Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • M-am gandit si la asta. Oricum rugina multa nu am deci nu e asa greu de facut. Numai bine
    Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

    Comment


    • Si eu am trecut pe la dacia azi si am verificat de curios daca sunt cuprins la programul de ceruire i-am dat talonul la respectivul om si a verificat pe calculator si a zis ca nu eu masina o am din 10.2007 cei care o aveau cumparata pana in martie 2007 daca asi vrea sa fac o ceruire optionala se merita ,cam cat ar costa?

      Comment


      • Eu am masina din martie 2008 si a aparut rugina la chedere am fost la ei si miau curatito mi-au dat cu nu stiu ce pe acolo si dupa cateva luni a aparut iar.
        Ce as putea face sa ma duc sa ma cert cu ei tot mereu ? Astai romanul nostru cand incepe o treaba se opreste in mijlocul poteci

        Comment


        • Vada ca ai tot kiss fm ca mine ai vopsea metalizata pe masina pune poze cu rugina sa vedem si noi daca mai comenteaza adule aminte de vocea clientului sa vezi cum te servesc!

          Comment


          • Originally posted by radu2008 View Post
            daca asi vrea sa fac o ceruire optionala se merita ,cam cat ar costa?
            Costa in jur de 100 lei si nu merita, e protejata din fabrica.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Ms Andrei ma gasndeam ca poate o protejeaza mai bine!

              Comment


              • M-a sunat pe mine o tipa de la vocea clientului si mi-a zis ca daca cei de la reprezentanta nu accepta sa mi-o faca ei nu au cum sa intervina asa ca toti sunt mana in mana ce sa mai zic de asta si prefer sa mi-o fac singur. Avem un sistem sa traim cu el si nu vb neaparat numai de reprezentante ci la general. Sa auzim numai de bine

                M-am apucat azi sa ma ocup de rugina si am observat ca nu am rugina chiar peste tot. Mai era si de la cheder , am rugina doar in 2-3 locuri atat. Am curatat intr-un loc cu feruginol dar l am sters imediat dupa 5-10 minute cu o carpa imbibata in apa dupa aceea am curatat din nou cu diluant si am pus putin lac de unghii acolo ca sa tina cat de cat pana ajung la reprezentanta din Tulcea. In concluzie ajung tot la vorba lui Andrei '' Mai bine la reprezentanta '' . Sa auzim numai de bine.

                P.s. Sa aveti parte de un Paste cat mai fericit alaturi de cei dragi si multa sanatate !!!
                Last edited by Cezar; 16 April 2009, 17:30. Reason: Automerged Doublepost
                Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                Comment


                • astazi am fost cu masina la spalat si surpriza, vopsea sarita pe muchiile aripilor din spate, nu numai pe cant ci si pe exterior, asa cam cat un sfert de unghie. Am dat fuga la dealer, unde m-a chemat saptamana viitoare sa imi rezolve pb cu rugina din portbagaj (s-a facut constatarea acum vreo 6 luni) si atunci or sa faca cica si poze la aripi si o sa le trimita la Pitesti sa vada daca le da acceptul sa le repare(cica la unii proprietari nu li s-a dat). I-am intrebat daca o sa-mi monteze protectii la aripi si au zis ca nu, pt ca masina e din 2006 si nu e cazul.Incepand cu 2006 cica tabla e galvanizata.
                  O sa va mai tin la curent, acum stau si ma tot gandesc la faptul ca nu vor fi de acord sa imi revopseasca marginile la aripi.
                  Last edited by gigiman; 16 April 2009, 16:18. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • depinde daca rugina a survenit din interior spre exterior. adica de la tabla spre exterior. nu sa fi survenit de la o piatra sarita in tabla sau alta lovitura.

                    eu o verific, ca si cum se verifca o femeia la mameloane sau subrat de ganglioni umflati
                    sigpic

                    Comment


                    • Cand ii aud pe astia de la Dacia cu tabla galvanizata mor ). Daca Dacia are tabla galvanizata cu 6 ani garantie atunci Ford de ex cu 12 ani ce tabla are ? Daca unu din service mi-ar spune ca are tabla galvanizata l-as intreba de procedeu . De asta am eu putina rugina pe sub cheder ca e galvanizata rau ).
                      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                      Comment


                      • Bogdane esti tare nene , niste poze ceva cu metoda aia ai?
                        Christnacht , m-ai facut curios si mi-am inspectat si eu masinuta pe la chedere , si spre fericirea mea totul este OK, nu am rugina .
                        , sunt cu ochii pe voi !
                        :thumbsup:

                        Comment


                        • Cand oi pleca la Tulcea sa mi-o fac te iau cu mine . Numai bine
                          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                          Comment


                          • @Christnacht: Foarte bine ca ai ajuns la concluzia asta. Oricum, cei de la VC pot interveni in orice problema in relatia cu dealerul.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Intotdeauna dai numai sfaturi bune dar na am vrut sa fac si eu pe micul mester dar m-am lasat pagubas imi era frica sa nu stric mai rau. Cum am mai zis am dat cu feruginol dintr ala , l am lasat 5-10 min si dupa aceea am sters repede cu o carpa imbibata in apa, am curatat si cu diluant si dupa aceea am dat cu lac de unghii ca sa protejeze cat de cat. Sper ca am facut bine macar asta ). Tin sa zic ca a mai ramas rugina nu am lasat sa actioneze calumea feruginolu asta. Sper ca nu-mi ataca tabla, nici nu stiu de cate ori trebuia clatit, am imbibat carpa aia de 2 ori in apa si am sters + ca am sters si cu diluant. Numai bine.

                              p.s V-am impuiat deja capu cred, stiu ca sunt un stres la casa omului
                              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                              Comment


                              • indiferent de la ce e, daciile noastre sunt de toata mana

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google