Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu ca sa nu am probleme cu rugina pe sub chedere am dat un strat subtire de vaselina pe muchia aceea si am pus chederu' inapoi si de aproximativ 2 ani nu mai am nici-un fel de problema dar o data pe an reinoiesc vaselina data

    Comment


    • Mersi pentru sfat dp ce o sa o retusez asa voi face si eu!

      Comment


      • E veche stirea da nu m-am putut abtine .
        Uitati si pe aici ,poate pe aici.
        Asa ca probleme sunt peste tot,mai calmati-va aia care arunca cu noroi numai in logan.
        .Dar una e sa iti rugineasca mertzanu si alta loganu.
        Culmea lumea e suparata ca rugineste aceasta masina low-cost dar in cazul strainezelor nu se zice nimic.Si la ce pret au unele nu ar trebui sa aiba nici o problema.

        La prima stire scrieti in loc de stelute...
        Attached Files
        Last edited by vdmihai; 25 August 2010, 13:50.
        sigpic
        !

        Comment


        • Toate "fieroteniile" indiferent de marca or sa aiba mai devreme sau mai tarziu probleme cu rugina
          Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

          Comment


          • Salut am revenit cu niste poze k rugina la mine ultima data cand m-am uitat nu era asa rau. Saptamana viitoare pe cei de la Dacia!!!
            PS Prima poza usa dreapta fata A doua stanga spate kre are mai mult de atata numai sunt mai miki iar celelalte doua rezervor si porbagaj
            Attached Files

            Comment


            • Eu nu stiu ce cautati voi sa va uitati pe sub chedere, sa deschideti capacul la rezervor sau sa va uitati dub roata de rezerva.
              Nu am avut curiozitati din astea pana acum si nici nu voi avea in viitorul apropiat. Ce nu stii, nu te afecteaza.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • ehhh lipsa de ocupatie ce sa facem)) mda dk nu te uiti o sa observi rugina knd face gaura in porbagaj de pierzi roata de rezerva )))

                Comment


                • Urat ce ai acolo.Mergi cu ea la dacia si fa scandal ca altfel nu prea vor sa te rezolve.Bafta!

                  Comment


                  • Mai bine ia un smirghel fin, curata rugina si da cu un spray de vopsea la culoare. Iesi mai ieftin cu nervii.
                    Rugina aia de sub roata de rezerva apare ca ti s-a scurs apa in portbagaj (roata de rezerva pusa uda, lichide scurse din bagaje etc.), iar de la buson apare deoarece apa ramane mult acolo dupa ploaie sau spalari, soarele nevazand acel loc. Lasati usita aia deschisa cand aveti timp jumatate de ora. Oricum, eu verific odata pe luna locul. Am eliminat 2 puncte de rugina cu smirghel si spray.
                    La chedere a cam aiurea aparuta rugina, acolo poti sa le faci scandal celor de la reprezentanta.

                    Comment


                    • si eu am avut probleme cu rugina dar s-a rezolvat...m-au chemat cu masina de la reprezentanta si mi-au pus niste bandouri pe la aripi...de atunci nu mai am probleme...dar in schimb au aparut puncte de rugina de la piatra...

                      Comment


                      • Originally posted by cris_iasi View Post
                        Mai bine ia un smirghel fin, curata rugina si da cu un spray de vopsea la culoare. Iesi mai ieftin cu nervii.
                        Rugina aia de sub roata de rezerva apare ca ti s-a scurs apa in portbagaj (roata de rezerva pusa uda, lichide scurse din bagaje etc.), iar de la buson apare deoarece apa ramane mult acolo dupa ploaie sau spalari, soarele nevazand acel loc. Lasati usita aia deschisa cand aveti timp jumatate de ora. Oricum, eu verific odata pe luna locul. Am eliminat 2 puncte de rugina cu smirghel si spray.
                        La chedere a cam aiurea aparuta rugina, acolo poti sa le faci scandal celor de la reprezentanta.

                        Masina a mai fost odata la ei pentru rugina sub chedere si a tinut lucrarea vreo 3 luni acum intentinez sa schimb service-ul!!! Chiar daca e o amarata de dacie ar putea lucra cu mai multa atentie si calitate nu........ hai urmatoarea!!! Pana la uram tot ei pierd mai bine fac un lucru de 10 ori decat odata si bine! Totusi sa revenim cu picioarele pe pamant traim in Romania tara tuturor posibilitatilor!!!!

                        Comment


                        • M-ati mancat cu Romania tara tuturor posibilitatilor!
                          Mare rugina nu e acolo,si sub cheder e ceva oarecum de asteptat,acolo apa sta cel mai mult.In legatura cu service-ul e ghinion.
                          Poate gasesti altul mai bun.
                          Bafta!
                          sigpic
                          !

                          Comment


                          • rugina buson benzina si oala portbagaj

                            salut!am si eu probleme cu rugina.mi-a aparut la oala din portbagaj si la busonul de la rezervor?aveti idee cat m-ar costa reparatia si daca stiti vreun service in bucuresti care lucreaza bine ca nu dupa cateva luni sa-mi apara iar.va multumesc

                            Comment


                            • Nu ar trebui sa te coste nimic pentru ca reparatia este suportata de fabrica. Chiar daca te vei duce la un service care lucreaza bine in timp tot iti va aparea rugina poate chiar unde a fost reparata sau in alt loc pentru ca asta e tabla la Dacia noastra, dar asta e nu avem ce face si mergem inainte

                              Comment


                              • masina o am de 2 luni,nu sunt eu primul proprietar si cred ca a iesit din garantie fiindca e din 2004,in plus a mai fost reparata in zona busonului de benzina dar evident a iesit iar rugina...cam trebuie sa ma obisnuieisc cu ideea cu tabla dar imi e cam greu ca masina trebuie sa o tin cel putin 5 ani atat cat am rata,da-mi pm te rog cu numarul baiatului cu ceara.ms

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google