Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Isi cunoaste Dacia publicul tinta, stai linistit; sunt oameni acolo care asta fac..
    ...
    Unii nici macar nu au posibilitatea sa inlocuiasca o sonda lambda; prefera sa anuleze toata instalatia antipoluare.
    Nu mai vorbesc de alte situatii.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Publicul tinta nu mai e demult cetateanul sarac al Romaniei. Aici Dacia vinde un procent mic din productia anuala, cam 5-7%.
      Publicul tinta il reprezinta zgarcitii vestici. Care ar da 500 de euro in plus pe o masina ce nu rugineste cat e in garantie, tocmai pentru ca asta o face vandabila cand vor sa scape de ea.

      Producătorul Dacia a comercializat în 2015, la nivel global, 550.920 de mașini, cu 7,7% mai mult ca în 2014. Pe scurt, vorbim despre un nou record atins
      Last edited by mr.K; 19 May 2016, 11:33.

      Comment


      • publicul tinta a 3 masini ( logan/symbol/albeea ) era acelasi ? pretul era oarecum tot acolo ? in timp loganul ne demonstreaza ca era cea mai proasta alegere datorita tablei.
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Symbol si albeea adunat nu au vandut cat loganul iar symbolul era mai scump.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • cu cateva sute la pret de nou , adica nika toata , dar merita cand tii masina mai mult de 6 ani cat e garantia la tabla de logan. si albeea merita atunci privind retrospectiv.
            vanzarile conteaza , dar sa mentii o cota de piata , sa-ti mentii clientii multumiti sa cumpere acelasi brand dupa ani cand isi reinnoiesc masina , aici poata da kicks dacia. multi posesori de logan 2004-2007 luate de noi nu-si vor mai cumpara tot logan nou acum.
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Ca engleJii cu Dusterele ruginite isi vor mai lua vreodata, parca.

              Comment


              • Originally posted by Costi-bc View Post
                multi posesori de logan 2004-2007 luate de noi nu-si vor mai cumpara tot logan nou acum.
                Vor lua vw, opel, ford; dar sh, la 3-4 mii de euro, bucata.
                ...
                Din ce vad si zgarcitii romaniei iau logan; adica multe firme, se tavalesc prin gropile patriei cu masini ieftine (taxi, firme de paza, distributie/catering, comisionare, amenajari etc.)
                Last edited by IancuMIC; 19 May 2016, 14:31.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • sau vor pune vreodata semnul = intre Dacia by Reno si Renault. poate fi si Dacia castigatoare la F1 ca nu-si vor mai lua alta carutza sa rugineasca stand degeaba in ploaie.

                  sau cum draq explici ca loturile de guster din uk erau fabricate in india si nu in ro si de asta ruginesc cand ei nici nu stiu sa puna degetul pe harta lumii si nici nu trebuie, doar dau cu banu'. brandul e manjit , Dacia=rugina.
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Din ce vad si zgarcitii romaniei iau logan; adica multe firme, se tavalesc prin gropile patriei cu masini ieftine (taxi, firme de paza, distributie/catering, comisionare, amenajari etc.)
                    Pai masinile de firma pentru ce perioade de exploatare se cumpara?
                    Iar pe patron unicul criteriu e costul, deci e normal sa aleaga ce e mai ieftin.

                    Vor lua vw, opel, ford; dar sh, la 3-4 mii de euro, bucata.
                    De ce nu? Macar alea nu ruginesc in halul asta. Iar cu diferenta pana la un Logan nou, isi pun masina sh la punct si au si bani de plimbat. De siguranta sporita si confort nu mai amintesc.
                    Eu personal cand vad rugina pe o masina, ma apuca dracii. Nici tigaile si cratitele emailate nu ruginesc ca Loganul, daca le lasi in ploaie.
                    Last edited by mr.K; 19 May 2016, 14:45.

                    Comment


                    • e adevarat. http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Sc...+au+vandut+pe+

                      iar firmele vor masini ieftine , bune doar cat is noi , sa-si amortizeze repede investitia. daca le vand dupa 3-5 ani cand incep sa rugineasca aia e ... fraier e cine da nu cine cere.
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • Originally posted by Costi-bc View Post
                        Dacia=rugina.
                        Hai mai las-o balta/. Eu am de 10 ani si nu are decat ceva puncte nesemnificative de rugina.
                        Cred ca tine si de intretinere/grija pe care o ai.
                        Ce cauti pe forum de Logan daca iti pute atat? Mergi si canta la alta masa.
                        Da, eu mi-as lua din nou Logan nou, deci nu generaliza.
                        Si-am vazut la greu prin parcari rugina pe absolut TOATE marcile. TOATE! Si Vw si Bmw si Mercedes si toate.
                        Vorbesti chiar prostii mari cand spui ca Loganul rugineste dupa 3(trei) ani.

                        Asta e o idee cocalareasca, ca "Dacia=rugina". Chestia mai e si alta: sunt foarte foarte multe Dacii pe strazi, deci statistic evident ca avem sanse sa vedem rugina la ele. Mai tine insa si de intretinere, eu vad masini care se cunoaste c-au fost lasate de izbeliste, iar probleme grave cu rugina au 99% masinile care au fost lovite si reparate in service-uri de proasta calitate. Chiar si la mine, unde e tabla originala nu e punct de rugina, probleme am EXCLUSIV in zonele/reperele unde am avut lovituri/zgarieturi sau reparatii de tinichigerie.
                        Last edited by anto84; 19 May 2016, 15:32.

                        Comment


                        • Vorbesti chiar prostii mari cand spui ca Loganul rugineste dupa 3(trei) ani.
                          Asa e!
                          A aparut rugina si dupa 3 luni. LUNI, nu ani!

                          Da, eu mi-as lua din nou Logan nou, deci nu generaliza.
                          Ei, nu toti sunt ca tine. Tu si cei catine sunteti o exceptie, deci putem generaliza. Cei mai multi dintre cei care au avut probleme cu rugina, nu si-ar mai lua.
                          Eu am de 10 ani si nu are decat ceva puncte nesemnificative de rugina.
                          Are sau n-are? ARE!
                          La unii are mai multa rugina decat niste puncte nesemnificative.
                          Si-am vazut la greu prin parcari rugina pe absolut TOATE marcile. TOATE! Si Vw si Bmw si Mercedes si toate.
                          Bai, da' chiar toate?
                          Vezi ca alea se cheama parcuri dezmembrari, nu parcari, unde se gasesc Mercedesuri ruginite.
                          Last edited by mr.K; 19 May 2016, 15:37.

                          Comment


                          • Mey oameni buni ( asa se scrie acum - mey- nu? sa fiu in "trend")...... voi tot va plangeti ca rugineste tigaia.....pai rugineste pt ca nu-I puneti ulei.....ati uitat de la vechea dacie?

                            Da, aveti dreptate...rugineste....si va rugini.....insa compenseaza la motor- benzinarele- cand or manca ulei cum mananca FSI-urile sau or fuma albastru/negru ca (unele) TDI atunci sa-mi ziceti....asta ca sa echilibram discutia

                            Bineinteles ca la celelalte capitole pierde Dacia, insa nu inteleg de ce va plangeti pt ca e low cost......

                            Comment


                            • Mey , mey !!! ce ulei visati voi mo ? se pune ceara de cavitati acum!!! ne-am dat dreaq!!!
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Buey !!..sunteti boieri...vreti ceara si miere de albine da??
                                Nu se pune ceara pt ca ie scumpa....se pune ulei din ala ars, ca ie acid si "protejeaza" mai bine si ie ieftin...

                                Serios vorbind, in vara asta daca am timp trebuie sai rezolv -din nou- rugina la aripile spate....dar asta e dacia; dupa daca am chef ii pun ceara dar tot va rugini.....merge si cu ulei (nears)....va rugini, dar mai lent

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google