Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am un laureat din iulie 2007 si nu are rugina
    Logan laureat 1.2

    Comment


    • Azi am montat si eu folie pe stalpi si am dat chederele la o parte constatand cateva puncte serioase de rugina dar spre mirarea mea mai ales la usile spate unde chederul este vertical si f putin sub periile orizontale. fabr. 11.2004..

      Comment


      • Ruginoasa prezenta la un "folxvagin" golf V 1.9 "tedeiii" 196212 km an 2006 martie . Pozele sunt facute cu telefonul.
        Attached Files
        Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

        Comment


        • acum ceva timp am observat si eu ca la pasajele aripiilor din spate aveam sarita vopseaua la prinderea barei, acum o saptamana am remediat problema . Oricum acolo e "boala" la toate loganurile ...
          Attached Files
          Last edited by Dany_DNY; 26 October 2011, 21:21.
          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

          Comment


          • @adyta; si mai trebuie schimbate si placutele

            Comment


            • Salutare dragi loganari.Am gasit postul vostru si am ramas uimit la votarea cu rugina.Eu va spun cu mana pe inima ca nu am varf de ac de rugina pe toata masina bineinteles mai putin la esapament dar pe tabla nu am deloc.Am masina din sept. 2006 si o tin numai in garaj.Acuma dragilor de rugina depinde si cum aveti grija de masina.Iarna trebuie spalata foarte des din cauza sarii de pe asfalt stie toata lumea,ornamentele acelea de la aripi grabesc iarasi aparitia ruginii etc.Acuma cum iti intretii masina asa o ai.Sa aveti drumuri bune si o zi superba.

              Comment


              • Daca o tii numai in garaj si o scoti ca taica-miu de 3 ori pe luna 20 km, normal ca nu ai probleme. Doar nu tinem in casa masinile de bibelou.

                Comment


                • parpanel de unde stii tu ca scot masina de 3 ori pe luna 2o km?

                  Comment


                  • Era o ipoteza bazata pe comparatie cu un caz cunoscut. Deci, cati km faci pe an, iar din astia cati faci iarna? Ca sa nu se mai interpreteze.

                    Comment


                    • Singurul loc unde am rugina( remediat azi ) a fost in portbagaj la oala dreapta , daduse rugina bine , cam nasol daca nu vedeam la timp ca imi facea o gaura de toata frumusetea.

                      octombrie 2006 , 66.000km

                      Comment


                      • Originally posted by phantom View Post
                        Salutare dragi loganari.Am gasit postul vostru si am ramas uimit la votarea cu rugina.Eu va spun cu mana pe inima ca nu am varf de ac de rugina pe toata masina bineinteles mai putin la esapament dar pe tabla nu am deloc.Am masina din sept. 2006 si o tin numai in garaj.Acuma dragilor de rugina depinde si cum aveti grija de masina.Iarna trebuie spalata foarte des din cauza sarii de pe asfalt stie toata lumea,ornamentele acelea de la aripi grabesc iarasi aparitia ruginii etc.Acuma cum iti intretii masina asa o ai.Sa aveti drumuri bune si o zi superba.
                        Dragul meu coleg, masina mea e ceruita de 2 ori pe an si arata zici ca e de showroom si tot am schimbat doua usi. Rugina a luat-o pe sub chedere, tare mult as vrea sa arunc si eu un ochi pe sub chederele masinii tale A mea e 2007.

                        Comment


                        • Eu am fost fanatic cu spalatul masinii,uneori si de doua ori pe saptamana.Ma intrebau vecinii daca sunt zile in care loganul meu e murdar....Uneori exagerarile astea nu sunt bune.Un bun profesionist in domeniul auto a zis ca tocmai asta a dus la aparitia ruginei pe masina .Spalarile prea dese nu sunt bune ! Bine,aici are un cuvant greu de zis si nisipul + sarea date iarna pe ulitele noastre.
                          Last edited by ROY; 27 October 2011, 22:13.

                          Comment


                          • probleme cu rugina akum un an pe aripile spate .am ajuns prin cineva la o reprezentanata dacia si mi-ai fost inlokuite aripile fara nici un cost .acum in vara au inceput sa apara pete pe colturile de jos ale usilor fata .Si cel mai important verificati sub chederele de sus ale geamurilor .salve

                            Comment


                            • probleme cu rugina am si eu , una la mana a fost schimbata aripa spate stanga( accident mai mult ca sigur) , iar la imbinarea aripii cu pragul am o rugina de toata frumusetea adica o ditamai gaura, pe langa asta pragurile pe ambele parti unde au fot atinse au binenteles si ele rugina cat cuprinde, maine se rezolva problema ruginii la ambele praguri, pe langa asta mai am rugina si la imbinarea celor 2 table la busonul de la rezervor, restul de mici inceputuri de rugina le-am rezolvat pana acuma, mentionez ca masina e Noiembrie 2004 daca nu ma insel , iar masina este in posesia mea din martie 2011

                              Comment


                              • Oricum ar fi nu e deloc bine ce se intampla cu tabla de pe logan.La primul Logan(oct2004-sept.2008) la revizia a-3-a imi amintesc ca mi-au ceruit masina fara nici un cost;am mers cu centurile legate dupa scaune(sa nu se murdareasca la coborarea in stalp) vr-o 3 zile.Se mai face asa ceva acum?
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google