Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asa stiam si eu si chiar am vazut dar masinile erau ph1,ca prestige nu are discuri ventilate si ma indoiesc daca ph1 nu avea ca ar fi bagat la ph2.Pune-ti niste poze ca sa ne convingem...
    Multa lume, putini oameni...

    Comment


    • Bine maine o sa fac niste poze daca nu uit si le postez, si daca reusesc fara ca sa dau roata jos, dar are sigur ca m-am uitat, si am vazut si la prestige PH1, acolo se vede mai bine avand jante de aliaj.

      Comment


      • M-ar fi interesat si pe mine un Logan PH2 Prestige dar ma enerveaza la culme interiorul bej (sau crem ... whatever).
        Dar din cate am vazut pe configurator la Dacia, se poate configura un Laureate cu cam toate optiunile de pe Prestige - avantajul in cazul meu ar fi interiorul de alta nuanta. La pret ajunge fix cu 200 euro mai ieftina Laureatul. Din ce am putut sa-mi dau eu seama - singura lipsa ar fi volanul imbracat in piele (dupa ce am pus tot la optionale la Laureate ca sa-l fac ca un Prestige). Mai este si alta diferenta inafara de aceasta ? stiti cumva ... daca mi-a scapat ceva ?

        Comment


        • geamurile electrice spate si cd-player fara mp3
          http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
          жалюзи плиссе

          Comment


          • Originally posted by SSO View Post
            geamurile electrice spate si cd-player fara mp3
            Pai le-am pus si pe alea (ca optionale la Laureate).
            Inafara de astea ...

            Comment


            • Intr-adevar la aceleasi dotari iese mai ieftin cu ~8 milioane laureate+optionale. Insa te sfatuiesc sa nu mai optezi si pentru jantele aliaj. costa 12 milioane. Pai cu ~16 milioane iti iei niste jante frumoase noi. si astfel o sa ai 2 randuri de jante, si de tabla cu care o sa vina masina si de aliaj.
              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

              Comment


              • Da asa este ... oricum excludeam Radio CD MP3 (de care am sa iau oricum altul ulterior) si jantele de aliaj care sincer pe mine nu prea ma interesau.
                Deci sa inteleg ca singura diferenta (de unde ar venii si cei 200 euro diferenta) ar fi data de volanul imbracat in piele si tapiteria diferita ?

                Comment


                • Exact. Eu as renunta la Radio MP3 deoarece la aceeasi bani poti pune aftermarket unul mult mai "tare". Si cum s-a spus mai sus, as renunta si la jante, pe care le-as cumpara ulterior, avand posibilitatea de a alege dintr-o gama mai larga de modele.

                  P.S.: Spor la cumparaturi. Merita ;)
                  sigpic

                  Comment


                  • La prestige ph1 mai era diferita maciulia de la schimbator..la laureate e tot asa pe argintiu? ca imbracata in piele oricum nu mai e..nici macar la prestige ph2..
                    iar cu pielea de pe volan, nu stiu cum este la ph2, insa la ph1 cum am eu nu e mare smecherie..adica nu e cine stie ce ..
                    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                    Comment


                    • din punctul meu de vedere e mai frumoasa tapiteria bej cu bordul in 2 culori...parca e altceva decat cu ce eram obisnuiti...acum...sunt banii tai ..faci ce vrei cu ei! )

                      Iar ca pret nu stiu cum v-a iesit voua mai ieftin cu 200 euro....ca mie imi la 9805 la amandoua ) cred ca ati omis culoarea metalizata la configurarea laureatului
                      Last edited by SSO; 2 February 2009, 13:28.
                      http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
                      жалюзи плиссе

                      Comment


                      • @anonymustiby: Daca are si o mufa pe el cablul resepctiv, e de la cupla centurii cu senzor, care nu e functionala.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Eu m-am tot uitat pe forum la pareri si am ajuns la concluzia ca imi iau un laureate 1.4 sper culoare metalizata..astept sa-mi vina decizia de credit si sa dau comanda de ea daca nu este in stoc..

                          Comment


                          • Eu in locul tau in loc de acea culoare metalizata as alege pachetul de siguranta Airbag-uri laterale (plus eventual culoare metalizata)

                            ps. nu pot intelege mentalitatea asta de a alege culoarea in detrimentul sigurantei
                            ps2. peRuZzI, daca ai ales si safety pack-ul imi cer scuze pentru interventie

                            Comment


                            • @bunicuta .. nu n-am ales AirBag-uri laterale dar cred ca asta o sa aleg in loc de culoare metalizata..am vazut ca sunt 200 euro , mc pentru sfaturi.

                              Comment


                              • Legat de culoare .. mie mi se pare ca pe ph2 merge fff bine albul . Si nici nu costa bani :P. In schimb pe ph1 albul nu imi placea deloc .
                                Si rosul e misto pe ph2..
                                Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google