Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Kojak View Post
    Asa am si eu...stai linistit, o sa pushte ca puroiu', cat de curand.
    Asta e clar.
    Ma intrebam daca as putea avea acces pe partea din interior a tablei? Acolo e o cavitate pe interior, nu?

    Originally posted by anto84 View Post
    Asta e clar.
    Ma intrebam daca as putea avea acces pe partea din interior a tablei? Acolo e o cavitate pe interior, nu?
    Mda, m-am uitat mai atent, nu am acces pe interior unde s-a umflat tabla, in spate e o alta tabla(dublura-contra-aripa sau pasaj sau cum se numeste). Atunci o s-o las asa si o sa astept pana cand se va perfora, iar atunci probabil voi curata bine+feruginol+acoperit gaurile cu chit fibra de sticla si apoi vopsire. Deocamdata cred ca o sa ma concentrez la zona cu surubul acela care prinde bara, am si acolo rugina si acolo e risc sa se desprinda bara daca se "mananca" gaura in care se prinde acel surub.
    Oricum masina are 10 ani si e plina de tort felul de alte zgarieturi/imperfectiuni/etc, deci nu m-ar deranja ca nu va arata ca noua, nu mai sta nimeni sa-i admire aripa spate.
    Cred ca nu sunt riscuri de probleme structurale de la rugina, inca ani buni de-acum incolo -singura problema am inteles ca pot face figuri la ITP daca ai rugina vizibila pe caroserie. Sau chiar se poate retine certificatul de inmatriculare, oricum e departe de a fi ajuns in stadiul ala.
    Last edited by anto84; 24 March 2016, 00:22. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Astazi am vazut cum arata usa pe interior.
      Eu zic ca se prezinta bine pentru varsta ei.
      Attached Files
      Last edited by 77sky; 31 March 2016, 19:12.

      Comment


      • Ai cumva montate obturatoare de praf pentru balamalele antivant ?
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Daca te referi la ceva din cauciuc pe langa opritor, n-am asa ceva.

          Trimis via Tapatalk
          Last edited by Fanez; 31 March 2016, 15:30.

          Comment


          • Te-am intrebat pentru ca interiorul portierelor este detul de curat, fara pamant , praf etc si am dedus ca ti-ai montat acele protectii de cauciuc care cumva tin la distanta tot felul de mizerii ce ar putea intra pe acolo , sau faci tu "curatenie" regulat prin portiere!
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Azi am schimbat opritorul si am facut poze sa vad cum se prezinta cu rugina. N-a fost data fata de usa jos niciodata. (E usa de la sofer).

              Comment


              • Nu stiu ce an de fabricatie este (cine stie sa ne zica si noua) dar e totusi vw
                Asa ca se intampla si pe la "case mai mari".
                Attached Files
                Last edited by 77sky; 7 April 2016, 22:26.

                Comment


                • Dupai cum se aliniaza portiera fata de prag, masina aia a fost lovita.
                  Loganul meu a ruginit fara sa fie lovit. Asa ca, sictir Dacia si Renault!

                  Comment


                  • Posibil sa fie cum zici in fata, e posibil ca unghiul sa nu fie tocmai potrivit dar si in spate e asemanator. Am vazut si la un C 180 dar n-am apucat sa-i fac poze.

                    Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Daca nu cunosti istoricul acelei masini si vezi rugina pe ea nu inseamna ca constructorul a facut o treaba de mantuiala.

                      Ar trebui sa postam poze doar cu masini care au rugina si le cunoastem istoricul atunci poti sa spui da domne are rugina si nu a fost lovita niciodata.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Sa revenim la Logane. Masina asta o vad zilnic.
                        Attached Files
                        Dacia Logan 85 cubic inches 2k5
                        "Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"

                        Comment


                        • Zici ca-i ceapa, se exfoliaza pe straturi de tabla.

                          Comment


                          • masina nici nu pare ingrijita, nu va suparati

                            daca o lasa cu toata mizeria de peste iarna pe ea e normal sa o ia rugina

                            pe de alta parte mai sunt cativa posesori de logane pe aici de prin 2005-2006 fara nici un punct de rugina pe panourile exterioare

                            mai mult ca sigur cea postata are tabla de sidex

                            Comment


                            • Cred ca o lasa murdara ca sa nu se mai vada asa bine rugina.

                              pe de alta parte mai sunt cativa posesori de logane pe aici de prin 2005-2006 fara nici un punct de rugina pe panourile exterioare
                              Da?Cine? Eu n-am vazut pana acum niciun Logan din perioada aia fara punct de rugina.

                              Comment


                              • sunt cativa la my ride...nu le stiu numele dar o sa caut

                                una e visinie



                                de ex...sper sa nu se supere posesorul
                                Last edited by cristi....; 8 April 2016, 17:38.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google