Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Depinde daca a fost curatata bine rugina si montate protectiile alea cu mastic. Sunt atatea masini care au protectii in genul celor de la logan si nu au probleme.

    Comment


    • o masina care rugineste dupa 3 ani nu se poate numi masina;ma intreb ce-o sa se intample peste 6 ani?

      Comment


      • Sa asteptam pana in 2010-2011 cand vor fi Logan-uri la 6 ani pe strazi...eu unu ma indoiesc ca vedem prea curand d-astea cu aripile putrede de rugina sau cu podea cu vedere la natura
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Speram sa nu ajungem ca dupa 6 ani sa ne apucam sa antifonam masinasi sa inlocuim tabla ca la vechea dacie eu unul nu am rugina la masina numai la bara care tine puntea spate de caroserie
          Attached Files

          Comment


          • Pai ce sa ne mai miram cand un ambition se vinde cu 13000 RON... Scapa lumea de putregaiuri. Asta iarna mesterii de la IATSA mi-au vopsit aripa complet inclusiv peste rugina si acum am reparat-o la APAN. Cat credeti ca o sa tina carpeala asta?

            Comment


            • Se tot vorbea ca exista un lot cu probleme.Mai devreme sau mai tarziu toti o sa avem rugina asa ca nu disperati.

              Comment


              • Azi am dat cu puting rund in acea zona nu cred ce este vreo problema de la ei ca rugina a aparut pe sudura cred ca au prea incalzit acea zona !

                Comment


                • Eu am ridicat astazi chederul de la geam si m-am ingrozit de ce era acolo.....mancata efectiv de rugina deci daca nu rugineste la aripa rugineste la geam si tot asa la masina de 3 ani asa ceva nu ii posibil. Oricum o sa merg pe la reprezentanta sa vad ce ii de facut pai in ritmul asta in 6 ani toata putrezeste.

                  Comment


                  • Cred ca atata timp cat tabla e galvanizata doar partial,[roblemele cu rugina vor persista la orice Logan.

                    Comment


                    • ...si la orice alta masina in situatii similare
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Absolut.Si sunt destule,din pacate.

                        Comment


                        • Am fost astazi la dacia si le-am spus de punctele de rugina de sub chedere si mi-au spus foarte clar ca din cauza chederului cand a fost pus ca a zgariat vopseaua ca am observat ca numa in 3 locuri (la fel la toate usile) si cica asta nu se face pe garantia dacia si ca sa nu zic ca ma minte pe mine mi-a aratat si la masina patronului ca si aia avea tot asa si nu ii face garantia dacia. Deci singuru lucru ce il putem face este sa reparam acele mici urme de rugina si sa vopsim noi.

                          Comment


                          • Daca schimb parbrizul exista sansa sa apara rugina sub chedar sau langa noul silicon?

                            Comment


                            • Eu am schimbat parbrizul si deocamdata nu am probleme.Cred ca sunt deja vreo 7 luni de cand l-am schimbat.

                              Comment


                              • @Radu2008 exista sansa sa-ti apara rugina oriunde nu numai pe langa parbriz ) glumesc. Depinde cum taie aia siliconul de la vechiul parbriz, daca ajunge panza de taiat pe vopsea, fii sigur ca se ia si cu timpul acolo o sa apara rugina. Eu inca nu am vazut Logan cu rugina in zona parbrizului.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google