Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ei, mai schimbam o aripa, o fata de portiera si se rezolva.
    Cat despre fiabilitate, e data de simplitatea constructiva si fatul ca motoarele de generatie veche au fost paratestate pe milioanele de masini vandute inainte de Logan, cu sigla Renault.

    Comment


    • mr.K , la o foliere ( la unele firme ) sau o ionizare a gamurilor, luneta o da jos, si o lipeste inapoi stiam ca e lipita, de aia e cam nasol ca daca n-o lipesti inapoi bine ai sansa sa intre apa ..

      verginio..eu am avut rugina de un deget inaltime si lungime...si acu incepe sa infloreasca vopseaua, asa pe un juma' de deget...si n-am degetu mic )
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • TUDOR eu am avut rugina la praguri...(sub acel insonorizant.,am desfacut insonorizantu sau antifon ce este .,am reparat acolo si am aplicat alt strat apoi)
        sigpicmasina personala pare cea mai deosebita

        Comment


        • de ce n-ai fost la garantie ? sunt 6 ani garantie la tabla , nu ?

          am o intrebare, un coleg de-al meu si-a vopsit masina pe cascoa, dar dupa 4-5 luni a inceput sa rugineasca :| e posibil sa se duca la garantie sa o faca moca ?
          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

          Comment


          • astazi am fost cu autoturismul la service pentru ca am observat "mici puncte" de rugina sub chederul usilor fata! au oprit masina acolo, luni am inteles ca e gata! am primit acceptul de la Pitesti pentru inlocuirea ambelelor usi ....ca idee, service-ul la care am fost este Dacoserv Preciziei, jos palaria in fata lor!
            Attached Files

            Comment


            • Aparuta exact in colt acolo unde "dorel" da mai bine cu ciocanul ca sa se aseze pe muchie
              Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

              Comment


              • @PCH din ce an e loganul?
                sigpic

                Comment


                • Din 2007 e Loganul lui PCH
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • @adyta hahahahahahahah , la asta nu m-am gandit! cert este ca se pierde mult din "prestigiu" si mai ales din clienti....cum vrei sa revina clientul la tine, cum vrei sa isi schimbe dacia tot cu o dacie? asa? mai bine lasa! o sa ii bag uleiuri si vaselini prin toate gaurile ) cand o recuperez, vad ca nu e de joaca! nu ma asteptam sa gasesc rugina pe masina mea si nu ma asteptam la o asa rezolvare!

                    Din 2007.....inmatriculat pe 1 martie, e un martisor!
                    Last edited by PCH; 19 May 2011, 20:41.

                    Comment


                    • Ca iti schimba usa e un lucru bun dar peste 1 an poate chiar 2 o sa rugineasca iar. Sa stiti si voi Dacia a fost, este si va fii mereu sora cu rugina.

                      Comment


                      • peste 1 sau 2 ani sper sa am o alta masina...care sa nu faca parte din familia Dacia-Reno-Nisan si sa inceapa cu B si sa se termine cu W!

                        Comment


                        • Originally posted by PCH View Post
                          mai bine lasa! o sa ii bag uleiuri si vaselini prin toate gaurile ) cand o recuperez, vad ca nu e de joaca!

                          Da ,,,cand ma cautai pe sub chedere la loganul meu ((face 3 ani in Iunie )) la Polivalenta de rugina ,,ce ai vazut?,,nimic,,De ce?..Pt ca ti-am zis...cand am dat chederele jos sa le spal de mizerie am dat si cu SPRAY CU VASELINA pe toata tabla aia roata pe unde vin chederele lipite de tabla...Eu ti-am zis, "dai mah cu vaselina",dar tu nu si nu.

                          Ps...am mai dat cu spray din ala si pe la balamale usi/capote/pe sub chedere si pe unde am mai considerat eu.
                          La vara o sa plec cu loganul la tara si o sa ii fac o operatiune monstru,,adica scot tot afara din ea si bag ulei si vaselina peste tot,,in praguri,usi,aripi,contra aripi,,si apoi ii trag si o antifonare pe dedesubt si in habitaclu,,restu e CanCan!

                          PS 2..La vechiul break dacia din 1995 am facut aceste operatiuni de mai sus si chiar si in ziua de azi dupa 16 ani se prezinta bine la capitolul rugina.
                          Last edited by Ivan Marian; 20 May 2011, 10:21.

                          Comment


                          • Corect. De-acu inainte prima operatiune care se face cand cumperi o masina noua nu e inmatricularea, ci "vaselenizarea".
                            Dar sa ma platesca Dacia ca fac munca suplimentara.

                            PS: totusi pe dedesubt e antifonata, am verificat.

                            Comment


                            • II doare in cot pe aia,,decat sa stai cu masina prin servisuri cu saptamanile si sa pierzi timp si bani mai bine ii faci VASELINIZAREA",,te duci frumos undeva (( cazul meu ,,la tara )) cateva zile,,,tragi si cateva beri si faci ceva util pt masina si pt tine...asta e,,e tabla si rugineste,,doar sa o faca astia din fibra pe toata sa numai ai probleme.

                              Comment


                              • Eu vreau sa fie din aluminiu caroseria, ca la Defender seria 1.
                                "La tara" o mai verific/ingrijesc si eu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google