Comenzi Ptr PH2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imposibil - de fapt suntem in ROMANIA - nici un LOGAN cu ABS nu pleaca din uzina cu anvelope KORMORAN . Doar ContiEco 3 sau Michelin ECO - mai nou am inteles ca pun BARUM , dar sigur nu KORMORAN - informativ suna la VC sa vezi ce zic
    1.6 MPi Icy White

    Comment


    • mi-au raspuns de la vocea consumatorului ca toate daciile vin cu pneuri michelin sau continental. Zic: eu am primit masina cu kormoran! Zice: "Anvelopele Kormoran sunt marca Michelin." Uite, vezi, acuma sunt si eu mai mandru - am michelin.

      Comment


      • Super tare ! ametesc astia cauciucurile si marcile de numai numai!
        http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
        жалюзи плиссе

        Comment


        • Originally posted by apolodor25 View Post
          Eu am vazut culoarea bleu electrique in pozele lui MS1.6>16V

          Pe aceasta cale ii multumesc..fiindca astia de la Dacia nu stiu sa faca o prezentare in regula a culorilor. E adevarat ca la dealer exista un mostrar.
          Nici nu se compara culoarea de pe site cu cea din realitate

          Dar in ziua de azi..cine mai are timp sa mearga sa se uite la mostrare la diverse modele si producatori
          Cu placere Apolodor25, si cat mai multi km fara evenimente neplacute.

          Comment


          • Originally posted by ParuLuScorilo View Post
            ...Mai putin de anvelope, care sunt Kormoran.Cat a fost mai cald parca a mai mers, da' acuma patineaza la greu si caraie abs-ul in draci... Stie cineva, o fi posibil sa fi venit din fabrica incaltata cu Kormoran, sau e sigur teapa?
            La rezerva te-ai uitat?Cu criza asta si la cat au lucrat cei de la Dacia nu e de mirare sa fi plecat de la fabrica cu Kormorane.

            Originally posted by ParuLuScorilo View Post
            mi-au raspuns de la vocea consumatorului ca toate daciile vin cu pneuri michelin sau continental. Zic: eu am primit masina cu kormoran! Zice: "Anvelopele Kormoran sunt marca Michelin." Uite, vezi, acuma sunt si eu mai mandru - am michelin.
            Doar n-o sa se dea in gat unii pe altii,trebuia sa le zici ca mai e pana la 1 Aprilie.
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • cred ca undeva pe aici s-a mai discutat de asta cu cauciucurile, cred ca doar pina prin oct au mai livrat Michelinuri la laureate si plus, apoi de cand cu scoaterea reglajului lombar, a casetofonului de la laureate gpl, au schimbat si cauciucurile. cred ca Andrei moderatorul stie si gaseste si postul.
              AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

              Comment


              • Asa este! mai nou Dacia echipeaza cu Kormoran pana si modelele Prestige. Exact asta mi s-a intamplat si mie acum o luna si ceva cand am luat masina.

                Am scris si eu la VC si mi-au raspuns ceva de genul "anvelopele Kormoran sunt facute de Michelin si nu prezinta defecte de fabricatie".

                E o abordare penibila din partea Dacia - probabil le cumpara la la Michelin cu 10 euro bucata sau ceva de genul asta si fac ei economie... altfel nu se explica de ce o masina relativ buna e livrata cu cauciucuri atat de proaste.

                Comment


                • Originally posted by ParuLuScorilo View Post
                  Mai putin de anvelope, care sunt Kormoran Cat a fost mai cald parca a mai mers, da' acuma patineaza la greu si caraie abs-ul in draci... Stie cineva, o fi posibil sa fi venit din fabrica incaltata cu Kormoran, sau e sigur teapa?
                  Pai e normal, kormoranele sunt de vara, stai linistit ca asa au venit din fabrica.
                  Multa lume, putini oameni...

                  Comment


                  • salutare,

                    pentru cei care urmati sa va ridicati masinuta. Verificati-o cat de mult puteti, mie mi-au luat capacul de la lampa spaTe (numar), pe fata unul din cauciucuri era uzat (semn ca a fost schimbat) . Am avut noroc ca am observat si s-au rezolvat toate. In rest masinuta e super. un zomot ciudat am la usa sofer (in mers se aude un zbomot ca si cum ar trepida ceva in buzunarul de pe usa, desi e gol). nu stiu ce ar putea fi.

                    SA VA BUCURATI DIN PLIN DE MASINUTA.

                    Comment


                    • Originally posted by c0smin View Post
                      salutare,

                      pentru cei care urmati sa va ridicati masinuta. Verificati-o cat de mult puteti, mie mi-au luat capacul de la lampa spaTe (numar), pe fata unul din cauciucuri era uzat (semn ca a fost schimbat) . Am avut noroc ca am observat si s-au rezolvat toate. In rest masinuta e super. un zomot ciudat am la usa sofer (in mers se aude un zbomot ca si cum ar trepida ceva in buzunarul de pe usa, desi e gol). nu stiu ce ar putea fi.

                      SA VA BUCURATI DIN PLIN DE MASINUTA.
                      poate au uitat baieti o piulita in usa eu am avut una in portbagaj langa roata de rezerva si cand franam venea spre fata cand acceleram se ducea in spate si nu stiam ce se aude pana am scos roata si surpriza piuluta buclucasa si am scoso nu sa mai auzit nimic

                      Comment


                      • Sa stati ochi si urechi la ce sfaturi pimiti de la dealer,iar tot ce va este neclar intrebati.
                        In rest bucurati-va de masinile voastre!!
                        Ave DAcia,Ave Logan!!

                        Comment


                        • la mine cand mi-a venit nu au avut timp de mismasuri....a ajuns seara pe la ora 18 la ei ...dimineata la 8:30 la inceputul programului eram acolo.
                          am stat si am asteptat pana mi-au spalat-o

                          la mine cand mi-a venit nu au avut timp de mismasuri....a ajuns seara pe la ora 18 la ei ...dimineata la 8:30 la inceputul programului eram acolo.
                          am stat si am asteptat pana mi-au spalat-o

                          Ps. mie mi-a venit cu Barum Briliantis
                          Last edited by JmEk; 15 January 2009, 15:57. Reason: Automerged Doublepost
                          Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                          Comment


                          • eu cand mam dus sa o riric ploua si nu prea am avut ce sa fac dar tot am vazut un capac ca era spart inrest nu am avut probleme si gume a venit cu michelin

                            Comment


                            • Nerespectuos din partea dealer-ului , si singura problema si lipsa pe care am avut-o : PRESIUNEA IN ROTI (am avut peste 3 in fiecare roata pt ca asa vin ele pe tiruri)
                              Orice masina noua la vanzare trebuie sa fie pregatita cu : spalare + presiune .
                              1.6 MPi Icy White

                              Comment


                              • faza cu pneurile cred ca am patit-o toti, eu am aflat dupa vreo 2 luni si ceva km....
                                AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google