Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am vazut un display de telefon, ruginit. Parca si un cauciuc de lemn...
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • Parca si un cauciuc de lemn...
      Sigur era de la Dacia.
      Eu nu inteleg ce aveti cu omul. I-a ruginit oglinda interioara. Asa, si? ce e asa nemaiintalnit? Si oglinda mea exterioara e ruginita.
      Maine poimanine rugineste si volanul. O sa dam masinile la REMAT pe bucati, ca vor fi asa ruginite de nu vor mai sta la un loc.

      Comment


      • Originally posted by Niki View Post
        Parca si un cauciuc de lemn...
        Lemnul era din fier?

        Comment


        • Dân carbon era.


          Cred ca unii au nevoie de tratament de specialitate impotriva ruginii cerebrale.
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • Se da cu WD40 pe creier si se rezolva.
            Mai rau e cu Dacia, ca n-ai cu ce rezolva celebra rugina vanduta odata cu masina noua.

            Pretul aurului a scazut dramatic in acest an, coborand cu 33% fata de varful din octombrie 2012, cand ajunsese la valoarea de 1.790 de dolari uncia. Pretul a scazut la 1.203 dolari uncia, joi pe pietele financiare internationale.
            Daca plachez cu aur, ca tot se ieftineste, oare mai rugineste ?
            Last edited by mr.K; 28 June 2013, 14:55.

            Comment


            • Am observat si eu in zona aceea de la buson ciupita marginea tablei,si implicit celebra rugina.Nu stiu cum a aparut,doar eu alimentez si numai de la omv.Probabil de la neatentie.Cum fac sa remediez problema?

              Comment


              • La masina gaurita,asta e,nu mai ai ce sa-i faci.Insa la o masina care inca nu a ruginit,procedeul este foarte simplu.o pensula gen papagal de cca 50 cm si o cutie de vaselina din aia ordinara.Prin portbagaj se vede muchia aripii.Se da la greu cu vaselina prin portbagaj,iar dupa aceea se da bancheta din spate,sezutul,iar prin acea gaura se baga idem pensula si se da cu vaselina.Sigur va rezista infinit mai mult.Cei care au posibilitatea unui compresor si un pistol de teroson,e mult mai simplu,se amesteca ulei cu vaselina si se pulverizeaza.Si va rezista pana ne vom plictisi de ele sau le dam la remat.Va salut cu respect

                Comment


                • Descoperire in materie de rugina la golanu' din dotare , rugina la imbinarea fetei de usa jos exact unde se scurge apa sub cordonul de mastic , daca observati ca este putin umflat masticul sau e moale sau crapat incercati sa-l dati jos si o sa aveti surprize cu Andreea Marin .
                  Rugina se intinde pe toate buza pe sub mastic , pozele sunt facute la usa stanga fata cu tel si nu o au claritate stralucita

                  Data fabricatiei decembrie 2006 .
                  Attached Files
                  Last edited by adyta; 3 July 2013, 19:09. Reason: incomplet
                  Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                  Comment


                  • De aceea este foarte indicat a se efectua verificarea generala, anticoroziune, inaintea momentului expirarii acestui tip de garantie...

                    Trist!

                    Daca mai era in garantie, CERT era schimbata. Ai observat prea tarziu...Poate ai citit si patania mea (mai sus la mine a cedat portiera dreapta fata)
                    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                    Comment


                    • Da, prea tarziu .... dar se rezolva revin cu poze din cursul operatiunii
                      Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                      Comment


                      • Am si eu un inceput de rugina in acealasi loc, la usa din stanga fata. Masina e fabricata in iulie 2005.
                        Nu-s sigur ca am ce sa-i fac. Cred ca o sa o las asa inca o vreme apoi o sa schimb usa cu totul...
                        Attached Files
                        Dacia Logan 85 cubic inches 2k5
                        "Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"

                        Comment


                        • Bine ca nu-i aripa spate. Portiera o poti schimba mai usor. Vezi doar sa nu se intinda rugina si la prag, de la portiera.

                          Comment


                          • cumpara niste feruginol si aplica putin pe floarea aia de rugina lasa 15 minute apoi spala cu putin apa
                            cu metoda asta eu reusesc sa tin in frau de vreo 2 ani multe zone ce incep timid sa rugineasca, daca o lasi in pace isi face de cap si o ia peste tot
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Usa e in starea asta de cand am masina, de mai bine de un an si jumatate. Daca aveam masina de noua, sigur nu lasam sa iasa din garantie fara sa fie schimbata usa.

                              Cu aripile din spate, suprinzator, stau bine. Doar pe dreapta am un inceput de rugina pe muchie, dar aripa aia a fost lovita candva.
                              Dacia Logan 85 cubic inches 2k5
                              "Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"

                              Comment


                              • kossak incearca si inlatura masticul ala care este deja umflat si o sa vezi surprize taota buza unde se imbina fata de usa cu intaritura e plina de rugina sub mastic
                                Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google