Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Maine e ziua cea mare.
    Un Laureate 1.6 Ph2 cu ABS isi va gasi proprietarul in persoana subsemnatului
    Iar ca sincronizara sa fie perfecta, diseara scap de vechea Berlina, vine omu sa o ia pe batrina

    (Doamne da le sanatate deputatilor sa voteze cum trebuie ordonanta cu taxa verde)

    Comment


    • Felicitari. Daca poti pune si tu niste poze cu ea pe forum.

      Comment


      • @iuliancristi: Acum depinde si ce culoare are garib1973, de ii vine asa repede. Dar poate ai noroc.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Eu am avut de ales intre Gris platine si Bleu electrique, dar cel de la dealer mi-a zis ca pentru gris platine trebuie sa astept pana in octombrie, deci culoarea influenteaza termenul de livrare.
          Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

          Comment


          • Originally posted by alex86 View Post
            De prestige ph2 nimic ca se apropie 15 septembrie?
            Se apropie si va trece,lejereanu...
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • PH2 are firul acela de sub fiecare scaun cum are si Sandero? Ma intreb ce rol are acel fir? Este pentru airbaguri, pentru ca e prezent si la modelele fara aibag?

              Comment


              • Pe 17 august am comandat si eu un F2 laureat gris platine cu motor de 1.6.K optiuni am ales ABS, airbag lateral, mp3 si ca termen de livrare agentul de la dealer mi-a dat 23 septembrie....Pe 18 cand am semnat contractul la bancasi lea-u fost virati banii catre Dacia, am fost la dealer sa le las copie dupa op-urile cu care am avhitat masina si agentul cu care vb eu prima data nu era acolo, am vb cu un alt agent de vanzare care mi-a dat k termen maxim 01 octombrie....Azi am trimis mail la vocea clientului sa vedem ei ce termen de livrare dau....(apropo cam in cat timp raspund la mail-uri?)

                Comment


                • Originally posted by dbcooper View Post
                  PH2 are firul acela de sub fiecare scaun cum are si Sandero? Ma intreb ce rol are acel fir? Este pentru airbaguri, pentru ca e prezent si la modelele fara aibag?
                  Apropo.
                  la ph o sa fie si guri de ventilatie pt pasagerii din spate? (se auzea mai demult)
                  parca pe undeva pe sub scaunele din fata.

                  Originally posted by andrei View Post
                  @iuliancristi: Acum depinde si ce culoare are garib1973, de ii vine asa repede. Dar poate ai noroc.
                  Are ca si mine bleu electrique.
                  Last edited by andrei; 11 September 2008, 21:05.

                  Comment


                  • @dbcooper: Mufa verde si firul respectiv sunt pentru cupla centurilor, pentru a suna daca nu e centura pusa. Nu e activa functia inca si da, Ph2 le are sub scaune.

                    @iuliancristi: La dCi o sa fie conducte de redirectionare aer pentru spate.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • @andrei: Nici macar la 16v nu sunt conductele alea pentru aer in spate?
                      Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                      Comment


                      • Salut
                        Azi am luat in primire un logan 1.4, fara abs si am o problema:
                        din cate mi se pare mie, nu prea are frane...Adica, fata de golful 2, motor de 1.8 al lui fratimi'o, care pur si simplu te scoate prin parbriz, loganul mi se pare foarte bland, apas pedala pana la fund si nu mi se pare prea sigur pe el, nici macar nu blocheaza rotile.
                        Deocamdata nu am decat 20 de km facuti cu el, mai astept sa=l mai plimb ca sa trag o concluzie.

                        Comment


                        • Originally posted by anonymustiby View Post
                          @andrei: Nici macar la 16v nu sunt conductele alea pentru aer in spate?
                          Ba da, sunt si la dci - ul meu sunt.

                          Comment


                          • Eu am 1.6 de 5 zile, am avut noroc sa il gasesc pe stoc si a venit in 3 zile, am Laureate si nu are ventilare spate. In rest merge superb...Super multumit!

                            Comment


                            • Stie cineva cat e taxa verde pt 1.6 si daca e vreo diferenta de evaluare la 1.6 GPL?

                              Comment


                              • @anonymustiby: Nu, nici la 1,6 16v nu sunt conducte.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google