Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • esti sigur Flipper de ce spui? eu sunt sigur ca nu stii ce zici. fara suparare
    sigpic

    Comment


    • Azi am fost la reprezentanta DACIA, cu problema de rugina sub chederele exterioare de la portiere (4 buc), mi s-a facut poze, iar acum mai spre seara, am primit acceptul de reparatie/vopsire interioara la toate 4 portiere.
      Cei care au astfel de probleme....mergeti la reprezentanta si rezolvati si voi problemuta asta.
      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

      Comment


      • Stai linistit ca ti-o repara acum si dupa ceva timp reapare rugina,tu nu stii ca dacia este sora cu rugina?Si mie mi-a ruginit sub chederele de la usi,le-am dat jos am curatat punctele de rugina si am dat un strat subtire de vaselina dupa care am pus la loc chederele,pana acum se prezinta chiar foarte bine

        Comment


        • O fi cum zici tu, caci prea zici cu foc......dar pana la o alta protectie a tablei, in zona respectiva, accept reparatia din partea reprezentantei DACIA, caci e un drept al meu, si o obligativiate a lor.
          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

          Comment


          • Bagati vaselina sub chedere pana nu o ataca rugina...e o solutie buna...

            Comment


            • Va recomand vaselina siliconica ca nu ataca chederele [nu le umfla] sau cea normala dar sa nu dati mult, un strat subtire este cel mai bine.Bafta!

              Comment


              • Joi am dus masina la reprezentanta pentru refacerea vopselei sub chederele exterioare de la portiere, unde aparuse rugina. Vineri am ridicat masina. Am asistat la montarea panourilor de portiere, numai bine, am putut a inspecta in amanuntit rezultatul iesit.

                Toti cei care aveti puncte de rugina, din cauza producatorului, incercati mai intai la reprezentanta..garantia la vopsea este de 6ani.....si apoi incercati ceva "home made". Parerea mea.
                Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                Comment


                • Tu esti un caz fericit.

                  Comment


                  • Trebe sa fi prost sa vopsesti masina pe bani tai daca ai garantie!

                    Usurel, ca poate fi considerata injurie. Ms.
                    Last edited by Cezar; 29 November 2009, 20:33.

                    Comment


                    • Originally posted by Flipper View Post
                      una e can plaua pt ca se usuca cand se opreste, dar portbagajul daca sta inchis mentine umezeara si normal ca apare rugina mai ales daca se mai si ciobeste vorpseaua involuntar cu vreun baj ceva. Taicamiu are un clio din 2003 iar din 2004 are vopseaua ciobita pe o portiera pana la tabla si vreau sa zic ca nu a aparut nici o urma de rugina, pe cand la logan la cea mai mica ciobitura apare rugina. Inadmisibil asa ceva.
                      Am vopseaua pe capota sarita pana la tabla in mai multe locuri,mai am si pe usi si nu a aparut rugina.
                      Masina e din 2005.
                      Am uitat sa zic,nu am rugina nici sub chedere nici in portbagaj.
                      Cand am dus-o la ceruire am vazut cu ochii mei.
                      sigpic
                      !

                      Comment


                      • ce culoare este? și ce lună?
                        sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

                        Comment


                        • si eu am avut probleme cu rugina in portbagaj l semiaripi si sub chestiile alea de la geamuri am gasit astazi!! vorbesc de benzile alea cu perii de la gemuri!! sub ele am gasit rugina!! am curatat cu o cheie si am pus vaselina!! si in portbagaj am fost de 2 ori la ei de mi-a facut-o cu grund cauciucat! acum o sa ma duc pentru alea de la geamuri

                          rugina pe aripile exterioare la roata apare de la sare de pe drum si trebuie puse benzi din alea kre o fereste de pietricele

                          o sa ma uit si in portbagaj si daca a aprut iarasi am sa ii dau in judecata pe cei de la ASV GHIMBAV/BRASOV!! sunt niste carpaci!!
                          Last edited by Horica-18-JHC; 29 November 2009, 20:37. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/newthread.php?do=newthread&f=6

                          Comment


                          • E jenant cate probleme apar la logan. Ce alte masini nu merg pe aceleasi drumuri, cu aceeasi sare iarna si la ele de ce nu apar. Loganul e cea mai josnica masina de pe piata si dacia e cel mai jegos constructor auto. Nici macar nu respecta garantia invocand factori externi si altele. Degeaba e masina ieftina daca este proasta. Mai bine dau 2-3000 euro in plus is imi iau ceva care e mult mai bun decatloganul(skoda, clio, ceed, etc). Singura modalitate de a scapa de dureri si de batai de cap e sa scapam de logan. Eu unul nu mai vreau sa mai aud vreodata de dacia.

                            Comment


                            • Originally posted by Flipper View Post
                              E jenant cate probleme apar la logan. Ce alte masini nu merg pe aceleasi drumuri, cu aceeasi sare iarna si la ele de ce nu apar. Loganul e cea mai josnica masina de pe piata si dacia e cel mai jegos constructor auto. Nici macar nu respecta garantia invocand factori externi si altele. Degeaba e masina ieftina daca este proasta. Mai bine dau 2-3000 euro in plus is imi iau ceva care e mult mai bun decatloganul(skoda, clio, ceed, etc). Singura modalitate de a scapa de dureri si de batai de cap e sa scapam de logan. Eu unul nu mai vreau sa mai aud vreodata de dacia.
                              Adevarul este ca multi dintre noi am facut eforturi mari pt a ne lua o masina noua, si am avut incredere in Dacia

                              Comment


                              • Am vazut mercedez clasa E din 2005 cu gauri in usa dreapta de toata frumusetea...!! si vopsea inflorita...este vb de un coupe albastru.

                                si bmw e 46 de prin 2003...gauri masive la oale in spate...

                                e ciudat totusi ca loganul rugineste pe unde dacia 1300 nu ruginea in 5 ani.

                                si ce este si mai ciudat...am vazut logan rosu din 2004 care arata de 5 ori mai bine la culoare si cum arata vopseaua decat un logan din 2007 (era cu semnale albe la stopuri)...masinile erau parcate una langa alta.
                                Last edited by Alex21; 29 November 2009, 22:27.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google