relanti la 500 rpm ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    tu ai turometru special o lume intreaga de posesori de logan are ralantiul la 750rpm, adica intre primele 2 gradatii de turometru, pt ca turometrul incepe la 500rpm, nu la 0...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #32
      si mie mi se parea ca e cam "anemic" relantiul la mine....dar inseamna ca e ok....sta la un lat de ac peste 500......
      Slow & Safe

      Comment


      • #33
        Acum am verificat si eu pe o fotografie a bordului, acul turometrului sta in repaus la 500 rot. Cele doua liniute peste, inseamna 750 rot, nu 500 cum ar parea la prima vedere.
        Attached Files

        Comment


        • #34
          Viteza se poate masura mai exact cu un GPS. Am vazut pe net niste poze in care cu cat crestea viteza masinii crestea si diferenta dintre viteza masurata pe GPS si cea masurata pe vitezmetru. Pe bord aparea o viteza mai mare, iar pe GPS una mai mica. Pe la 150 Km/h diferenta era cam de 10 Km/h, intre cele 2 aparate de masura.
          sigpic

          Comment


          • #35
            Pe tester pus ralanti-ul la mine variaza intre 740-760 rpm. Al naibii nu vroia sa stea teapan .
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google