Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu a zis nimeni ca nu are dar nu venim si postam toate junghiurile aici ca daca cautam gasim la toate marcile de masini ceva asemanator cu loganul de mai sus.
    In Romania se repara prost tabla la masini.
    sigpic

    Comment


    • Aia cred ca a fost masina de carat cartofi...)

      Comment


      • Lasa-ti-o dracu p-asta ultima cu chitu' pe ea...pe mine m-a "impresionat" penultimu' junghi, ala cu gaura-n prag de poti baga capu' (ala mare dupa umeri ) p-acolo.

        Comment


        • I-am mai facut o poza in parcare.Insa pe ambele aripi spate sa fi avut accident si sa fi reparat necorespunzator? In pozele 1 si 2 se vad ambele aripi spate. In a treia volanul de caruta.
          Attached Files

          Comment


          • In poza 2, adica cu aripa din partea cealalta, nu se vede chit ca in poza 1.
            Si rugina, e finuta aici...
            Ce-i cu volanu' ala ca nu ma prind, e de dacie 1300 sau doar e intors pe dos? Sau are si ala rugina?
            Last edited by Kojak; 6 October 2013, 20:44.

            Comment


            • adaug si eu cateva poze cu logan ph1 ruginit

              precizez ca nu este al meu . este al unui vecin
              Attached Files

              Comment


              • O rabla de 7-8 ani care arata ca una din anii 80.Si un Audi butoias din 80 e o limuzina pe langa el.Poate e tabla de la Sidex.

                Comment


                • oameni buni, nimic nu mai e facut sa tina mai mult de 10-15 ani ca mor restul de foame. si-n plus e low cost, nu trebuie sa te astepti la minuni. dacia a evoluat destul de mult fata de ce era in anii 2000, parerea mea. ar trebui ca voi sa stiti. de tunerii de pe patruciuning ce sa mai zic? bine ca bmw si opelurile aduse de la jermani de 100 de ani sunt bune, astea nu.

                  si eu am rugina grupa mare, mi-au facut-o o data pe garantie, insa cred ca si un copil mi-o facea mai ok, ca in un an jumate a ruginit iar, bineinteles mi-au bagat protectii aripi, la vremea aia nu stiam smecheria, acu e prea tarziu. asta e .
                  " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                  Comment


                  • 10-15 ani? Astea ruginesc si in primele luni...Clio ruginit atât de repede inca nu am văzut si e același rahat.

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                    Comment


                    • Originally posted by karlos12 View Post
                      In a treia volanul de caruta.
                      vezi ca ti-a montat mecanicii volanul invers sau ai sucit special volanu si-ai filmat
                      ​​​​​​

                      Comment


                      • Volanul nu se poate monta "invers"!
                        [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                        Comment


                        • Model de rugina cu protectii dar fara chit, deci nu e lovita si reparata prost.
                          Ar fi culmea ca toate loganurile ruginite grupa mare la aripa spate sa fie lovite si reparate prost.

                          Sunt 2 masini diferite, un taxi colantat si alta masina bleu navy
                          Attached Files

                          Comment


                          • Ce ma enerveaza e ca cineva a cumparat un Golf 4 sh 2001 mai vechi cu 5 ani ca Loganul meu (in aceeasi bani) si va avea masina mai buna ca mine la orice ora. Golful ala mai tine inca 10 ani, Loganul meu ma indoiesc.
                            Daca rugina ar valora ceva, masina mea ar produce bani.

                            Comment


                            • exact pe muchie la usa fata stanga si nici cu chit nu merge dat ,ca e sarit grosimea vopselei,am mai dat cu vopsea si a reaparut iar anul asta ,acum cred ca ai dau cu chit ,smilgher si iar vopsea.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Prevad ca unii vor spune ca ai lovit muchia portierei de ceva si s-a dus vopseaua, de aia a aparut rugina initial.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google