Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ultima poza este facuta in pasajul roti unde este rezervorul?
    La cele produse pana la sfarsitul lui 2007 mai este aceasta problema?
    Last edited by radu2008; 27 April 2009, 17:43.

    Comment


    • Da, am cam incurcat pozele, am facut "carpeala" la ambele roti, si pe stanga si pe dreapta. Poza cu rugina e de pe partea stanga, ce-a cu finalizare e de pe dreeapta. Nu stiu daca la cele mai noi de 2005 apare rugina in acest loc, dar poti verifica simplu, dai la o parte mocheta din partile laterale ale portbagajului si te uiti daca este vopsea umflata sau chiar rugina langa cele doua dopuri. Am facut acasa reparatia pentru ca am vreo 60 km pana in Suceava unde e service-ul dacia si din cate am auzit pentru reparatii de acest tip trebuie lasata masina acolo cel putin o noapte.
      Attached Files

      Comment


      • Originally posted by parpanel View Post
        Lasa ca el a facut-o mai bine decat aia si bine ca nu a avansat rugina.
        aha, ce bine, trebuie sa ii iau numarul de tel ca la ORICE problema care o am sa ma duc la el. daca mecanicii de la un service, dau buleala, asta nu inseamna ca toate service-urile isi ba joc de clienti.
        sigpic

        Comment


        • Arunca o privire te rog bogdan_1984 la ce am gasit eu despre dealerul Darex din Suceava. Asta numai la o simpla cautare pe google a cuvintelor "reclamatie Darex" http://forum.softpedia.com/lofiversi...p/t248556.html
          http://www.*********.ro/index.php?sh...post&p=1148793
          Tu ti-ai lasa masina 5 minute la ei fara s-o ai sub priviri ?
          Multumesc.

          Comment


          • Astazi am observat la soare ca este multa rugina pe bratele ce tin puntea spate de caroserie cred ca o sa curat rugna si am sa dau cu vopsea mentionez ca masina este din octombrie 2007!

            Comment


            • Eu cred ca toti avem rugina,fie ea si cateva puncte,dar nu inteleg de ce multi nu recunosc asta.
              Repet scoateti chederele de jos a portierelor(acolo la geam)si o sa aveti o surpriza neplacuta.Doamne da sa nu fie asa!

              Comment


              • Originally posted by LUCian View Post
                acolo sigur a sarit o piatra si dupaia a inceput sa rugineasca
                Buna si eu am aceeasi problema,,RUGINA,,hai ma ca am inteles mai jos apare din cauza ca sare ,,asa zisa piatra,,dar deasupra parbrizului ce mai ziceti de 2 cm de rugina si cei de la service au avut ,,nesimtirea,,sa imi spuna ca e actiune factori externi..............dar am zis ca de e doar un ,,SERVICEdar am sunat si la ,,PITESTI,,sa ma lamureasca ei in aceea problema dar ce sa vezi acelasi lucru de mai sus ,,ACTIUNE FACTORI EXTERNI,, niste MAGARI DAR NU MA VOI LASA ASA.........daca stiam ca asa voi ajunge mai bine imi luam alta masina.......

                Comment


                • Se vede ca rugina e aparuta la suprafata? A fost facuta o expertiza?
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • mai interesant este: cum si-au dat seama cei de la pitesti ca rugina nu a survenit din interior spre exterior, de la telefon???
                    sigpic

                    Comment


                    • Nu mai pot sa pun poze se pare ca am depasit spatiul alocat mie pentru poze rog un moderator sa ma ajute!

                      Da un resize la poze...fa-le mai mici la nivel de kb
                      Last edited by darksid3; 29 April 2009, 21:38.

                      Comment


                      • Astazi m-am uitat in portbagaj sa vad daca nu am rugina cum are un coleg mai sus dar am observat ca la masina mea in locul dopului de plastic am lipit o bucata de antifon patrata si se vede ca nu s-au zgarcit sa bage ceara masina este produsa in 12.2007 inca nu m-am uitat la usi in zona perilor de la geamuri in rest nu sunt probleme rubina am pe gratul care tine puntea spate prinsa de caroserie dar pacat ca nu mai pot sa pun poze si sa va arat si voua ca spatiul alocat este prea mic!
                        Last edited by radu2008; 2 May 2009, 14:31.

                        Comment


                        • Astazi am dat jos un chedar de la usa si nu am gasit rugina spar sa nu apara oare nu ar fi bine sa dam cu putina vaselina in zona aceea si sa montam chedarul la loc?

                          Comment


                          • nu....ca dupa un timp se depune praf pe acolo...praful va retine ceva apa, apa va crea rugina...

                            Comment


                            • Am fost anul trecut la prima faza de ceruire si azi am fost chemat pentru indepartarea ruginei la aripile din spate si montare protectii aripi. Masina e fabricata in decembrie 2005.

                              Comment


                              • Astazi am trecut pe langa un logan care avea montate protecti si in spate langa protectie rugina a iesit afara in asemene de conditi cum sa montezi protecti fac mai mult rau de cat bine ce nu se observa rugina!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google