Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai daca aia din mai 2006 este "mancata" si cealalta din oct 2006 nu are nimic, pentru ce bagi tu mana in foc?

    Comment


    • La sondaj ar fi bine sa fie si anul fabricatiei masini si atuncea sa vedem clar ce masini au probleme!

      Comment


      • Iti spun eu.Mare majoritate,nu conteaza anul de fabricatie.

        Comment


        • Problema cu rugina tine de la masina la masina. Eu pot spune ca am fost norocos... Am discutat problema cu mai multe pers care detin logan si majoritatea au avut astfel de problema. Sa nu uitam rugina din portbagaj. Am un prieten care a adunat cu forasul rugina adunata sub capitonaj situat in portbagaj-pasaj roata dreapta, masina fiind din 2005. dar asta e...bataie de joc ripic romaneasca. Cei de la service i-au bagat niste ceara spunand ca il vor programa pentru rezolvarea problemei. SI PROGRAMAT A RAMAS DE ATUNCI!!!

          Comment


          • Si el este de vina dc nu face gura ca in romania numai asa se rezolva problemele!

            Comment


            • baietzi dar c ziceti de al meu tot portbagajul meu adik usa este plina de puncte mici de rugina?si e din iulie 2007la ext vorbind
              Last edited by sadangel; 21 October 2009, 17:49. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Pune si tu niste poze sa vedem .

                Comment


                • nu stiu ce probleme au altii dar eu nu am nici o problema cu rugina la Bibi a mea. E de 2005 si nu am vazut inca rugina pe ea. Nici sub chedere la geamuri , nici in portbagaj. cred ca tine tare de cat de mult ingrijesti masina ....In portbagaj de unde sa apara rugina daca nu este umezeala(deci ... ), lafel in habitaclu.
                  1.2 TSI

                  Comment


                  • rugina apare de pe tabla netratata anticoroziune corect...si vopsit peste...
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • ia sa verificati portbagasul iarna cand afara e frig si masian a stat in soare cateva ore sa vedeti cat condes se face pe tabla in portbagaj. CUm dracu sa nu apara rugina. La mine iarna trecuta asa pateam dar inca nu a aparut rugina in portbagaj, dar toti peretii portbagajului se umpleu de condens pe interior. Numai la dacia e posibil asa ceva...

                      Comment


                      • Mai sa fie...adica legea asta fizica se aplica numai la Dacia?))))
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Salut! Logan 1.6 16v din ian 2007...vopsea sarita la aripile spate in zona pasajelor de la roti si rugina frateee... rezolvat initial in service pe garantie,aparut ulterior la cca 1 an rezolvat prin scandal la service dealer Dacia cu ajutorul celor de la vocea clientului desi masina nu mai era in garantie ,s-a facut fara bani pe,, imaginea Dacia,,. Sunt curios in cat timp reapare problema ptr ca sunt sigur ca si prima data s-a facut treaba de mantuiala,dar si a doua oara cred...DACIA tot Dacia ramane chiar daca a preluat Renault...acelesi probleme de rugina ca si pe timpul comunismului...rahat romanesc...si am dat pe ea 10000 de euroi....

                          Comment


                          • la dracu si cu lucrul asta romanesc. pe degeaba sunt francezii acolo
                            Originally posted by Flipper View Post
                            ia sa verificati portbagasul iarna cand afara e frig si masian a stat in soare cateva ore sa vedeti cat condes se face pe tabla in portbagaj. CUm dracu sa nu apara rugina. La mine iarna trecuta asa pateam dar inca nu a aparut rugina in portbagaj, dar toti peretii portbagajului se umpleu de condens pe interior. Numai la dacia e posibil asa ceva...
                            si atunci cand ploua pe masina si este umeda ar trebui sa rugineasca?!
                            sigpic

                            Comment


                            • Dupa calitatea de la Dacia cred ca tre sa nu mergi deloc cu masina ...sa o tii pe post de bibelou in garaj ca sa nu apara nimic la ea...

                              Comment


                              • una e can plaua pt ca se usuca cand se opreste, dar portbagajul daca sta inchis mentine umezeara si normal ca apare rugina mai ales daca se mai si ciobeste vorpseaua involuntar cu vreun baj ceva. Taicamiu are un clio din 2003 iar din 2004 are vopseaua ciobita pe o portiera pana la tabla si vreau sa zic ca nu a aparut nici o urma de rugina, pe cand la logan la cea mai mica ciobitura apare rugina. Inadmisibil asa ceva.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google