Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vlad, Degeaba fac poze cu telefonu' meu, ca nu se observa cum a muscat rugina din tabla...trebuie ceva scula cu macro, sau mai bine vazut pe viu, altfel se vad doar niste puncte acolo.
    Dar las' ca au facut astia de la ciclop poze si le-au trimis la dacia si mi-au spus aia ca sunt agresiuni externe si nu intra la garantie, am mai scris la momentul respectiv...

    Oricum capota nu o schimb decat in momentul in care o sa-mi ploua in portbagaj si nici atunci decat daca nimeresc vreo oferta sau ceva, sau una buna din talcioc, daca exista asa ceva, ca n-am 15 milioane sa dau pe o capota noua de origine...
    Keyboard error or no keyboard present.
    Press F1 to continue or DEL to enter setup...

    Comment


    • Mentionez ca toata treaba la mine s-a facut pe baza garantiei de coroziune,deci nu ma costa nici un leu in afara de cinstea care am facuto eu la baietii.Mie imi iese acum in iulie din garantie si am profitat de ia
      Logan PH2 - 1.6,16v
      Logan PH1 - 1.6 MPi

      Comment


      • Originally posted by matheo66c View Post
        Am rezolvat cu rugina pe usi (momentan)..o sa reapara sigur .

        http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=2257
        Eu nu cred ca o sa reapara rugina la tine si spun asta pentru ca tu ai facut reparatia ca la carte.Am avut si eu ceva rugina sub acele chedere la usile fata.Am curatat cu hartie abraziva si am dat cu vopsea peste,apoi lac.A trecut un an si ceva de la reparatie si este impecabil locul respectiv.

        Comment


        • Sa speram,eu am curatat cu bormasina aceea , pana am dat de tabla curata,dupa care am dat cu feruginol,am degresat si apoi, spray de zinc.
          Peria am spalat-o si am dat rama geamurilor pe unde vin chederele,inclusiv perile cu vaselina.In santul de pe perie care se fixeaza pe usa am dat cu spray de veaselina "2+2 red grase".
          sigpic
          "BRABUS" STYLE

          Comment


          • Laur e bine ca ai fost cu ea....sa schimbe piesele daca nu sunt in stare sa le faca bine de la inceput! poate cu modelele viitoare din gama Dacia or sa fie mai atenti, daca tot mergem peste ei cu problema asta! vad ca in ultima luna am schimbat multi piese pe garantia de coroziune! )

            Matheo, radeai de mine

            Comment


            • Originally posted by PCH View Post
              Matheo, radeai de mine
              Si tu ma cautai la /sub chedere la Poli poate poate sperai sa gasesti ceva pe acolo...Dupa cum ti-am spus OPERATIUNEA VASELINIZAREA este de baza si sa faci treaba asta si cu usile noi la logan pe care le-ai schimbat!

              Comment


              • Asta voi numiti rugina?

                Comment


                • Originally posted by PCH View Post
                  Eu am fost sunat de la service, au montat usile si luni intra la vopsit! ma duc sa o vad astazi! mariane, nu stau eu sa ii bag vaselina peste tot, acum poate o ung putin pe sub chedere si prin praguri dar sa fac actiuni de genul ala mai bine ma impusc!
                  ai grija cu vaselina la chedere ca vei baga banii si in ele se vor umfla

                  Comment


                  • Inteleg ce zici, dar un cheder e mai ieftin decat o usa
                    Corect?!
                    sigpic
                    "BRABUS" STYLE

                    Comment


                    • Eu nu prea am inteles..dar in fine...Cum sa se umfle chederele !?

                      Comment


                      • El s-a referit ca vaselina ataca cauciucul,la fel si uleiul
                        sigpic
                        "BRABUS" STYLE

                        Comment


                        • sa fiu sincer....cand am ridicat masina din service cu noile usi curgea parafina din ele destul de serios...am luat si eu cu servetelul si am dat pe sub chedere de ce sa se iroseasca?!

                          Comment


                          • Laur -ZCL ai facut toate reviziile la reprezentanta, sau ti-au conditionat reparatia la masina de reviziile facute la reprezentanta? Cred ca e vorba de expirarea garantiei de 6 ani nu de aia de 3 ani.

                            Comment


                            • Iti pot raspunde si eu....mie mi-au verificat si carnetul de intretinere sa vada cum stau cu reviziile si din pacate pentru ei stau chiar bine )......schimbatul sau reparatul pieselor ruginite se face pe garantia de coroziune, care este de 6 ani! cel putin la masina mea, din 2007...acum nu stiu cat mai e!

                              Comment


                              • Pai m-ai lamurit bustean. Mai intreb odata , daca in astia 6 ani nu am facut toate reviziile la reprezentanta mai schimba usa pe garantie asa cum am vazut la colegul nostru?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google