Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @ ciontu ,cati km ai parcursi cu loganul? circuli iernile cu ea ?

    Comment


    • Cu benzinarul am 30.000 si cu dieselul am 97.ooo.Ambele au circulat iarna.
      Tractorul merge cu motorina,masina merge cu benzina!

      Comment


      • Cea visinie e benzinarul ??

        Comment


        • Da,dar ambele au fost ceruite.
          Tractorul merge cu motorina,masina merge cu benzina!

          Comment


          • Sa fie rugina? Logan ph2 din octombrie 2011.
            Attached Files

            Comment


            • masina ai luat-o noua sau SH?
              sigpic
              "BRABUS" STYLE

              Comment


              • Noua....fabricata in martie 2011,ramasa pe stoc,cumparata de mine in octombrie de la Auto Europa.

                Comment


                • Tot ce este posibil sa fie rugina acolo,pentru a afla trebuie sa cureti putin acolo
                  sigpic
                  "BRABUS" STYLE

                  Comment


                  • Mai este si situat intr-o zona periculoasa.Pe acolo se scurge apa.Am scapat de un golf 3 vechi si ruginit acum dau de alta ruginitura dar noua..

                    Comment


                    • Daca mai este in garantie du-te peste ei
                      sigpic
                      "BRABUS" STYLE

                      Comment


                      • De abia am luat masina.Are vreo 3 luni.Garantia anticoroziune nu e de 6 ani? Exista sanse sa fie altceva acolo decat rugina?Vreun defect de fabricatie?
                        Last edited by karlos12; 11 January 2012, 18:16.

                        Comment


                        • din acele poze este greu sa-ti dai seama ... Poate sa fie o greseala pe linie si acolo sa fi fost corectata, si nu a fost omogen vopsita dar ai strat de lac deasupra( dar din nou... nu se vede datorita pozei) poate sa fie rugina de suprafata, putea sa fie zgariat locul respectiv ... din acele poze este greu sa-ti dai seama
                          B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                          Comment


                          • Mergi peste ei, ai garantie!

                            Comment


                            • Am fost la service.Maine sunt programat pentru poze.Au dat-o la misto.Ba ca e sarita vopseaua de la factori externi,ba ca in zona aceea nu este lac peste vopsea si ei au dedus ca a fost lovita,ulterior vopsita.Ba ca nu este floare sub vopsea.Ba sa nu imi fac griji ca sub aceea zona este mastic si ca nu rugineste.Deci masina noua cu rugina pe ea.Maine nu cred ca sunt sanse de aprobare deoarece sunt puncte mici.Cel mare are cam marimea unghiei mele de le degetul aratator, restul milimetrice.Probabilitatea cea mai mare este ca masina a fost fabricata cu probleme in martie 2011,respinsa de cumparator(a avut ochi mai ageri) si bagata mie pe gat.Stocurile de loganuri cred ca majoritatea au probleme si incearca sa scape de ele.Mai bine imi luam un g4.N-am ascultat de sfaturile familiei.

                              Comment


                              • unde aflu unde e garantia ? am fost la Xandor ( dealer Botosani ) si mi-a zis ca e de 5 ani ! eu stiam de 6 ! deci ce fac ? mi-a facut o data tot pe garantie, acu cica nu mai are garantie ! pe 15 februarie face 6 anisori bebele mic )
                                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google