Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • spreyuri cu vaselina,cu asta am dat in stalpi,praguri,usi,si pe unde nu am ajuns cu mana si se merita,ceara daca se incalzeste tabla de la soare curge jos,vaselina se intinde,mai curge si ia dar tot ramane ceva

    Comment


    • ady0807 desfa fata de usa si vezi daca ai rugina pe fata interioara de la usa respectiv in zona unde este aplicata o bucata de material insonorizant gen aluband, la imbinarile fetei metalice de usa cu scheletul usii pe muchii jos. Nu numai la golan apare rugina in aceste locuri, o sa incerc sa fac poze la un bmw 320 din 2006, octavia II culmea din 2008 si un audi a4 din 2005 care e plin de puncte de rugina la imbinarile locului rotii de rezerva .
      Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

      Comment


      • ADI WRC: cand am vazut post-ul tau m-am dus imediat si am verificat avand in vedere ca eu o am din octombrie 2006, din fericire nu am asa ceva. Pe mine m-au chemat la un moment dat astia de la dacia sa s bage ceara prin eleroane, probabil multe reclamatii.

        Comment


        • Eu am scos chedere si am dat pe acea margine cu vaselina si am pus chederul la loc, in fiecare an fac asa si nu am nici-o problema cu rugina in acele locuri.

          Comment


          • unde gasim spray cu vaselina?

            Comment


            • deja se ingroasa gluma, daca ar fi dati in judecata poate recheama masinile sa le revopseasca )

              eu ce sa mai zic, am avut rugina de 2 degete ! mi-au "facut-o" maxim, acu iar am , ce mai pot zice ??
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • PCH la orice magazin de piese auto

                Comment


                • nu ataca cauciul chederelor? acolo sunt probleme!?

                  Comment


                  • PCH ba da.Vaselina siliconica nu ataca cauciucu,dar costa al naibi

                    Comment


                    • Eu folosesc vaselina normala nu siliconica dar daca dati in cantitati mari atunci ataca chederul si se umfla.

                      Comment


                      • tabla proasta calitativ

                        sal. In legatura cu rugina de pe dacia logan sa controlati cu atentie daca mai aveti garantie la masina sau la caroseria .Daca nu ati facut toate revizile la dacia garantia nu o mai aveti , daca leati facut scoateti toate mochetele , ghederele , aripile si daca aveti rugina ducetiva la dacia sa le faca pe garantie

                        Comment


                        • eu nu am facut toate reviziile la ei decat primii 2 ani, restu de 4 le-am facut cu mana mea, si cand am fost cu o aripa cu rugina au schimbat-o fara sa comenteze. Eu zic ca toti cei care aveti probleme cu rugina sa mergeti cu ele la garantie avand in vedere ca aveti 6 ani garantie la caroserie.

                          Comment


                          • Originally posted by kristy View Post
                            sal. In legatura cu rugina de pe dacia logan sa controlati cu atentie daca mai aveti garantie la masina sau la caroseria .Daca nu ati facut toate revizile la dacia garantia nu o mai aveti , daca leati facut scoateti toate mochetele , ghederele , aripile si daca aveti rugina ducetiva la dacia sa le faca pe garantie
                            Si daca le facem pe garantie si dupa 6 luni apare iar in acelasi loc sau in altul ce rezolvare am facut!

                            Comment


                            • unde am gasit eu rugina,exact sub bujonul de benzina ,unde vine legat acel fir la caroseria masini,chestia e ca din intimplare aam observat,mi sa parut umflat acel mastic,am bagat surubelnita si surprize,surprize

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google