Comenzi Ptr PH2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    E mai sigura vopseaua metalizata, protejeaza mai bine tabla.

    Comment


    • #47
      ))))) Se cunoaste faptul ca vopseaua metalizata rugineste mai repede datorita particulelor metalice pe care le are in compozitie . Auzi ... Protejeaza mai bine tabla. Tratamentul aplicat tablei de Logan este acelasi insa vopseaua metalizata este doar pentru aspect ;). Insist - mai bine-si baga banii intr-un motor mai mare - o sa regrete decizia dupa cam 6 luni de utilizare - decat in vopsea . Eu personal am vrut Negru - orice fel metal nemetal sau Alb . Cum negru nu aveau ... Am ramas si cu cei 11 mil pe care i-am bagat in plin benzina Casco RCA accesorii diverse
      1.6 MPi Icy White

      Comment


      • #48
        Cica vopseaua metalizata ii pentru aspect Aia sa crezi tu in continuare
        I HAVE A !sigpic
        fara linkuri externe in semnatura

        Comment


        • #49
          Vopseaua metalizata protejeaza tabla, este o informatie confirmata de multi posesori de Logan. Majoritatea colegilor mei au Logan, cu vopsele diferite, diferenta de max 1 an de la cumparare, vopseaua nemetalizata pune probleme!

          Comment


          • #50
            Giganta mea matusa (este grasa) de la Pitesti lucreaza la matritza in uzina - departamentul care confectioneaza tablele - si se vopsesc langa . Are Logan verde cameleon si a zis ca mai bine isi lua nemetalizata dar nu era nuanta frumoasa . Si asa este la Logan nu prea au nuante interesante nemetal in afara de ALB (dupa parerea mea si poate si Bleu Marin ala un pic ) Ea a recomandat sa-mi iau nemetal . Se experimenteaza acum alte 12 sortimente de culori la Dacia dar inca nu stiu va spun despre ce e vorba .
            Last edited by ingerulol; 29 September 2008, 23:47. Reason: Grasa
            1.6 MPi Icy White

            Comment


            • #51
              Originally posted by X@by View Post
              Cica vopseaua metalizata ii pentru aspect
              Da' tu pentru ce crezi ca e?
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #52
                Vopseaua met ii si pentru aspect dar faza aia ca se rugineste mai repede eu o sa cred cand o sa vad.
                I HAVE A !sigpic
                fara linkuri externe in semnatura

                Comment


                • #53
                  Tine mai bine in timp aia metalizata decat vopseaua normala
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #54
                    Si eu aia ziceam dar ingerolul: nu ca ii cu particule de fier si se rugineste mai repede.
                    PS. Zi la matusa-ta sa nu mai minta ca nu-i frumos:P
                    I HAVE A !sigpic
                    fara linkuri externe in semnatura

                    Comment


                    • #55
                      Intamplator l-am auzit pe un agent de vanzari cand spunea ca vopseaua metalizata are 3 straturi de lac iar aia nemetalizata ar avea 2 straturi. Daca a mintit va mint si eu.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #56
                        Eu stiu de la o prietena care a lucrat la fabrica ce face vopselele pt dacia. Aia metalizata e mai buna. Singura cu care n-au avut probleme, albastru metalizat (egee) au scos-o din productie; se pare ca gris platin si bleu mineral sunt totusi un inlocuitor foarte bun ca aspect si calitate
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #57
                          O singura intrebare am, pt. Cei care cunosc. Exista vreun strat de "ceva" intre tabla si vopseaua nemetalizata?

                          Comment


                          • #58
                            Da. Exista grund + inca 2 straturi protectoare de alt material vascos si apoi vopsea 2 straturi + pelicula de protectie in cazul Dacia indiferent ca este Metalizata sau nemetalizata. Dpdv tehnic explicatia care v-am oferit-o cu particulele de metal din compozitia vopselurilor este logica - dar pentru cineva tehnic si care are habar de chimie . Si este normal sa se recomande vopsea metalizata - este 1100RON. Cautati si voi diferente
                            1.6 MPi Icy White

                            Comment


                            • #59
                              PH2 Bleu Marine Preference , cu ABS factura proforma inaintata catre mine pe 01.10.2008 termen livrare 17.10.2008.
                              Caremil Auto Iasi.

                              Acum asteptam:P Sper sa nu ma tina prea mult ca mi-am vandut fosta masina...Si parca nu am 1 mana fara masina
                              Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                              Comment


                              • #60
                                Chiar ma mir ca ai termen de livrare asa mic, inseamna ca masina e pe stoc la un dealer din tara sau in curs de fabricatie.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google