Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe lgn ph2 exista centuri pretensionate? Pirotehnice? Iar aibagurile lat tot optionale sunt? Are si AFU?
    Si in cele din urma care e pretul?
    Multumesc.

    Comment


    • Originally posted by andrei View Post
      @jaR'10: Nu va avea climatizare automata, iar pretul va fi mai mare ca la Logan, dar nu mai mare ca Sandero.
      Trapa nu se va pune in curand.

      pai cum sa fie pretul mai mare ca la logan,dar nu mai mare ca Sandero,cand pretul la sandero e mai mic ca cel al loganului?

      Comment


      • Sandero mai ieftin ca Loganul? Mai studiaza si tu lista cu preturi, si vorbim dupa.

        @iancucezar: Da, o sa existe centuri pretensionate pirotehnic si cu limitator de efort, dar numai impreuna cu airbagurile laterale, care sunt optionale. Are si AFU.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Originally posted by shiftyasd View Post
          pai cum sa fie pretul mai mare ca la logan,dar nu mai mare ca Sandero,cand pretul la sandero e mai mic ca cel al loganului?
          Asta nu am stiut-o!
          la noi e mai scump Sandero si nu cred ca Brasovul e zona defavorizata si are Dacia promotii acolo.
          Sandero e mai scump decat Loganul

          Comment


          • Prestige la logan e mai scump ca la sandero,cel putin asa am vazut pe site la ei.

            Comment


            • @andrei : multumesc. Sa inteleg ca poate mai ia o stea si golanu la euro ncap?

              Comment


              • @shiftyasd: E asa de greu sa-ti dai seama ca Ambition e corespondentul Prestige-ului la Logan? Unde ai vazut tu motorizare 1,6 16v sau dCi85 pe Sandero?

                @iancucezar: Da, asta e si tinta Dacia.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Mai ia o stea daca fac testele la 40km/h, nu la 60 cu aceeasi platforma tehnica, aceeasi caroserie, dar cu alte faruri, credeti ca se castiga "stele" ? Hai sa fim seriosi...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Acum ca să fiu niţel cârcotaş: Normal că va lua mai multe stele la EuroNCAP pentru că au schimbat optica (adică grupurile optice - faruri şi stopuri).
                    Poate aşa se văd mai multe stele pe la teste.

                    Comment


                    • Eu cred ca va obtine 4 stele foarte simplu. NU prea are nimic de a face cu structura caroseriei ci cu airbag-urile disponibile (cele laterale sunt disponibile si la cea mai ieftina versiune).

                      Comment


                      • Abs e disponibil al toate versiunile. Inclusiv la varianta prestige de la sandero si prestige de la logan vad pe site-ul oficial airbaguri laterale fata ca fiind optionale, la pretul de 738RON. Ce te face sa crezi ca ph2 le va avea stock? Sunt optionale la fiesta, 308, octavia, deci masini cu "firma"...Hai sa nu ne amagim.
                        intr-adevar, nu au stelele de-a face cu structura caroseriei (te-ai gandit mult?) uita-te pe youtube cum se deformeaza un cherry amoulete sau brillance sau alte masini chinezesti cu airbaguri si tabla de staniol. La impact frontal, niste faruri mai frumoase, nu-i vor da alt puncrtaj decat tot vestitul 8/13 de acum 3 ani. La laterale, da, poate mai aduna vre jumatate de stea, pt ca mai mult n-are cum, deoarece testul cu stalpul tot nu se va face, pt ca nu are airbaguri cortina. Cum am zis si mai sus, hai sa nu ne amagim ca un facelift si-un stop nou de frana ne dau stele la testele de siguranta...
                        noile faruri probabil ii vor ajuta pe multi care cred acest lucru, sa le vada pe alea verzi de dupa impact...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Interesant!
                          Ramane insa de vazut!!!
                          Eu zic sa nu ne grabim inca cu previziunile.

                          Comment


                          • Nu ne grabim. Dar fiind vorba doar de o cosmetizare, nu de caroserie schimbata, chiar nu vad cum ar mai aduna vreo stea. Iar loganul sta prost la impactul frontal, la ala lateral a iesit destul de decent din teste...Ori pe partea frontala, dacia schimba farurile si masca.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Tinand cont ca va avea si centuri pretensionate si pirotehnice, mai are un mic plus acolo. Eu asa am pus problema, prin prisma centurilor.

                              Comment


                              • Are centuri pretensionate da la Verisunea Full dupa cate am inteles ....
                                Ori cum din unele unghiuri este chiar naspa rau (prea inalta - prea ingusta - prea ca darcu la ce masini ies in ziua de azi)
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google