Impresii La Volan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Dar cine a zis ca tinjeste dupa ph2???Haideti sa lasam comentariile astea fara rost bine? Fiecare cu parerea lui. Thread-ul asta ii despre impresii la volan la ph2 asa ca hai sa ramanem la subiect!!! RESPECT LA TOTI
    I HAVE A !sigpic
    fara linkuri externe in semnatura

    Comment


    • #62
      Tocmai am vazut un PH2 care nu mai functiona...Nu avea nici 1000km si cand te gandesti ca tocmai era sa vand masina ,,in targ ca tanjeam dupa asta noua,,....

      Bafta coane Iancule ! Pardon Juann...

      Comment


      • #63
        De ce nu mai functiona ???
        http://www.loganclub.ro/forum/my_ph2_x-t6809.html

        Comment


        • #64
          Originally posted by Zeus View Post
          Tocmai am vazut un PH2 care nu mai functiona...Nu avea nici 1000km si cand te gandesti ca tocmai era sa vand masina ,,in targ ca tanjeam dupa asta noua,,....

          Bafta coane Iancule ! Pardon Juann...
          pa autostrada Vienna /Salszburg ...Am vazut un VW Jetta ,modelul nou 2007/2008,cred,care era luat cu platforma,de cei de la interventii ....Banuiesc ca nu mai functiona,ca nu era accident......Nu inteleg care este treaba....Eu am aproape 7.000 km cu P2-ul....Si merge brici !!!

          Comment


          • #65
            Originally posted by Bubba View Post
            Finally!!! Zi mare oameni buni, tocmai am fost anuntat, dupa o luna de cand am platit, ca luni pot sa-mi ridic Laureatul. De-abia astept!!!
            Daca aveti sfaturi de ultima ora pentru momentul in care voi face receptia la masina, eu sunt un baiat receptiv si o sa bag la cap!
            Salut...
            Cand ai platit si ce ai comandat ,te rog...Astept si eu sa-mi soseasca...Miine trec pe la ei sa vad ce zic(dealer).
            AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

            Comment


            • #66
              Am platit pe 31 iulie un Laureat 1.4 cu ABS. La mine s-a tinut de cuvant dealerul, mi-a zis sfarsitul lui august, maxim 3 septembrie. La Vocea Clientului ma informase ca masina va veni pe 12 septembrie, asa ca ma speriasem putin.
              Bafta la termenul de livrare, abia astept sa schimbam opinii!!!!

              Comment


              • #67
                X@bi, atunci cand vezi pe unul si pe altul cu exprimari de genul <masina asta nu e cu nimic mai buna decat a mea> sau <ha ha tocmai am vazut ca s-a defectat un PH2 dupa o mie de km>, imi spui tu mie ca oamenii astia nu sunt invidiosi dupa un PH2?
                Treaba e in felul urmator: acesti posesori de PH1 cauta acum motive disperate ca sa nu ramana cu adanca parere de rau in suflet ca au prima versiune. Daca nu ar avea invidia asta, s-ar abtine de la comentarii si ar rula in continuare fericiti pe strazile Romaniei.
                AM I RIGHT OR NOT?

                PS: Pardon, am folosit pluralul, acum am observat ca nemultumit de soarta e doar Zeus.
                Last edited by Bubba; 31 August 2008, 23:51. Reason: Completare

                Comment


                • #68
                  Multi dintre noi cei care avem faza1 vrem sa analizam ce a facut dacia mai bine la masinile noi.Am descoperit pana acum ca designu arata parca mai bine (pacat ca n-au scimbat nimic la mecanic).Si ca suruburile sunt mai mici.Si azi Bobo a vazut ca radiatoru la astea noi e mai subtire.Astea sunt fapte,impresii nu cred ca pot fi diferite de ale cuiva care doar ce si-a luat faza1, pentru ca masinile sunt practic la fel(faza1 cu faza2).Deci sa nu ne intelegeti gresit,am vrea sa vedem si noi: uite ma ce imbunatatiri au facut astia de la dacia la modelele astea noi, dar din pacate nu prea putem
                  If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                  Comment


                  • #69
                    Uite o opinie pertinenta a unui posesor de PH1. Daca ar fi toti asa...

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by andrushk_mib View Post
                      Multi dintre noi cei care avem faza1 vrem sa analizam ce a facut dacia mai bine la masinile noi.Am descoperit pana acum ca designu arata parca mai bine (pacat ca n-au scimbat nimic la mecanic).Si ca suruburile sunt mai mici.Si azi Bobo a vazut ca radiatoru la astea noi e mai subtire.Astea sunt fapte,impresii nu cred ca pot fi diferite de ale cuiva care doar ce si-a luat faza1, pentru ca masinile sunt practic la fel(faza1 cu faza2).Deci sa nu ne intelegeti gresit,am vrea sa vedem si noi: uite ma ce imbunatatiri au facut astia de la dacia la modelele astea noi, dar din pacate nu prea putem

                      Salut !
                      Sunt un nou membru al acestui forum si abia ce mi-am luat si eu un Laureate 1.4 mpi si din cate stiu acest PH2 este un FACELIT al vechiului Logan adica o modificare estetica , de ce toti se asteapta la o modificare/imbunatatire mecanica ??? De imbunatatiri putem vorbi dar de cele estetice de ex eu sunt placut impresionat de interior nu stiu ce impresii aveti voi eu cam atat am avut de spus

                      Comment


                      • #71
                        Asta incercam sa explicam, ca nu suntem invidiosi ci realisti. Ph1 la partea mecanica este la fel ca ph2, nimic modificat la el. Facelift-ul asta a insemnat modificarea estetica a exteriorului/interiorului nici pe departe modificarea mecanica, asa ca nu veniti mie ca suntem invidiosi. Si eu am logan ph1 si sincer nici nu vreau ph2 pentru ca mie imi place mai mult exteriorul lui ph1. Ce asi schimba la el ii interiorul de ph1 cu ph2.
                        I HAVE A !sigpic
                        fara linkuri externe in semnatura

                        Comment


                        • #72
                          Sunt totusi,si diferente de ordin tehnic !!!...Sa recunoastem !!!...Si anume ,citez de pe site dacia...PH2,lungime=4.290cm,PH1=4.250cm ;ph2 latime=1.740 ,ph1=1.735 ,latime cu tot cu oglinzi,ph2=1.989, ph1=1.975...Apatamentul si inaltimea sunt egale,adica 1.525 i si 2.630 ap ,...Ecartament fata ph2=1.483 ,ph1=1.466 ,ecartament spate ph2=1.470 ,ph1=1.456 !!!Mai sunt diferente la consumul de carburant,ph2=7.0 mixt, 9.6 oras, 5.4 extraurban ,ph1=6.9 mixt ,9.4 oras , 5.5 extraurban !!!..Si la emisile de noxe ,=165 ph2 , 166 ph1 !!!....Faptul ca masina este mai lata ,chiar si cu 5 cm ,inseamna f mult,pentru stabilitate !!!..Parerea mea !!!....Sunt posesorul celui de-al trei-lea Logan CONSECUTIV,TOATE LUATE NOI,SI RAMIN LA PAREREA CA PH2,ESTE MAI SILENTIOASA DECIT PH1....DE NOI TOATE.....(ca si termen de comparatie )....Mai este un avantaj al ph2...Si anume valoarea la o eventuala revinzare...Mai mare ca a ph1 !!!

                          Comment


                          • #73
                            Nu zic ca nu ai dreptate cu cifrele alea. Dar du-te cu masina la 140-150 pe orice drum in afara de autostrada si zi-mi daca si asa e mai silentioasa ca ph1.Chiar sunt curios.Iar chestia cu consumu e atat de teoretica incat...Daca esti mai "bina facut" consumi lejer cu 0.1% mai mult decat unu mai skinny.La stabilitate ai dreptate zic eu, conteaza orice cm in plus
                            If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                            Comment


                            • #74
                              @romeodr: Ce mentionezi tu nu sunt dotari de ordin tehnic, ci estetic, sau de design, cum vrei sa le zici, care la un facelift e normal sa se modifice. Cat despre consumuri, dimensiunile masinii fiind altele, e clar ca se modifica si ele, dar si testele sunt efectuate inca o data si p ot da valori putin diferite.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #75
                                Mai lat cu 5 cm ????? Cred ca dimensiunile sunt in mm.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google