Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si pentru Ph1 era la fel cu ventilatia in spate: 1,6 16V nu are, dar are dci-ul. De ce?
    Inca nu am gasit o logica.... Poate doar pentru o incalzire mai rapida a habitaclului (se stie ca temperatura la dci e mai scazuta). Asa o fi?
    GL-22-TOF

    Comment


    • Da, si asta e o cauza, dar si faptul ca dCi e mai scump decat MPi.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Daca voua vi se pare ca aproape 2 luni de asteptare e un termen rapid...E ok..
        AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

        Comment


        • Domnu e chiar fff putin sa nu uitam ca dacia a intrat in competitie directa cu mercedes, bmw chiar pe alocuri si cu supersportive
          daca stam sa facem o comparatie intre cat astepti la o dacia si cat astepti la un bmw, mercedes ca sa nu mai pomenesc de restu eu cred ca ai facut o alegere buna e singura marca care vine asa de repede
          CT-42-SMC doar un logan mai galagios

          Comment


          • Originally posted by SirNenea View Post
            Domnu e chiar fff putin sa nu uitam ca dacia a intrat in competitie directa cu mercedes, bmw chiar pe alocuri si cu supersportive
            daca stam sa facem o comparatie intre cat astepti la o dacia si cat astepti la un bmw, mercedes ca sa nu mai pomenesc de restu eu cred ca ai facut o alegere buna e singura marca care vine asa de repede
            "Domnu" ,,problema este ca la marcile respective cand ai dat comanda stii exact in ce moment al vietii te sui in masina respectiva, si eventual platesti aconto si restul la livrare, si stii ca te poti baza pe masina respectiva la o anumita data...Nu ca la noi unde iti iau banii, trebuie sa dau deja a 2-a rata la banca, si spre norocul sau ghinionul meu nu am reusit sa-mi vand vechea masina ca altfel eram pieton..
            Nu au nici o obligatie fata de client, dealerul se contrazice cu Vocea Clientului in cazul livrarii, si nu cred ca o sa vina nici unul cu scuze fata de perioada asteptata in plus.
            AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

            Comment


            • Termene de asteptare asemanatoare, chiar mai lunigi gasesti si la alte marci: Renault, Opel, Skoda, Chevrolet. Asta in cqazul in care nu alegi o masina din stoc

              Comment


              • Da, dar cum se zicea si mai sus, acolo termenul de livrare e clar si precis.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Buna, am comandat si eu un Logan Ph2 model Laureat 1,6 16V+(ABS, Air-baguri laterale, Mp3Player, Albastru Electrique) pe data de 29 iulie 2008 cu termen de livrare 16 septembrie 2008, care din cate am citit in posturile de mai sus este putin probabil sa fie respectat de cei de la Dacia. Intrebarea e, daca am achitat avansul minim de 5000 lei si restul de bani cand soseste masina la dealer la ce curs valutar se va face plata diferentei pt. Ca in momentul comenzii si a platii avansului euro era 3,54 iar acuma este in jur de 3,6 =>aprox 600 RON diferenta?

                  Comment


                  • Din nefericire si eu sunt in aceeasi dilema cu toate ca aveam banii si atunci insa nu m-a lasat sa ii platesc la dealer . (nu`sh ce facturi bla bla) Din cate am aflat vom plati la cursul din ziua de marti a sapt respective in care vom ridica masina . Mi se pare normal sa platesc la cursul de la avans nu la altul . Dif deja este de vreo 3 mil pana acu` dupa calculele mele
                    1.6 MPi Icy White

                    Comment


                    • Asa ma gandeam si eu. Da oricum daca era in favoarea noastra diferenta nu mai ziceam nmk

                      Comment


                      • Originally posted by sunflower View Post
                        Pe 17 august am comandat si eu un F2 laureat gris platine cu motor de 1.6.K optiuni am ales ABS, airbag lateral, mp3 si ca termen de livrare agentul de la dealer mi-a dat 23 septembrie....Pe 18 cand am semnat contractul la bancasi lea-u fost virati banii catre Dacia, am fost la dealer sa le las copie dupa op-urile cu care am avhitat masina si agentul cu care vb eu prima data nu era acolo, am vb cu un alt agent de vanzare care mi-a dat k termen maxim 01 octombrie....Azi am trimis mail la vocea clientului sa vedem ei ce termen de livrare dau....(apropo cam in cat timp raspund la mail-uri?)



                        am primit raspuns de la vocea clientului.....Data de livrare 07.10.2008 la aproape 3 saptamani diferenta fata de termenul dat de dealer.....De ce in momentul in care iti dau termenul de livrare nu isi iau o marja de timp mai mare si ne dau sperante k o sa avem masina intr-o anumita zi si p urma intarziue muuult......

                        Comment


                        • @MS1.6>16V: La cursul din saptamana respectiva a livrarii se plateste diferenta.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Ce urat .Eu am vrut s-o platesc atunci , Dar nu a vrut vaca aia .apropos de termenii de asteptare eu am termen 20 sept pt 1.6 GPL Laureate + Abs al meu insa credeti ca va exista intarziere ? Termenul e dat din momentul in care am dat cei 5000 RON Avans
                            1.6 MPi Icy White

                            Comment


                            • Mai usor cu limbajul neadecvat.

                              Comment


                              • Primesc numai avansul?Nu vor sa iti ia toti banii? Se gandesc ca daca nu vor respecta termenul de livrare sa nu faca cumparatorii scandal ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google