Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ii fac o spalare si un detailing mai saracut asa, maine sau poimaine si o iau la puricat. Urati-mi noroc....

    Comment


    • Rugina sub chedere este la fel de 6 ani de zile. o operez si eu la anul. a mai aparut la prag (reparatie proasta pe casco) dar am zone pe portiere si praguri unde, desi vopseaua a sarit (pietricele, binevoitori) nu a aparaut rugina.

      Comment


      • Originally posted by Archangel80 View Post
        Nu a mai inaintat?
        Nu cred ca a mai inaintat...Oricum nu am urmarit/studiat problema prea atent...poate s-a mai extins in unele zone cu 1mm, cine stie.

        PS. Si masina mea e alba.

        Comment


        • A apărut deja rugina şi la LOGAN-ul II, dar momentan thread-ul s-a închis pe motiv că ar fi dublura acestuia !

          Sper să posteze colegul care a semnalat această problemă şi pe acest topic, dar mai ales să ne spună cum a rezolvat problema !

          Tare sunt curios de răspunsul pe care îl vor da cei de la Dacia !

          Comment


          • Atunci sa-i fie rugina usoara si da logan II deja rugineste dupa cateva zeci de zile .dovada este la masina mea.ce rost mai are un forum dacia logan II?..totusi este vb de alta caroserie dar in fine..............
            Last edited by shark 2013; 2 September 2013, 18:13.

            Comment


            • mda...s-a bagat iancuMic aiurea! putem posta aici si despre rugina la dacia nova, aro sau tractor...ca tot rugina e!

              Daca tot e forum pt logan 2...sa se discute doar de logan 2...nu de ce ii rugineste lui iancuMic poarta de la garaj!
              Keep walking...

              Comment


              • Originally posted by shark 2013 View Post
                Atunci sa-i fie rugina usoara si da logan II deja rugineste dupa cateva zeci de zile .dovada este la masina mea.ce rost mai are un forum dacia logan II?..totusi este vb de alta caroserie dar in fine..............
                In cazul in care n-ai observat , topicul in care tocmai ai postat se numeste "Rugina la Logan..." . Dumneata, nu ai tot Logan? Aaa, e alta caroserie, mda; sa stii ca si la caroseria dumitate, tot in acelasi mod se rezolva problema cu rugina. Asa ca...
                Totusi mie nu mi-e clar ce e acolo; crede-ma ca am marit imaginea, iar ce mi se pare mie, e cam ciudat. Pare ca e luata vopseaua si tamponat in acel loc; nu vad acele umflaturi, bobite specifice, care apar sub vopsea.
                Nu vreau sa ma intelegi gresit, dar...poate pui alta poza, mai clara.
                Unde e localizata pana la urma, acea urma de ...rugina, daca zici mata.

                @jonnie007
                De rugina la Logan; despre asta e vorba si despre asta doresc sa discutam. Clar?
                Te cam plictisesti amice, nu-i asa? Ai merita o pauza...zic, poate inveti si tu sa fii cuviincios.
                Last edited by IancuMIC; 2 September 2013, 18:37.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Fugi cu ia la garantie...e clar cum este tratata si tabla loganului nou...bataie de joc, o gramada de bani pt niste nesimtiti care nu sunt in stare sa trateze o tabla bine...imi pare rau pt tine si mai uitate bine peste tot sa nu mai ai

                  Comment


                  • Acestea sunt pozele.nu stau sa mai fac altele.fiecare crede ce vrea.imi cunosc masina foarte bine si nu a fost lovita la usa dreapta spate.pana acum nu am avut pasageri spate care sa loveasca usa la deschidere .deja am trimis mail la vc dacia si astept raspuns
                    Attached Files

                    Comment


                    • Se vede clar ca e inflorita vopseaua.Daca dai cu unghia acolo sigur dai de rugina..sa nu te atingi de ea pina nu ajungi la garantie.

                      Sent from my Grand X In using Forum Runner

                      Comment


                      • OMG! :| Cate luni si cati km are masina?

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                        Comment


                        • Nici macar 2 luni si aprox 800 km .trist
                          Last edited by 77sky; 3 September 2013, 08:07.

                          Comment


                          • Mergi peste ei!! Mama, mama!!

                            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                            Comment


                            • navigatia si optiunile in plus, trebuiau scazute de undeva...din ce in ce mai slaba calitatea tablei si a tehnicii de vopsire a acesteia.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • ph1 prestige al meu a facut rugina ca la logan 2 abia dupa 5 ani.naspa..
                                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google