Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bobo77 View Post
    Da, s-a scos batatorul acustic de pe traseul de evacuare.
    Te rog sa-mi spui si mie pe unde se pune si ce rol are ?
    Multumesc !
    Daca stii ce s-a mai scos de pe ele te rog sa-mi spui si mie.

    Originally posted by andrei View Post
    Dar din cate stiu inca se monteaza pe anumite versiuni, cat timp, asta nu se stie.
    Ai idee daca se mai pune batatorul acustic pe laureat 1.4 ?
    Last edited by dragos10; 7 March 2009, 23:00. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Motorizarile 1,4 si 1,6 nu mai au sigur batatorul acustic indiferent de versiune, este adevarat ca traseul de evacuare nu mai este ca la ph1 (asta daca a remarcat cineva sub masina comparind traseele).
      Multa lume, putini oameni...

      Comment


      • Originally posted by bobo77 View Post
        Motorizarile 1,4 si 1,6 nu mai au sigur batatorul acustic indiferent de versiune, este adevarat ca traseul de evacuare nu mai este ca la ph1 (asta daca a remarcat cineva sub masina comparind traseele).
        Pe unde se monteaza acest batator acustic ? Pe tubulatura sau pe caroserie ?

        Comment


        • apropo de discutia cu retrovizoarele....am crezut ca nu am inteles eu bine cand am citit pe configuratia aia acum cateva zile dar vad ca este serioasa treaba... reglaj din exterior....pai asa reglam si eu oglinda la dacia veche din `88......totusi .... cat ar putea costa o gaura cu bat in capat ca sa reglezi oglnda.....
          Intalniri Logan Club Constanta:
          In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
          Ptr detalii : 0723.955.045

          Comment


          • aia cu reglaj exterior e pentru versiunea aia la 5900 ......care n-are nik...defapt are...motor si caroserie...
            Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

            Comment


            • Stie cineva pe cand apare motorul euro5 pe Logan ph2 1.6 16V? Multumesc pentru raspuns.

              Comment


              • pffff ce aberatie ai putut sa intrebi . Motoarele E5 vor aparea cand va fi musai sa fie norma Euro5 . Oricum nu platesti inmatriculare pt masinile noi parca
                1.6 MPi Icy White

                Comment


                • Motorizarile ce respecta normele Euro5 nu vor aparea anul asta, sigur.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • salutare !

                    a vopsit cineva grila fata cea dintre faruri in culoarea masinii la logan ph 2 ?

                    daca da , POZEeeeeeeee.........

                    Comment


                    • Originally posted by BeciAcustic View Post
                      apropo de discutia cu retrovizoarele....am crezut ca nu am inteles eu bine cand am citit pe configuratia aia acum cateva zile dar vad ca este serioasa treaba... reglaj din exterior....pai asa reglam si eu oglinda la dacia veche din `88......totusi .... cat ar putea costa o gaura cu bat in capat ca sa reglezi oglnda.....
                      Gaura aia cu un bat in capat costa mai mult ca piesa de schimb decat cea electrica....

                      Comment


                      • Te inseli, e mai ieftina oglinda mecanica decat electrica, dar nu cu mult.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • SALUT,
                          Sincer, eu nu am logan, m-am inscris sa fac un pic de spionaj. Linistiti-va, nu sunt din grupul celor care condamna Logan, acum un an era sa-mi iau si eu in rate, apoi am renuntat.
                          As vrea sa aflu cum se comporta masina la 150 de mii, daca cheltuielile sunt mari, sau suportabile. Imi place Loganul restilizat, dar, parca as mai astepta un pic, sa vad, poate scot ceva nou anul asta sau in 2010.

                          Comment


                          • Logan 2, se zvonete ca la sfirsitul lui 2011 inceputul lui 2012 va fi lansat, deci mai ai de asteptat...
                            Multa lume, putini oameni...

                            Comment


                            • Daca astepti de 1 an sa iasa u logan nou si inca mai astepti vreo 2 ani ca sa iti cumperi eu zica ca nu iti mai iei masina... daca iti ia 3 ani sa te hotarasti... poti incerca SUV-ul care apare mai repede....
                              Intalniri Logan Club Constanta:
                              In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                              Ptr detalii : 0723.955.045

                              Comment


                              • Salut,
                                Mesaj trimis catre Vocea Clientului:
                                `Stimate domn/doamna,
                                > Numele meu este xxxxxx si in data de 10.03.2009 am comandat
                                > modelul Dacia facelift (PH2) cu urmatoarele caracteristici:
                                > - Model: Laureat
                                > - Tip motor: 1.6 MPI 16v
                                > Din anumite surse am aflat ca la unele modele s-a decis de catre
                                > proiectantii Grupului, sa se scoata bara stabilizatoare. In cazul
                                > acestui model comandat, bara stabilizatoare se mai regaseste?
                                > O alta intrebare face referire la insonorizarea autovehiculului.
                                > Din cate am inteles modelele ce au ca dotare motor 1.6 MPI 16v ar
                                > trebuii sa vina echipate pe capota motorului cu imbunatatiri in
                                > aceasta privinta. Puteti sa-mi confirmati si acest lucru?
                                >
                                > Multumesc,
                                >
                                > Cu respect.`


                                Raspuns:
                                `Buna ziua,
                                Stimate domnule xxxxx ,


                                Va multumim pentru increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la serviciile noastre.

                                In legatura cu solicitarea dumneavoastra va informam ca vehiculul comandat de dumneavoastra este dotata cu bara stabilizatoare. Totodata va mai inform ca acest tip de motorizare are o insonorizare mai buna fata de celalalte motorizari pe benzina din cadrul gamei Dacia.


                                Cu consideratie,

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google