Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De bine ce ma dadeam rotund in urma cu cateva posturi de pe topicu' asta, cum ca a iesit bine tabla din iarna asta si nu am noutati...ei bine, FAIL!

    New entry de primavara:
    inculpatii:
    1. stalpi parbriz, in special cel de la sofer (foto) - rugina a aparut in cel putin 3 sectiuni diferite pe toata lungimea stalpului.
    2. portiera stanga spate, jumatatea superioara.

    Toate elementele de mai sunt nelovite si ne-revopsite.
    Attached Files

    Comment


    • Ai de smirgheluit

      Comment


      • Nimeni nu scapa de rugina Dacia.... E ca un blestem. Eu am avut putina. Sa vezi peste cativa ani. Deja imi tremura bucile.

        Comment


        • Problema e, ca cel putin alea de pe stalpi, nu merg tratate puctual...tre' sa refac tot stalpul ca sa nu mai am surprize. Si cum nu sunt de meserie, bineinteles ca o sa iasa o mare tiganie...nici nu stiu cat sa ma duc cu vopseaua pierduta sa zic asa, pe rama geamului.
          Da, de fapt e vorba de rama geamului, e incorect spus stalpi. Deci tot portiera pana la urma.

          La portiera spate, merge si punctual, acolo e mai simplu.
          Last edited by Kojak; 15 April 2014, 22:19.

          Comment


          • eu acum am vazut ca a inceput si pe aripa spate dreapta sa iasa in 2 locuri...
            Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

            Comment


            • sa moara ma-sa, zici ca e puroi, asa iese la iveala rugina asta...

              Comment


              • Originally posted by Archangel80 View Post
                Nimeni nu scapa de rugina Dacia....
                Poveste fără de sfârşit!

                Comment


                • eu pana anul asta nu am avut problema cu rugina la logan...
                  Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                  Comment


                  • De care sa stii tu....
                    Last edited by Archangel80; 15 April 2014, 22:58.

                    Comment


                    • ...nebanuite is caile rujinii la logan

                      Comment


                      • Deci care va sa zica, am ajuns sa nu ma mai stresez. Cat e in garantie ma duc peste ei, dupa aia, Dumnezeu cu mila.

                        Oare cand mai am 2-3 luni din garantia la tabla, nu merge sa ma duc la ei sa-mi revopseasca integral masina? ca banuesc co sa iasa peste tot rugina. Asa macar mai tine cativa ani.
                        sigpic

                        Comment


                        • Crezi tu ca mai tine cativa ani, tine maaaxim un an sau mai bine spus o iarna.
                          In iulie 2013 am gasit vopsea umflata pe capac portbagaj fara rugina. S-a facut pe garantie. Acum a reaparut si cu rugina. Ma duc iar sa ii salut pe cei de la reprezentanta.

                          Comment


                          • De cand ai masina?
                            sigpic

                            Comment


                            • @ Kojak: fii amabil si pune o poza din plan mai indepartat la acei stalpi parbriz, rama geam... nu reusesc deloc sa identific unde exact ai acea rugina. Ma intereseaza sa verific si eu la a mea.
                              Fac asa la fiecare noua referire la rugina. Cand zice cate un colg ca are probleme, verific si eu zona la masina mea. Daca e ceva incerc sa remediez, daca nu... incerc sa previn.
                              Multumesc.

                              Comment


                              • Este vorba despre rama geamului de la portiera.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google