Comenzi Ptr PH2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Innteresant N-am mai vazut
    Last edited by nenea` sil; 27 March 2009, 23:14.

    Comment


    • Va mai intreb ce anume e inversat, ca mie nu mi s-a parut nmk in neregula?

      Comment


      • Fondul de culoare al display-ului este negru in loc de portocaliu si afisajul este portocaliu in loc de negru. Culorile display-ului sunt inversate

        Comment


        • e dat display-ul pe mod "nocturn" probabil, ce chestie belita dom'le!!!

          Comment


          • "Nocturn"???????

            Comment


            • glumesc Nea' Sil bineinteles, masina asta este plina de surprize, cine stie cate functii mai pot fi activate pe masina asta!!!???

              Comment


              • Display si comanda

                Pe mine nu ma deranjeaza cu nimic, ba chiar imi place noul display....Important e sa functioneze cum trebuie, caci in rest poate sa puna si verde cu roz culorile.
                Oricum, deja cred ca am devenit putin off-topic mai multi dintre noi. Asa ca revin la tema:
                - foarte multumit de desfasurarea comenzii, am comandat Loganu pe 12 martie si pe 26 l-am avut. Puteam sa il am si pe 25 daca plateam mai repede la banca.

                Comment


                • Pai avand in vedere criza economica si cererea pentru romania e normal sa ajunga asa repede ca nu mai lucreaza pentru stoc.

                  Comment


                  • majoritatea bordurilor din clasa "Logan" (similare pana la amanunte cu cel de logan) care echipeaza gama Renault (in special utilitarele) au display-ul inversat, probabil ca s-a unificat gama.

                    Comment


                    • Salutari ...
                      Maine ma duc pe la dealeri' sa comand un Logan "laureate ph2 1.6 16v" -"sper sa obtin si eu reducere culoare ceva orice pt. ca sunt la limita cu banii si pe criza asta .... "
                      Ca intrebare pt. voi am "RABLA" si ma intereseaza cat dureaza cu actele pt rabla .
                      Ma accepta in aceeasi zi in program sau ... ?
                      Last edited by adriand1976; 2 April 2009, 02:23. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Salut baieti !

                        Merge repede cu rabla. Nota de acceptare in program ti-o da dealerul inainte de a duce rabla. Te duci la remat cu actele masinii C.I.+ certif. inmatriculare + nota de acceptare + buletin titular

                        Dar mai inainte de toate trebuie sa-ti configurezi masina la dealer, apoi iti spun ei ce ai de facut. Aveau niste oferte cu destocare ; intreaba de ele....
                        Last edited by dragos10; 2 April 2009, 10:23.

                        Comment


                        • Salut
                          La Galati se pare ca merge un pic mai greu cu programul rabla, cel putin la mine. Am facut comanda pt un Logan MCV laureat PH2 Blanc glacier 1.6 Mpi pe 2 martie si masina cica o sa ajunga pe 6 mai. Nu mi-a venit sa cred ca ajunge asa greu. Masina veche inca n-am dat-o pt ca ma folosesc de ea in fiecare zi, ma duc la munca cu ea.

                          Comment


                          • Astazi ma chemat dealerul .. dupa ce mi-am ales masina care era chiar acolo expusa pt. prezentare "un prestige ALB 1.6 16v" ca sa achit 2000ron -- un fel de avans nu am inteles prea bine. Destul de dragut din partea lui , ma dus personal cu masina de test la banca unde am achitat acesta suma .. am inteles ca nota de acceptare la rabla mio' da cand intra banii in contul DACIA "am inteles ca luni 06.04.09" , desi banii sunt platitzi la banca BRD chiar intrun cont "dacia".
                            Nu a vrut cu nici un chip sa-mi spuna ca masina expusa va fi cu sigurantza a mea ... in schimb am un aviz de plata cu serii motor ,caroserie , anul fabricatiei etc .. ce mi se pare ciudat ca pe aviz termenul maxim de livrare este 15.06.2009 !!! iar verbal mi sa spus ca dupa aceptarea la rabla dureaza 2-3 zila pana sa imi ridic masina.
                            Sper ca totul sa fie bine , luni revin cu detalii.
                            Last edited by adriand1976; 3 April 2009, 15:19.

                            Comment


                            • in sfasit ... gata cu rabla ... a durat 2 zile .
                              am factura de la dealer pe care trebuie sa o achit ... se pare ca la 3-4 ore dupa plata voi ridica si masina ..
                              nu mai am rabdare ) cred ca stitzi cum e , o sa revin cu detalii.

                              Comment


                              • Stiu cum este.Sa pui poze!
                                Succes si asteptare usoara!
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google