Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce frumos ar fi daca porcu' ar putea sa zboare!

    Comment


    • Da si cand te lasi pe aripa si face poc sau un copchil tembel o sparge ,sa vezi ce zice romanu cand tre sa dea o sacosa de bani pe o panarama de plastic.Asa mai bine faceau tigaia din aluminiu si gata.Eu mor cand vad portierele.Am lovit aripa fata un pic si nu am reparat si nu o iesit rugina.La portiere unde nu a patit nimic o iesit rugina ca fasolea.
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • A8 sa va luati
        Si de rugina scapati.

        Comment


        • Si o amarata de corsa c, sau megane 2... Ca astea le-am avut... Si fara gram de rugina.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Pai nu stiu cum, la Dacia 1310 daca o vopseai, rugina nu rasarea vesela in cateva luni iarasi cum apare la Logan.

            Comment


            • Ieri am vazut in showroom doua exemplare de Dacia 1100 si nu aveau pic de rugina.

              Comment


              • No mai fi bune solutiile ptr tratarea ruginii? O fi rugina ca virusii se smechereste de la an la an
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Pai probabil ca si Logan-ul meu, daca il lasam in showroom atunci cand l-am cumparat, nu avea pic de rugina. Dar eu am zis ca-mi iau o masina pe care s-o folosesc si cand ploua, si cand ninge, si cand e ceata, si cand e canicula... FraEr eu!

                  Cred ca e vorba de aia crem, care cica e prima masina iesita pe portile fabricii de la Mioveni, si care n-a vazut asfaltul in viata ei pentru ca are 0 km parcursi. A doua ce culoare e?
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Originally posted by mumus View Post
                    No mai fi bune solutiile ptr tratarea ruginii? O fi rugina ca virusii se smechereste de la an la an
                    Am bifat si de aia.
                    Ca pasarea Phoenix a aparut iar rugina.
                    Dacia 1100 vad si eu una intr-o parcare pe unde locuieste maicamea. Sta afara si se prezinta mai bine la tinichigerie decat multe Logan-uri de pe forum.
                    Ala de o detine chiar circula cu ea.

                    Comment


                    • Daca tabla e tratata coreapunzator tine, daca nu, nu.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Originally posted by vitriol View Post
                        Pai probabil ca si Logan-ul meu, daca il lasam in showroom atunci cand l-am cumparat, nu avea pic de rugina. Dar eu am zis ca-mi iau o masina pe care s-o folosesc si cand ploua, si cand ninge, si cand e ceata, si cand e canicula... FraEr eu!

                        Cred ca e vorba de aia crem, care cica e prima masina iesita pe portile fabricii de la Mioveni, si care n-a vazut asfaltul in viata ei pentru ca are 0 km parcursi. A doua ce culoare e?
                        De fapt erau 2 masini expuse, una care a fost prima masina din fabrica, culoare crem si a doua masina (crem), expusa la etaj, scrie ca a fost masina cu numarul 20 din fabrica. cel putin a doua, se cunoaste ca a fost utilizata.

                        Comment


                        • Poza facuta astazi. No comment. Model 2004, semnale galbene. Ciudat este ca masina arata foarte bine la interior si exterior la vopsea ...adica nu cred ca si a batut joc cineva de ea si a ruginit.
                          Ciudat este unde a ruginit sus...deasupra la oala ! Nici dacia 1310 nu ruginea acolo...nici o super nova sau solenza nu am vazut asa din 2004. Sunt dacii 1310 din 2004 rulate cu peste 200k si arata exemplar.
                          Ramai masca cateodata. Fac pariu ca in 10 ani, asa o sa arate si vestitul Logan 2 care ruginiste in 8 luni de cand a iesit din fabrica.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Logan 2 care ruginiste in 8 luni de cand a iesit din fabrica

                            Asta in cazul in care nu il primesti,ridici gata ruginit si cu vopsea zgariata
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • Totusi, daca s ar turna niste ulei prin portbagaj la oalele din spate...care comunica si cu pargurile si alte table, problema nu cred ca mai exista.
                              Eu asa am tinut fosta dacia in stare perfecta dupa 15 ani si 400k...si uleiul a fost doar ars...''care nu a mancat tabla'' ...deh, a fost si pe taxi. Ulei la greu in spate la oale, vaselina + ulei in usi etc.
                              Mda..am uitat..ne murdarim pe haine si miroase urat....

                              Comment


                              • Problema ar fi...ca se face o maxima economie din partea expertilor Dacia, in aplicarea tratamentelor anti-corozive. Cica uleiu care nu e ars, ar fi coroziv daca se toarna in elemente pentru protectia acestora...
                                My turbo lag, give your MPI, a chance

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google