Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai in cazu' asta, ar fi bine s-o schimbi cu tot cu finala, ptr. ca si aia va avea aceasi soarta cat de curand...

    Comment


    • Originally posted by darksid3 View Post
      La mine a ruginit toba intermediara (deja e găurită) , din cauza ca masina a mers mult extraurban prin sarea data de drumari
      Mergi la Stelco, faci traseul complet, marit, toba sport, niste sherpi si aia e mah!

      Comment


      • Mai bine merg la Mol cu un bidonaș de 5l si-i dau foc
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Toba in sine e de inox, nu cred ca a ruginit asa rau, sigur nu e suportul doar?
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Toba intermediara e facuta varza de rugina, deja pufăie . Cea finala n-are nici pe naiba.
            Logan 1.4 din 2007
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Si la mine intremediara arata mai infect decat finala...da' inca nu pufaie, daca trec de iarna asta cu ea, mai merge un an.

              Comment


              • Desi probabil e offtopic, dar vreau sa vedeti urmatoarea poza.
                Usa din spate era efectiv gaurita. Asa ceva n-am mai vazut. Pozat ieri in SM.
                Attached Files
                Dacia Logan 85 cubic inches 2k5
                "Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"

                Comment


                • Asta pare masina lovita si nefolosita.
                  sigpic

                  Comment


                  • Lovita poate doar in portiera spate, desi tabla nu e indoita ci doar decupata. Dar, sa zicem...
                    Da rugina e pe ambele portiere. Si pe praguri.

                    Aripile alea ruginite imi aduc aminte de patania lui PCH. Tot Logan alb.

                    Comment


                    • Sincer n-am stat s-o studiez de aproape, dar avand vedere cum sta portbagajul e foarte posibil sa fi fost pocnita. Oricum, rugina de pe usa din fata arata cunoscut.
                      Dacia Logan 85 cubic inches 2k5
                      "Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"

                      Comment


                      • Daca o lasi p-asta o iarna intreaga intr-un garaj fara ventilatie o gasesti in primavara toata perforata
                        oricum se vede ca a mai avut lucrari, se vede o chituire imperfecta, cu siguranta a stat intr-un mediu umed si a accelerat procesul
                        rar vezi asa ceva
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Clar, Loganul e masina ce trebuie vanduta in zone gen Colorado. In Romania sunt conditii neprielnice pentru aceasta specie auto.

                          Comment


                          • Eu am vopsit ligheanul integral in vara lui 2013...totul ok mai putin pasajele rotilor spate...eternele pasaje...a sarit deja vopseaua si se vede tabla lucioasa...deci a tinut 5-6 luni...portelan daca era si tinea mai mult...am si poze dar nu stiu sa le pun.








                            In linkul de mai jos ai un tutorial din care poti afla cum se pot incarca imaginile pe forum.
                            Cum adaug poze pe forum
                            Last edited by Niki; 15 February 2014, 18:40.

                            Comment


                            • Esti un fericit daca vezi tabla lucioasa si nu ruginita .

                              Comment


                              • Pentru ca am avut 2-3 zile libere si vazusem cum incepe sa iasa rugina de sub chederele geamurilor am cumparat 100 ml vopsea si am dat chederele jos, m-am ingrozit, zona de sub chedere era ruginita in toata partea de sus, cred ca sta apa acolo, am curatat bine si am dat cu vopsea , am lasat sa se usuce 2 zile si inainte sa pun chederele la loc am dat si putina vaselina, am avut si pe aripi vreo 2 puncte de vopsea sarita, vreo cateva pe praguri si pe capota.... Chiar daca am fost destul de atenti tot nu am scapat de rugina, masina este tinuta in garaj.....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google