Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut si loganul meu este din anul 2005 luna iunie, verde cameleon, dar daca te uiti pe cupola si porbagaj atent sa observi vopseaua se vede fisuri la vopsea si da impresiea ca se exfoliaza, am sa ma duc la Dacia sa le arat probleme, eu zic ca este defect de vopsire, sa revin si cu poze dar acuma ploua, f bine se vede la soare, cand iese soarele o sa pun cateva poze

    Renault daca vrei poti sa verifici si tu cred ca sunt din acelasi lot masinile noastre 06. 2005

    Garantie la vopsea oare se da?
    Last edited by lorenzlorenzu; 3 June 2009, 18:23. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • si eu sunt ff supaarat pe logan

      dupa cum vad cam toti se plang de rugina si asa si este..
      si eu sunt posesor unui logan din mai 2005 si chair aku de o saptamana am venit de la programarea cu ceara si mi-au facut si semi aripi din spate pe deasupra au mai pus si niste plastucrii crezand ca nu o sa mai aparaa..
      odata ce a aparut ea nu mai disparee
      Dar cea mai maree surpizaa am avut=o in porbagaj.. cand am ridicat aceaa mocheta la inbinarilee.. dintre aripi si caroserie ce sa vad plin de ruginaaa in ambele.. partii ..au facut ceva cu ea.. dar sunt curios cat o sa ma tina orcum mai am 2 ani de garantie

      Originally posted by cristy plus View Post
      rugina? dar are 6 ani garantie la tabla
      poate sa aiba 6 ani garantie daca are si rugina..
      la mine de exxx amea e din 2005 si e ruginoasa raau...
      usa soferrr un punc maree.. semi aripi.. ambele spatee....de sus pan jos plin de punctee.....
      interior.. portbagaj... la imbinaree.. plin si plin... la buson de la rezz.. plin...sa mai zik.. sub cheiedree... plin.. ce mai garantiee o fac si iara ies..
      Last edited by pepitoznn; 5 June 2009, 20:22. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • pepito - ai mers mult cu masina cu comanda pe recirculare aer in habitaclu ?
        daca da, rau ai facut pt ca ai pastrat toata umezeala in masina inclusiv in portbagaj
        Trebuia sa lasi masina sa respire

        Comment


        • Nu am mers.. asa aproape niciodat,a deoarece se abureste parbrizul in special iarna..
          Asta e cu masina.. si cei de la service au zis sa intamplat cu tehnologia ceva, de a aparut atat rugina ..

          Nu mai scrie mirc, si te rog scrie romaneste.
          Last edited by Cezar; 5 June 2009, 20:59.

          Comment


          • salut!
            la firma avem loganuri din 2005si 2006,la care am primit invitatie pt. control si ceruire.
            unele masini au probleme in special la aripa dreapta spate ,si alte puncte mici de rugina.
            la service au fost ceruite suplimentar,iar la cele cu probleme a fost aplicat un plastic suplimentar pe aripi.
            concluzia:
            _tiganie
            _praf in ochii prostilor(scuze)
            _tot ruginite vor fi !

            Comment


            • Salut.Dupa un an si doua luni, mi-a aparut si mie rugina la logan sub chederele de la usi.
              Duca-se "beep" astia de la Dacia cu loganul lor cu tot.

              Comment


              • 6 ani garantie e importiva penetrarii complete a tablei (asa zic ei) - un pct de rugina s-ar putea sa tina 6 ani fara sa bagi surubelnita prin el
                oricum nici n-o tin atat timp - imi iau alta

                Comment


                • Si la a mea (iunie 2007) a aparut rugina sub periile de la geamurile din spate. Noroc ca am foliat-o ca altfel nu vedeam. Numai acolo nu gandeam ca poate sa apara rugina

                  Comment


                  • damar - poi acolo sta apa ...

                    Comment


                    • a mea e din 2006 si nu m-am uitat sub chedere, dar cand o sa am timp de scandal, ma uit si daca gasesc rugina, o sa cer sa imi schimbe portierele pt ca pe toate am puncte de rugina

                      Comment


                      • Salutare baieti. Va eram dator cu un raspuns fata de problema cu Loganul Ambition de 1.6MPI din aprilie 2005 mancat de rugina. Rezolvarea celor de la service-ul din Constanta a fost..... slefuire pana la dimensiunea foitei de tigara si chit la greu sa nu se mai vada rugina sa treaca cei 6 ani pentru a ascunde viciile de fabricatie. Da, asa cum a spus cineva anterior o firma serioasa ar fi inlocuit elementele de caroserie mancate de rugina dar ...o firma serioasa!M-a sunat si o tanti f. politicoasa de la vocea lui clientu roman sa-mi spuna ca pretentiile mele de inlocuire a usilor sunt nejustificate si ca la 9000 de EURO doar nu credeam ca am luat MERCEDES, ca acum masinile noi se fac cu tabla galvanizata ..etc..!?Concluzia: le-am pus LOGANUL in brate ,l-am dat inapoi pe te miri ce(3400 EURO )pentru ca nu am vrut sa-l vand eu unui om ca masina impecabila si de fapt sa fie mancata de rugina si mi-am cumparat la promotie un Megane Sedan 2 1,6 16V pe care o sa-l tin maxim 4-5 ani...ca nu se stie ce mai gasesc si la asta! Pacat ca nu suntem in stare sa facem si noi o masina simpla si buna de la un cap la altul!!Asta e, oricum sfatul meu e sa nu va lasati pacaliti si daca nu aveti posibilitatea sa va schimbati ruginitura , sa ii tocati la cap pana va vor inlocui toate elementele ruginite pentru ca ast e o problema grava pe care vor sa o ascunda! Tocmai pregatesc un articol pentru prietenii din Germania sa le arat cum va arata loganul lor peste vreo 4 ani, poate ca se vor rezolva problemele pentru altii daca la mine nu s-a putut!!Trebuie sa invatam sa ne aparam drepturile!!Mult noroc!!


                        [ATTACH]91939[/ATTACH]

                        [ATTACH]91940[/ATTACH]

                        Si inca multe alte puncte de rugina..pe capota din plafon...etc...Si inca ceva...daca in 4 ani o masina de 8500 de EURO se devalorizeaza la 3400 desi e in stare mecanica/ tehnica ireprosabila si are doar 40000 de KM la bord atunci chiar ca nu mai merita sa ma mai gandesc sa-mi cumpar vreodata LOGAN !!Cu parere de rau spun asta desi am fost un sustinator infocat !!
                        Last edited by darksid3; 12 June 2009, 01:45. Reason: post consecutiv

                        Comment


                        • Urat tare sa sti ca ai dreptate acuma depinde si de noroc parerea mea!

                          Comment


                          • Originally posted by elektrozone View Post
                            ...Si inca ceva...daca in 4 ani o masina de 8500 de EURO se devalorizeaza la 3400 desi e in stare mecanica/ tehnica ireprosabila si are doar 40000 de KM la bord atunci chiar ca nu mai merita sa ma mai gandesc sa-mi cumpar vreodata LOGAN !!Cu parere de rau spun asta desi am fost un sustinator infocat !!
                            Aici ai foarte mare dreptate... Si eu ma gandeam sa o "marit", dar la banii pe care ii iau pe ea mai bine o pastrez. Vezi ca si Renault sufera de aceeasi problema cu devalorizarea, ai sa vezi si pe la bursa cateva masini care asteapta cumparatori si care se vand la jumatate de pret dupa 2-3 ani.

                            Oricum, ai avut noroc ca ti-au luat-o la buy-back.

                            Comment


                            • Originally posted by elektrozone View Post
                              Salutare baieti. Va eram dator cu un raspuns fata de problema cu Loganul Ambition de 1.6MPI din aprilie 2005 mancat de rugina. Rezolvarea celor de la service-ul din Constanta a fost..... slefuire pana la dimensiunea foitei de tigara si chit la greu sa nu se mai vada rugina sa treaca cei 6 ani pentru a ascunde viciile de fabricatie. Da, asa cum a spus cineva anterior o firma serioasa ar fi inlocuit elementele de caroserie mancate de rugina dar ...o firma serioasa!M-a sunat si o tanti f. politicoasa de la vocea lui clientu roman sa-mi spuna ca pretentiile mele de inlocuire a usilor sunt nejustificate si ca la 9000 de EURO doar nu credeam ca am luat MERCEDES, ca acum masinile noi se fac cu tabla galvanizata ..etc..!?Concluzia: le-am pus LOGANUL in brate ,l-am dat inapoi pe te miri ce(3400 EURO )pentru ca nu am vrut sa-l vand eu unui om ca masina impecabila si de fapt sa fie mancata de rugina si mi-am cumparat la promotie un Megane Sedan 2 1,6 16V pe care o sa-l tin maxim 4-5 ani...ca nu se stie ce mai gasesc si la asta! Pacat ca nu suntem in stare sa facem si noi o masina simpla si buna de la un cap la altul!!Asta e, oricum sfatul meu e sa nu va lasati pacaliti si daca nu aveti posibilitatea sa va schimbati ruginitura , sa ii tocati la cap pana va vor inlocui toate elementele ruginite pentru ca ast e o problema grava pe care vor sa o ascunda! Tocmai pregatesc un articol pentru prietenii din Germania sa le arat cum va arata loganul lor peste vreo 4 ani, poate ca se vor rezolva problemele pentru altii daca la mine nu s-a putut!!Trebuie sa invatam sa ne aparam drepturile!!Mult noroc!!


                              [ATTACH]91939[/ATTACH]

                              [ATTACH]91940[/ATTACH]

                              Si inca multe alte puncte de rugina..pe capota din plafon...etc...Si inca ceva...daca in 4 ani o masina de 8500 de EURO se devalorizeaza la 3400 desi e in stare mecanica/ tehnica ireprosabila si are doar 40000 de KM la bord atunci chiar ca nu mai merita sa ma mai gandesc sa-mi cumpar vreodata LOGAN !!Cu parere de rau spun asta desi am fost un sustinator infocat !!
                              Ai perfecta dreptate.Rugina este cea mai mare problema la Logan.

                              Comment


                              • Offtopic: 99% din masini scad ca valoare cu aproximativ 50% in primii 2-3 ani de la data achizitiei.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google