Scartie schimbatorul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Pai logic ar fi ca iarna sa ai cauciucuri de iarna (pe toate rotile - evident) iar vara sa ai cauciucuri de vara. (asta e ca si cum ai intreba: iarna ce sa-mi iau in picioare: sandale sau bocanci)
    Daca circuli vara cu cauciucuri de iarna acestea se vor deteriora rapid deoarece compozitia este una soft (mai moale) si nici nu ofera aceeasi aderenta ca cele de vara.

    Comment


    • #32
      Originally posted by cipres View Post
      salut! Spuneti-mi ,va rog,cum e cu caucioacele de vara si de iarna?E nevoie sa fie schimbate dupa sezon?ce se intimpla daca circuli vara cu de alea de iarna?
      Exista thread special pentru subiectul acesta...foloseste "Search"
      Aici esti offtopic
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #33
        Precizez ca si la mine scartaia schimbatorul din treapta 1 in treapta 2(asta se intampla acum o luna)....am ramas uimit ca numai dupa o saptamana acel sunet streseant a disparut
        PS: am logan f2 prestige din oct 2008...

        Comment


        • #34
          Si la mine a scârtâit până sa-l ung.Eu am pus vaselina pe inelul de plastic de pe schimbator sub podea care atinge de caroserie si pe boltul de la capătul de jos al schimbatorului.Acel bolt trebuie desfacut prin desurubare si uns cu vaselina ca si ala poate scartai.La mine ala scartaia.Incercati sa ungeti in locurile astea doua si mai vedeti dupaia daca mai face urât.

          Comment


          • #35
            Idem si la mine din O1 in treapta 2 si din O2 in treapta 5 scartie si la mine,am ridicat acea husa de la schimbator si iam dat cu spray siliconic,degeaba am aceeasi peroblema,o sa incerc sa desfac acel plastic alb poate sub el face asa

            Comment


            • #36
              scartaitul provine de la articulatia scimbatorului cu bieleta de comanda a cutiei,nici decum de la rotula schimbatorului(cea de sub manson)

              Comment


              • #37
                logan 1.4 2007 ,scartie doar la schimbarea din 3 in 2 atat,in rest merge bine

                Comment


                • #38
                  cauta un canal sau un elevator sa ai acces sub masina si la articulatia dintr maneta de comanda a CV si bieleta de comanda a CV ai o piulita de 13 scoti bieleta depe maneta si dai cu vaselina,indicat ar fi vaselina siliconica

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google