Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Archangel80 View Post
    Vorbesti in dodii. N-are a face una cu alta.
    Pai nu sti cum e daca te duci la doctor sanatos si iti spune ala ca esti bolnav pana a doua zi te inbolnavesti.
    Asa si aici daca iti spune ca ai rugina acolo pai pana maine trebuie sa iasa rugina afara.
    sigpic

    Comment


    • Eu unul i-am luat apararea la Logan ori de cate ori am fost in contre cu posesorii altor masini,dar acum tind sa le dau dreptate si nu mai privesc loganul decat ca pe o caruta inalta care isi face treaba din punctul A in B,am 2 logan ambele din Februarie 2006 si un golf din 2001,daca primul logan a avut ceva incidente rutiere si s-a mai lucrat la tabla m-am obisnuit cu faptul ca in fiecare primavara curat rugina la aripi si vopsita cu un sprai[oricum nu merita mai mult ca tot apare],la cel de-al 2 sunt chiar dezamagit intrucat nu a fost implicat in nici un fel de incident,in toti anii astia nu a stat adunat o luna de zile afara ci in garaj si tot a aparut rugina la baza portierelor fata,deci DACIA inca vinde o masina in 2014 pe care daca vrei sa o ai fara rugina trebuie sa te intorci in timp si sa o umplii de ulei si vaselina in toate orificiile,vreti masina fara rugina orientativa la alta marca chiar si sh,cred ca nu mai este necesar sa va spun cum poate sa arate un golf de 13 ani[impecabil].

      Comment


      • Logan 02/2007. Aveti idee cam ce ar putea sa fie acolo?
        Attached Files
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • platina...

          Ies "metalele rare" puse de fabrica pe loganurile "norocoase"

          Comment




          • Acum serios, acolo accept rugina la orice masina, ca sar pietre.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Inseamna ca ai facut greseala vietii tale. Daca voiai rugina, trebuia sa cumperi Dacia, nu Seat.

              Ale dreacu' pietre! Cum sar ele numai de la roata stanga spate - dar din lateralul masinii, pentru ca muchia nu e ciobita - si cum inving ele legile fizicii de lovesc tabla sub vopsea.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • ba daca a tinut 7 ani tot e o treaba! mai grav e cand apare dupa 1-2 ani

                oricum tabla de dacie e mare amatoare de rugina tata! asta e clar!
                Keep walking...

                Comment


                • Originally posted by vitriol View Post
                  Logan 02/2007. Aveti idee cam ce ar putea sa fie acolo?
                  Si cand ma gandesc c-am vrut s-o cumpar...
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • Mai trebuie sa intelegem ca rugina este bonus din partea Dacia.
                    sigpic

                    Comment


                    • Rugina la pasaje, apare pentru ca masticul care este aplicat intre cele doua foi de tabla respectiv contraaripa si aripa, se crapa cu timpul + ca este si macinat de impuritatile aruncate de roti. Acel mastic fisurandu-se, se infiltreaza apa, umezeala, mediu prielnic pt rugina. Eu asa am descoperit la a mea masina, fisuri acolo pe interiorul pasajului, am cumparat un tub de mastic auto IXELL si am dat cu simt de raspundere.
                      Recomand sa faceti si voi lafel, cei care inca nu au rugina
                      My turbo lag, give your MPI, a chance

                      Comment


                      • Originally posted by jonnie007 View Post
                        ba daca a tinut 7 ani tot e o treaba! mai grav e cand apare dupa 1-2 ani
                        Asta asa e. Cand masina are pret de tichet rabla + 3 lei deja nu mai conteaza. Ma gandesc ca baietii de la Remat nu vor stramba din nas cand o sa le duc o masina ruginita.

                        Originally posted by Niki View Post
                        Si cand ma gandesc c-am vrut s-o cumpar...
                        Cumparai un smirghel de 5 lei, un spray de 15 lei si o faceai "ca noua", apoi o vindeai in profit.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Originally posted by vitriol View Post
                          Asta asa e. Cand masina are pret de tichet rabla + 3 lei deja nu mai conteaza. Ma gandesc ca baietii de la Remat nu vor stramba din nas cand o sa le duc o masina ruginita.
                          mergi si tu cu ea pana crapa de tot si aia e! daca la o eventuala vanzare intra in discutie taxa de mediu/timbru sau cum dreaq ii mai zice...e pericol!
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Din ciclu': Romanu'-i in concediu, da' rugina, ba!

                            De data asta, zic io, mai nasol decat rugina, se decoloreza (vezi foto cu servetel umed d-ala fara alcool !!!) si se cojeste vopseaua in ultimu' hal, mai rau ca cea mai ordinara vopsea de unghii
                            Treaba am observat-o la ultimele 2-3 spalari, da' a luat amploare acu' la ultima:

                            Repet, ptr. cine nu stie, nu a fost lovita, nu a fost revopsita masina in zona aia!
                            Totu' de "fabrica", fi-r-ar mama lor a drecu (automobile dacia sa!) cu tabla si vopseaua lor de kakat!
                            Attached Files
                            Last edited by Kojak; 10 August 2014, 16:16.

                            Comment


                            • vopsita de copiii de la gradinita
                              mai ai garantie la masina?
                              „Nu ne tragem din maimuță, dar ne îndreptăm cu pași repezi spre asta.” — Arsenie Boca

                              Comment


                              • O lula garantie dupa peste 8 ani de zile...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google