Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din ce se scrie aici se testează doar modele de serie, în varianta cea mai bine vândută. Aşa că implementarea airbag-urilor laterale, centurile pretensionate pirotehnic şi alte accesorii opţionale nu-şi vor spune cuvântul la testele de impact, doar dacă nu reuşeşte Renault să convingă EuroNCAP să testeze o versiune superior dotată, ceea ce contravine condiţiilor testului.

    Comment


    • Si cine crezi ca da datele vanzarilor, pe versiuni? Nu tot Renault? Asa, ei pot sa spuna ca s-a vandut cel mai bine varful de gama.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Originally posted by online24hh View Post
        Are centuri pretensionate da la Verisunea Full dupa cate am inteles ....
        Ori cum din unele unghiuri este chiar naspa rau (prea inalta - prea ingusta - prea ca darcu la ce masini ies in ziua de azi)
        pre..Prea..Prea...Prea aceeasi caroserie, dar faruri si masca schimbate. Ce te face sa crezi ca asta-i "prea"?...E la fel cu cealalta, doar pare altfel.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Circula un banc odată cu Logan-ul…Acum cred că au dat mai mult la pilă, au mai rotunjit puţin faţa, şi-au adus aminte de vremurile glorioase cu spoiler-ul de pe capacul portbagajului de pe bătrâna berlină, au oftat cu dor şi au readus speranţa în ochii celor care credeau că vremurile bune nu se mai întorc. Poate aceştia vor readuce zâmbetul pe buzele celor de la desfacere…Eventual ei şi tineretul care va cumpăra vajnicul Sandero…

          Comment


          • "vajnicul" ala pare bani dati pe mai putina masina, dar asta e subiect de discutie pe un alt topic. Nu cred ca va avea succesul loganului. Iar mult asteptatul ph2, se anunta si el cam prea scump pt ceea ce ofera, parerea mea. O sa vedem in cateva saptamani, vreo 3, daca nu ma insel.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Seba, in ritmul asta Dacia va ajunge o marca de prestigiu in lume!Mai ales ca pretz!...Cam in vre-o 50 de ani
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Păi Dacia Logan Phase Deux nu se mai lansează oficial pe 1 iulie?
                Aşa se zvonea…pi ici, pi colea…

                Comment


                • Da, dar pana o sa ajunga in show-room-uri mai dureaza 2-3 saptamani de la lansare. Exact ca la Sandero.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Cred ca o sa aiba succes Loganelul cu facelift.Oricum,arata bine.

                    Comment


                    • Da la Logan II ce motorizari or sa fie la inceput??? 1,4 si 1,6mpi ca la sandero????
                      ...de doi lei :p

                      Comment


                      • Logan2 sau logan facelift (ph2)? Ca e oarece diferenta intre ele...
                        faceliftul banuiesc ca va avea aceleasi motorizari. Doar nu evreo serie noua, doar o cosmetizare a actualei game logan; nu vad de ce n-ar pune toate motoarele pe el.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • LOGAN ph2...Nu stiu de ce am o presimtire ca la inceput or sa fie disponibile doar variantele pe benzina si pe urma or sa fie introduse si dieselurile...Ca si in cazul lui SANDERO
                          ...de doi lei :p

                          Comment


                          • Am si eu cateva intrebari:
                            - se stie sigur ca faza 2 se va lansa in aproximativ 2 luni?
                            - va fi disponibil si motorul 1.6 16v?
                            - un pret estimativ?
                            - are si AFU?
                            - cand vor incepe preluarile de comenzi?

                            Comment


                            • Lansarea are loc pe 1 iulie,comenzi dupa vreo 3 saptamani,ca in cazul lui Sandero,cred.Motorizare 1.6 16v astept si eu,sper sa nu ne faca vreo "surpriza",ca trec in alta barca,pardon,la alta marca...
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • Eu am auzit ca LOGAN ph2 se lanseaza pe data de 1 iulie...Lansarea oficiala
                                ...de doi lei :p

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google