Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by yotataee View Post
    -
    - tipa de la garantii spunea ca oricum o sa fiu chemat la verificat, ceruire si pus protectii la aripa, un nou program si pentru golanurile din 2007, ABIA ASTEPT
    Da-ne mai multe detalii
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Narcisuc20 View Post
      Tot ne plangem ca e tabla de vina si eu am rugina si am mai postat aici, dar pana la urma urmei, fie el logan sau BMW tot din tabla sunt facute, ideea e cum e tratata aceasta tabla de catre constructor.
      Un prietenar si-a cumparat opel din 2003 cu 2 ani mai veche decat loganul meu si e plina de rugina,eu am avut 4 maxim pcte. de rugina (de la lovituri erau ale mele) Deci tabla e tabla.... Daca ar avea caroserie de carbon

      Comment


      • Sau de aluminiu, ca Land Rover Defender 1.
        In alta ordine, masina mea de spalat e mai veche decat Loganul, tabla e mult mai putin tratata, teoretic, si a aparut rugina la un colt langa filtru. Mai multa umezeala a vazut masina aia de spalat, se ocupa cu apa si spalatul prin definitie, Loganul a mai vazut si zile cu praf si drumuri uscate. Cu toate astea 1-0 pentru masina de spalat.

        Comment


        • Originally posted by fanrenault View Post
          Un prietenar si-a cumparat opel din 2003 cu 2 ani mai veche decat loganul meu si e plina de rugina,eu am avut 4 maxim pcte. de rugina (de la lovituri erau ale mele) Deci tabla e tabla.... Daca ar avea caroserie de carbon
          Tabla e tabla pana la urma urmei toate o sa rugineasca nu avem ce face, acum ca se intampla mai repede sau mai tarziu depinde de norocul fiecaruia!

          Ar fi cea mai tare dacia cu caroserie de carbon, poate peste 100 de ani!

          Comment


          • Salut baieti,
            Am si eu un logan 1.4 2005, verde cameleon, rechemat la Mioveni la "prietenii producatori" in 2007 pt revopsire aripi cu probleme de rugina (cunoaste-ti povestea), si astazi dupa o vreme frumoasa am decis sa o spal la spalatorie serioasa sa straluceasca si ea. In fata blocului am remarcat ca aripa dreapta spate unde m-a ajutat Mioveniul cu revopsirea ei pt prevenire s-a umflat vopseaua si ca a inceput sa curga rugina exact ca la Dacia 1410 cele de aveau probleme grave. A mai patit cineva asa ceva desi i-au fost revopsite toate aripile la uzina?
            Race me 2 tha` hill . . .

            Comment


            • Originally posted by Bad_Wolf View Post
              Da-ne mai multe detalii
              da si eu sunt curios ..a mea este din 12.08.2007 ma incadrez la luna??

              Comment


              • Pentru o informatie exacta iti recomand sa intrebi la orice reprezentanta Dacia - Renault. Nu te costa nimic o intrebare.
                sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                Comment


                • salut, si eu am avut aceeasi problema cu rugina in lateral stanga la luneta si mi-a fost reparata in garantie,dar am observat ca de noi au aceeasi problema, mai ales la cele albe se vede foarte bine.

                  Comment


                  • @mr.K: Am fost la reprezentanta cu ea atunci cand au demarat programul. Am tinut masina in service la ei 2 zile si dupa nici un an m-am trezit ca iar a aparut. Daca o duc la ei sigur nu o mai fac pentru ca au trecut cei 6 ani de garantie.

                    Comment


                    • intreba cineva mai sus de ceruire si curatare de rugina. masina mea e din februarie 2007 si a fost chemata si din ce stiu eu, pana la sfarsitul anului 2007 tabla n-a fost galvanizata complet, deci rugina deci doar ele sunt chemate. Puteti suna la dealarii de la care v-ati ridicat masina.

                      In alta ordine de idei am doua intrebari
                      1. cata garantie la tabla are loganul ? am intrebat de cativa si am primit raspunsuri diferite, ba 4 , ba 6, a mea are 5 ani si mi-au facut baietii o data si a aparut iar. Si as vrea sa stiu unde sa caut sa vad cata garantie mai am ..
                      2.care e mailul la vocea clientului ?

                      multam frumos
                      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                      Comment


                      • La mine e trecut 6 ani garantie la tabla in carnetul de garantie. Masina din 2005.

                        e-mail: vocea.clientului@daciagroup.com

                        Comment


                        • Toate loganele au 6 ani garantie anticoroziune...
                          sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                          Comment


                          • 6 ani garantie la tabla!

                            Comment


                            • Oare exista vreo posibilitate sa o faca ei gratis daca a aparut iar rugina dupa ce am dus-o la ei in programul ala?

                              Comment


                              • Daca masina este mai veche de 6 ani...NU!
                                sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google