Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rugina o data intrata ...nu mai poate fi scoasa..se poate remedia pentru o perioada de timp prin aplicarea de eciprimer, dar tot va reaparea...
    CostiAdam
    Vopsea pentru orice marca, tip de masina
    Recomand vopsitori

    Comment


    • Originally posted by MyhayInferno View Post
      Topicul este facut la Logan PH2. Cei care aveti rugina sau puncte rugina aveti ph2 ? Personal pana acum nu am vazut inca ph2 cu rugina. Mie la fostul ph1 dupa 7 ani imi aparuse o umflatura (cat juma de unghie mica) in plafon, doar atat. Acum la ph2, dupa 6 luni , nimic. Ar fi culmea....
      Uite şi ph2 cu început de carieră în rugină. E din dec. 2008. 45.000 km.
      Are rugină sub lunetă şi un punct minuscul la uşa faţă. Să vedem cum arată peste încă 3 ani. Poate merg cu ea la garanţie.
      Attached Files
      http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

      Comment


      • Mergi cu ea la ei daca ai garantie cat mai curand sa-ti remedieze bubele, si intre timp mai controleaz-o cu atentie poate mai gasesti probleme si in alte locuri si le arati lor sa le remedieze. Eu nu stiu de ce mai da Dacia 6 ani garantie la tabla, cand ea in 90% din cazuri rugineste in 2 ani...

        Comment


        • Am mai căutat pe ici pe colo şi nu am mai găsit, să mă uit şi în portbagaj şi la aripile spate. Mai aştept un pic şi merg la ei, să văd cum evoluează şi sub parbriz că sunt multe punctuleţe minuscule acolo unde se scurge apa dar nu îmi dau seama dacă e rugină sau mizerie, parcă se şterge şi parcă nu. Dacă e rugină e chiar culmea că sunt câteva zeci dintr-o parte în alta.
          Bine că dau şi ăştia 6 ani, dacă ar fi după ei cred că ar reduce din cei 6 ani când văd cât de bine nu le vopsesc dar sunt conştienţi că mai mult ar pierde din încredere şi deci clienţi pe viitor, dacă şi-ar bate joc aşa. Oricum cei mai mulţi posesori până observă rugina trec cei 6 ani...
          Deci până la urmă ph2 începe să arate că nu s-a schimbat nimic cu rugina cum am fi sperat noi, să vedem peste ani cum o fi logan 2. De ruginit din ce am găsit până acum nu ar fi grav dar e o prostie să ruginească acolo, adică de ce acolo? Aşa, pe nemâncate? De ce nu lângă unde este sudat? Şi de ce stânga dreapta, simetric?
          Last edited by ionescu liviu; 8 April 2012, 21:13.
          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

          Comment


          • bn ca am o culoare care nu arata rugina ca, era jale mai ales ca dacia chiar daca ai garantie nu ti-o da ,cauta sa se eschiveze,niste ....daca nu faci revizia la ei pierzi garantia la tabla adica este incredibil

            Comment


            • Originally posted by balacipaul View Post
              Salut,

              Am un logan 1.4 mpi din martie 2007.

              Rugina am sub chederele/baghetele de la geam ( acelea paralele cu solul ) ...puteti sa controlati si voi , cu siguranta o sa gasiti cel putin la o usa !!

              In rest ...este ok !

              Bafta tuturor !!
              tot sub acele chedere ( doar la 2 usi ) am gasit si eu 2 puncte de rugina.
              mai mult ca sigur dupa ploi acolo se strange apa...asta este. eu o las asa
              My Ride ! B - 29 - TmT

              Comment


              • Daca nu bagi un sminghel si dupa ceva anticoroziv si dupa o vopsea data macar cu pensula o sa ai surprize majore peste 2-3 luni.
                real power..... diesel power by

                Comment


                • cine ma poate ajuta,nu reusesc sa pun ceva poze cu ruginitura mea,este si un tutorial care arata cum postez dar nu reusesc ,multumesc

                  Comment


                  • Le uplodezi pe imageshack si pui linkurile lor e cel mai simplu http://imageshack.us/

                    Comment


                    • Originally posted by tomaflorin View Post
                      cine ma poate ajuta,nu reusesc sa pun ceva poze cu ruginitura mea,este si un tutorial care arata cum postez dar nu reusesc ,multumesc
                      Uite aici raspunsul:
                      Cum Adaug Poze Pe Forum?


                      ham04, pozele se "urca" DOAR cu Gestiunea Atasamentelor.
                      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                      Comment


                      • Salut si eu am un logan din aprilie 2006 si am pe partea drepta la buson rugina cat cuprinde inclusiv pe aripa si este umflata dinauntru catre exterior si am mai avut probleme la usa st fata la partea de jos unde sunt scurgerile pe toata lungimea era ruginita si am fost la ei au revopsito si in 3 saptamani mi-a iesit iara si atunci au acceptat sa imi schimbe usa cu totul.dar ca un sfat cat aveti garantie anticoroziune folositio frate nu ai lasati dai in spume.si cum au scris si altii cautatio frate sub chederele de la usi ca aocolo este ruginita 100%.

                        Attached Files
                        Last edited by 77sky; 9 April 2012, 17:37. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Recunosc ca aia cu gestiunea atasamentelor nu o stiam, eu din obisnuinta pe toate forumurile folosesc linkurile de pe imageshack.

                          Comment


                          • am mai gasit si in interior la oale dar nu am avut aparatul cu mine ,mai revin cu alte poze
                            Attached Files

                            Comment


                            • Arata urat. Masina aia a fost spalata vreodata de sare, dupa cate ierni au trecut? N-am vazut niciuna asa, pana acum.

                              Comment


                              • a fost lovita si lasata asa????

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google