Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • acu mai este si dupa noroc, dupa cum este intretinuta, daca a mai fost ciobita, eu observ in poza , pe marginea gauri un strat consistent de kit. am si eu un logan din nov. 2005 si nu a aparut punct de rugina pana acum, dar nu a fost atinsa pe nicaieri vopseaua, a fost data de 4 ori cu ceara de protectie prin lonjeroane, parguri, usi capota motor si portbagaj, de 2 ori la reprezentanta si de 2 ori de mine acasa, cand i-am dat eu am dat bancheta si spatarul spate si tot capitonajul din portbagaj si am dat bine cu ceara pe la pasajele rotilor din spate, pana acum pot sa zic ca este ca noua...

    Comment


    • Da, dar cica pragurile Loganului ar fi printre elementele cu ceva tratament . Reclama ieftina.


      Recunoasteti marca si modelul de masina
      O fi VAG, ca zic unii ca au vazut ei o groaza de masini ruginite.

      Comment


      • Originally posted by Drogas View Post
        Recunoasteti marca si modelul de masina

        Gaura in prag cat sa bagi mana pana la cot

        model 2005-2006 cu stopuri galbene

        Uat-a-fak...aia e din aceasi perioada cu a mea, ce dracu s-a intamplat acolo de a ajuns in halu' ala??!
        Pare a fi o fosta gaura de glont de calibru mare.

        @Drogas, unde e facuta poza, in Berceni?

        Comment


        • Acid de baterie? Lovita si reparata prost?
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Am mai vazut si eu rugina la straineze din gama VAG, passat B6 cu rugina la aripa spate ca la logan dar se curata si se vopseste, gauri nu am vazut decat la Dacia.

            Kojak Poza e facuta pe strada, e o masina care e mereu parcata in fata la Mega Image de pe sos Berceni, habar nu am de ce e asa mare gaura dar in sfarsit am avut telefonul la mine
            Last edited by Drogas; 4 October 2013, 11:19.

            Comment


            • Io zic ca e bine, se ventileaza pragu'-n interior.

              Comment


              • NU mi-am permis sa bat cu un ciocan pe langa gaura sa vedem daca se extinde ca sa intre o pisica pe acolo.
                S-ar fi ventilat si mai bine interiorul pragului astfel incat la o ploaie, sa se poata usca mai repede.

                Comment


                • Originally posted by Drogas View Post
                  ...sa vedem daca se extinde ca sa intre o pisica pe acolo.
                  Ce pisica...inca putin si acolo intra Elodia cu totu'.

                  Comment


                  • Inca o masina din vecini.Si-a pus baiatu protectii aripi la service dacia.Nu avea pic de rugina.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Tabla de cea mai proasta calitate, altceva nu am ce spune.

                      Comment


                      • @karlos12, in prima si a treia poza pare sa aibe chit ?! ori imi joaca mintea feste ?!
                        sigpic

                        Comment


                        • Si eu zic ca se vede clar chit.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Originally posted by karlos12 View Post
                            Inca o masina din vecini.Si-a pus baiatu protectii aripi la service dacia.Nu avea pic de rugina.
                            Se vede cat de bine a fost intretinuta masina.
                            MY CLA

                            Comment


                            • A fost chituita cu fundul ca sa zic asa.
                              Dupa care vine romanu si spune ca e tabla proasta la logan.

                              Mai bine sa ne arati o poza in ansamblu cu auto in cauza.
                              Cred ca nu are nici o piesa dreapta mizerie pe ea grupa marea si la interior praf.
                              Masina de carat cartofi.
                              Last edited by stoicanu; 6 October 2013, 16:55. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic

                              Comment


                              • Masina a fost lovita si reparata prost. Este neingrijita.

                                @stoicanu Asta nu inseamna ca Dacia nu are probleme MARI cu rugina

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google