Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by madi View Post
    N-ai ales bine masina din cofigurator scrie negru pe alb : retrovizoare exterioare cu reglaj manual din exterior
    eu cand am scos poza aia asa scria .. din interior , uitate la alta masina sa vezi ca asta e singura cu mini capace Arges . Probabil ca s-au razgandit si au zis ca e mai bine din exterior )
    Last edited by PeRuZzI; 24 February 2009, 16:56.

    Comment


    • Eu unul apreciez initiativa celor de la dacia, la 5ooo e iti iei masina noua chiar si asa cheala in pofida unei masini sh din 95( ma refer prin programul rabla)
      Multa lume, putini oameni...

      Comment


      • Cam teapa oferta. In loc sa ieftineasca astia subtiaza. Ar trebui la optionale sa puna volan, faruri, frine, etc.
        Cea mai ieftina e masina de Fred si Barney. Si nu e nici gratis, muncesti cu anii sa-ti iei o caroserie cheala dinn alea. De cauciucuri, bara stabilizatoare, filtru de polen, etc ce sa mai vorbim, daca mai pui pe ea alea, alea tot acolo iesi. Chiar mai mult fata de luna sa zicem decembrie, din cauza cursului valutar. Oricum au zis ca nu vor ieftini masina. Cred ca ati inteles cu totii. Or sa puna cauciucuri resapate, or sa scoata mocheta, prea multe nu mi au "de ieftinit".

        De fapt ca sa mai reduca pretul pot cumpara piese care nu sint "de origine". Le pot gasi in talcioc. Sau piese de pe net.
        Partea mai rea la care nu ne-am gindit prea mult e ca s-ar putea sa scumpeasca service si piese de schimb, sa-si scoata pirleala.
        Last edited by Lucus; 24 February 2009, 17:21. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • @PeRuZzi greseala mea , scuze. Or fi zis ca are prea multe dotari. Ai observat ca in poza mea scrie cu reglaj din exterior

          Comment


          • Poza ta nu se prea intelege . Nu prea se "largeste".
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • Se intelege la mine poza ,numa ca au scos reglarea oglinzilor din interior au zis ca e mai sexy din exterior )

              Comment


              • Originally posted by madi View Post
                retrovizoare exterioare cu reglaj manual din exterior
                E o caracteristica principala a echiparilor E0 asta, ma miram sa nu fie si pe Logan.

                Originally posted by Alin0007 View Post
                unde e climatronicul?
                Era vorba de Logan II acolo...
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Initial pentru romania E0 a reprezentat versiunea Ambiance. Acum avem pentru Logan PH 2 , versiunea E00. Am spus mai devreme ca aceasta versiune este un fel de SN cu steroizi (mai mare si fara defectele supernovei ) .Nu vreau sa fiu rau ,dar daca mergi si mai departe cu imaginatia E00 ~ dacia 1400 cu bord CN , numai ca bordul de CN avea recirculare aer. Este practic o UTILITRA in trei volume sau o alternativa mai buna la Dacia 1400.Cu asta cred ca am spus tot ce cred eu despre aceasta versiune Logan.

                  Comment


                  • Or sa mai scoata cate ceva si or sa faca si modelul care il vrea toata lumea ala de 1000 de euro. Astia ne cred prosti. Chestia asta cu greu se poate numi masina.
                    Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

                    Comment


                    • Avand in vedere ca are motor , 4 roti ( aia de rezerva nu sunt inca convins c-o are ) ) , volan , si merge cu benzina ... ei cred ca se numeste masina

                      Comment


                      • cum arata un PH2 cu pleoape
                        si cu inele aeratoare cromate
                        Attached Files
                        Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                        Comment


                        • @madi: Nu mai dezinforma lumea daca nu cunosti codificarile interne Dacia. E0 nu a existat pentru Romania, Ambiance era E1.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Am si eu o problema: am avut masina lovita, azi am scos-o din service, dar abia acasa am observat ca, dupa vopsire, nu mi-au mai lipit banda aceea neagra (autocolanta, cred) de pe portiere. Se gaseste de cumparat asa ceva? Exact forma aceea sau trebuie decupata?
                            Atasez si imagini (una cu partea unde lipseste banda, si cealalta cu partea unde se afla lipita).
                            Attached Files

                            Comment


                            • Lor chiar nu le-a sarit in ochi ca lipseste ceva, mari meseriasi astea. Parca se gaseste de cumparat striping dinala si il decupezi cat iti trebuie, ar trebui sa fie pe la magazine ce vand piese auto pentru logan.

                              Comment


                              • Dute inapoi la service sa-ti puna banda aia, nu da tu nici un ban. Presupun ca ti-ai reparat-o pe asigurare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google