gamei Dacia. Ca orice nou produs acesta trebuie sa aiba ceva in plus fata de restul gamei, acest lucru fiind centurile pretensionate, design nou etc.

      Noul Logan este un vehicul ce a adoptat multe optiuni si echipamente de la predecesorul sau Dacia Logan. Este posibil ca pe viitor si restul gamei Dacia sa beneficieze de centurile pretensionate ce echipeaza in acest moment modelul Sandero."
      Eu unul tot nu inteleg de ce in manualul de utilizare (precizez, logan ph 2 prestige) este prezentat sistemul SRP care include centuri pretensionate si cu limitator de efort. In plus, pe volan scrie exact asa SRP AIRBAG si unde este airbagul pasager la fel, SRP AIRBAG. Nu pricep....oricum cei de la vocea clientului sunt uneori pe dinafara iti zic eu ca stiu prea bine. O sa postez niste poze sa va convingeti si voi ca de ce am zis mai sus
      Numai bine !

      Comment


      • asa logan ph2 nu are centuri cu pre tensionare si la mine scrie pe bord srp si la centuri nu apare nimic uite si cateva poze
        Attached Files

        Comment


        • SRP - airbag-urile se deschid (umfla) la maxim indiferent de viteza (evident cand da comanda UCE Airbag)
          SRS - airbag-urile se deschid (umfla) mai mult sau mai putin in functie de viteza (la reno'urile mai scumpe gasiti SRS, si evident la alte marci care se respecta)

          Comment


          • vreau sa achizitionez si eu un 1.6 16v

            Comment


            • Si cine sau ce te opreste? vrei sa stii ceva sau ce? ca nu intelegem...
              Multa lume, putini oameni...

              Comment


              • Originally posted by daniel30 View Post
                vreau sa achizitionez si eu un 1.6 16v
                spor la cumparaturi

                Comment


                • Vrei sfaturi ceva?
                  Daca ai bani ia-ti-l.
                  sigpic
                  !

                  Comment


                  • Originally posted by daniel30 View Post
                    vreau sa achizitionez si eu un 1.6 16v
                    De care?Laureate sau Prestige?
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • Originally posted by D-FENS View Post
                      De care?Laureate sau Prestige?
                      Prestige sa isi ia ca e mult peste Laureate...face absolut toti banutii

                      Comment


                      • Nu va suparati ... la Logan PH2 Prestige - ambele modele (benzina si motorina) au izolatia acea fonica la motor ?
                        Si inca o intrebare ar fi despre vestita bara stabilizatoare: daca aceasta este prezenta la Logan PH2 Prestige - ambele modele (benzina si motorina) ?

                        Multumesc anticipat.

                        Comment


                        • Au si izolatie si bara stabilizatoare.

                          Comment


                          • Inca o intrebare va rog: ambele modele (benzina si motorina) de Prestige au acelasi interior cu portiuni bej ?
                            Banuiesc ca da ... sad ... rau de tot ...
                            Last edited by Clauds; 30 January 2009, 17:58. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Eu zic ca sunt la fel,daca e Prestige...
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • Normal ca sunt la fel...
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google