Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare !

    Parca era vorba ca prin septembrie va fi lansat , nu Andrei ( asa ne-ai informat ) , sa inteleg ca ii cam mare deruta la Dacia sau sursele tale ne-au indus oarecum voit in ceata ? :-?

    Comment


    • Daca nu ma-nsel,chiar andrei a mai zis ca s-ar putea lansa mai devreme.Eu am citit pe un site de specialitate(nu-mi aduc aminte numele),ca dupa ce Sandero va fi lansat urmeaza si Logan Ph2.
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • Oricum , eu ma bucur ca ii lansat mai repede si de abia il astept !!!

        Comment


        • Mie imi spui?
          Doamne ajuta...
          De ultima ora...
          http://www.***********/noutati-auto-...2450329#images
          Last edited by D-FENS; 23 June 2008, 19:15.
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • Si portile deschise cand vor fi? Abia astept sa-l vad.
            sigpic
            Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

            Comment


            • Din pozele pe care le-am vazut,imi place!
              Haba,Haba!Happy man!
              Last edited by D-FENS; 23 June 2008, 19:28.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • Suntem in carti!!!LA MAI MARE!!!
                "Ca de obicei, pasionatii de pe Loganclub.Ro au fost cei mai buni paparazzi, reusind să surprindă total nedeghizat noul Logan facelift."
                Sursa:
                http://www.***********/noutati-auto-...celift-2450329
                Last edited by D-FENS; 23 June 2008, 19:39.
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • Originally posted by D-FENS View Post
                  Cand se va livra si la populatie?
                  Cel mai probabil in prima zi dupa lansare incep comenzile, livrarile pe la jumatatea lunii incep.

                  Originally posted by alindincluj View Post
                  Parca era vorba ca prin septembrie va fi lansat , nu Andrei ( asa ne-ai informat ) , sa inteleg ca ii cam mare deruta la Dacia sau sursele tale ne-au indus oarecum voit in ceata ? :-?
                  Asa era vorba. Cel putin Dacia asa avea in plan pana saptamana trecuta. Vazand vanzarile la Sandero ca merg bine, s-a luat decizia asta.

                  Originally posted by Logan 4 ever View Post
                  Si portile deschise cand vor fi?
                  Posibil saptamana viitoare, de joi pana duminica.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Voi fi prezent.Si poze,daca-si mai au rostul,bineinteles.
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • Aoleo ... Urat e :|
                      Mai bine imi iau Sandero :>
                      fara linkuri externe in semnatura

                      Comment


                      • Te cred, şi mie îmi surâde Sandero.
                        Partea frontală este mai drăguţă la Logan Phase Deux, însă tot ce începe bine…se termină cam neinspirat.
                        Cel puţin din poze, spoiler-ul ăla pe capacul portbagajului şi ornamentul cromat nu arată prea bine. Să dea Domnu' să mă înşel şi impresia pe viu să fie cu totul alta(cum mi s-a mai întâmplat la Sandero). La momentul actual Dacia Sandero se mulează mai bine pe preferinţele mele faţă de Logan Phase Deux, însă puţin în urma Logan-ului actual. Cel puţin pentru mine, avantajul portbagajului ajustabil prin intermediul banchetei rabatabile asimetrice nu este de neglijat.
                        Last edited by Squirrel; 24 June 2008, 07:44. Reason: ortografia, bat-o vina…

                        Comment


                        • Strict din punctul meu de vedere...Sandero nu e o masina de cumparat (cel putin nu acum). S acum argumente:
                          - nu au implementat motorizari noi...Mare minus, pai ce e Sandel de fapt? Un logan deghizat in alte haine, dar mai scumpe si mai mici?
                          - pretul ridicat, comparativ cu ce ofera, deci un rapot calitate pret usor deformat
                          - subiectiv: mie unu nu imi place designul masinii, seamana cu o capra topaitoare
                          Asadar, din punctul meu de vedere, va fi o masina demna de luat in considerare, atunci cand se va schimba generatia grupului moto propulsor.
                          Acum ON: Lgn ph2 mi se pare foarte bine proportionat acum ( poate e doar o iluzie optica), dar arata mult mai bine, mult mai inchegat.

                          Comment


                          • Poate şi hăinuţele lui Phase Deux s-ar putea să fie mai scumpişoare…Iar Sandero va avea se pare motorizările de 1,6 16v din toamnă şi 1,5dCi (70 şi 85 CP) cam de Revelion (cel târziu, în măsura în care Dacia devansează lansările pentru a-şi menţine vânzările) şi destul de probabil va apărea în motorizarea Dacia şi un 1,6 16v de 133CP.
                            La acesta din urmă nici nu vreau să mă gândesc la preţul de lansare.

                            Şi la diferenţa mare de preţ între benzină şi diesel, la care se adaugă şi preţul mai ridicat al motorinei, amortizarea investiţiei se face destul de greu dacă se iau în calcul necesităţile personale medii ale populaţiei (deşi Dacia susţine că nu poate acoperi cererea de motorizări diesel 1,5dCi din capacităţile de producţie actuale).

                            Comment


                            • Exista deja un thread cu Logan vs Sandero. Ne contrariem acolo
                              Da dar hainutele loganului Ph2 "ie" mai ieftine. Plus ca ai acelasi interior ca si Sandero, ai spatiu mult mai mare de depozitare, etc....
                              Din punctul meu de vedere, Ph2 e o masina de luat in considerare. Plus ca acum e destul de aratoasa.
                              ps: mai aratoasa decat Sandero
                              Last edited by Cezar; 24 June 2008, 10:04.

                              Comment


                              • "Aoleu, ce urat e!" a zis absolut toata lumea si despre logan I, la aparitia lui, dar de aia s-au vandut sute de mii.

                                Mie restilizatul mi se pare foarte interesant, mai modern, dar am luat deja un loganas si inca un an nu prea vreau sa ma gandesc la alta masina.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google