Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta este nimica sa vezi prag gaurit la skoda fabia din 2001!

    Comment


    • acolo e de la pietrele sarite, de asta sunt recomandate pe drumurile noastre aparatori de noroi

      Comment


      • Dar nici aparatorile de noroi nu prea au efect,e adevarat ca mai diminueaza dar nu indeajuns.

        Comment


        • din pacate la dacia veche rugina a aparut dupa 5 ani...la asta..dupa 2,5...
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Exact,cam asta ar fi diferenta.

            Comment


            • am scos ieri chederul de jos, dintre geam si portiera si surpriza, puncte de rugina la toate 4 portiere, la una chiar destul de tare. habar nu am ce sa fac, ca m-am saturat sa tot umbu prin service, sa ma programez, sa imi tina masina acolo vreo 7 zile, eventual sa imi mai imputineze motorina din rezervor(asa a fost ultima data), etc. Cred ca am sa o fac eu si pe urma ii bag si o vaselina ceva.

              Comment


              • Daca vreti sa scapati de probleme vinti loganul si luativa ceva mai bun, bineinteles daca aveti bani. Prost am fost ca am cumparat dacie, dar nu o sa repet de 2 ori aceeasi greseala.

                Comment


                • eu nu am rugina nici la chedere nici la bosaje roti....dar am pe haion un mic punct,am chiar deasupra lunetei o unflatura si deasupra parbrizului cam 1 mm sarita vopseaua(posibil piatra din trafic. nu am sa mentionez restu 'decojirilor'de la pietre copii sau idioti.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Originally posted by tyger_eye04 View Post
                    am un coleg la munci care are un LOGAN din februarie 2007 la care iau aparut puncte de rugina pe aripa spate la busonul de la rezervor. a zis ca va merge la dacia sa o repare
                    Fenomenul care il prezinti tu l-am avut si eu. masina mea e din 2005 si am avut: rugina pe aripile spate in partea de jos linga usi si in zona busonului.
                    Am fost la Dacia si le-am spus ca am dat o caruta de bani pe ea si e mai proasta la vopsire ca aia din 69. Au recunoscut ca e o problema de fabricatie si acum in 2009 mi-au vopsit aripile spate si zona busonului in Garantie

                    Comment


                    • Deci s-a rezolvat.Asta e cel mai important pana la urma.

                      Comment


                      • Am un punct de rugina cu diametru 3mm unde se imbina plafonul cu umarul sapte (nu stiu daca ma exprim corect). Am fost la Iatsa Campina, au facut o poza si raspunsul a fost urmatorul: cei de la Dacia nu vor sa remedieze problema pe garantie, cica e cauzata de agent extern. Se vede cu ochiul liber ca vopseaua este inflorata si ca e defect de fabricatie. Nu stiu cum si-au dat seama cei de la Pitesti ca e vorba de agent extern dintr-o simpla poza.
                        Cei de la Iatsa nu vor sa-mi dea in scris raspunsul negativ al celor de la Dacia.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Si eu am un punct pe pavilion, am rezolvat singur problema la un service particular, daca asteptam dupa cei de la uzina Dacia, acum aveam Logan cabriolet.

                          Comment


                          • )))))Vedetei de aia am zis si eu sa incercati sa rezolvati singuri problema,ca daca asteptati dupa astia de la DACIA....

                            Comment


                            • Dc nu faceti reclamatie la OPC sa vedeti ce raspuns va dau si ei?

                              Comment


                              • zett...si eu sunt revoltat...patit la fel...facut scandat..amenintat cu datu in judecata...si nimic.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google