Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La dacia garantia la tabla este 6 ani, nu 8...
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Teoretic, 6 ani. Si cu niste conditii greu de indeplinit/demonstrat, esti la mana lor. Practic, dupa ce iesi din garantia standard a masinii 2/3/4 ani sau cat a prins fiecare, si deja stiu ca e putin probabl sa-i mai vizitezi pentru revizii, esti o persoana neinteresanta pentru ei, asa ca de ce sa iti mai rezolve tie si probleme cu tablaria?

      Comment


      • Eu sunt patit... Ptr asta ma felicit singur ptr ca nu am mai ales sa le bag bani in buzunar inca o data.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Conform rapoartelor DEKRA :

          Defecțiuni frecvente la Dacia Logan

          ● rupere a suportului evacuării

          ● uzură a articulațiilor

          ● probleme cu instalația electrică

          ● coroziune caroserie

          Comment


          • am citit si eu aia. ideea e ca n-avem ce sa facem. ca sa dai 4-5 mii de lei pe o vopsire, si nici atunci sa nu fii sigur...

            Comment


            • Poze făcute astăzi la un Logan "mâncat" de rugină sau altfel spus, combinaţia fatală dintre tabla de "calitate" de la Logan şi delăsarea proprietarului.
              Attached Files

              Comment


              • Pilifida, unde esti

                Oricum cazuri de genul asta slava Domnului nu sunt dese.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Ma uitam azi in showroom la modele de logan si am observat sus la plafon pe santul ce duce spre luneta, acela cum se termina chederul de la usa spate,2 puncte iesite in afara,Asa trebuie sa arate?Nefinisate?Banuiesc ca sunt puncte de sudura si nu puncte rugina acoperite de vopsea..
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • Fa si tu luni o poza
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • La o masina de 10 ani e ok sa apara rugina. S-a amortizat de ceva timp
                      Cine viseaza la masini virgine dupa 10 ani, sa consulte autovit. Doar acolo gasesti curve virgine.

                      Comment


                      • Uite,o sa fac..Ajung zilele astea si o fac de rusine aici..
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • Doar ca la multe masini ce au 10 ani nu apare rugina intr-o proportie mare. Nu e vorba de Dacia, cine are Logan de 9-10 ani si spune ca nu are pic de rugina, sa ma lase sa vad minunea.

                          Comment


                          • La al meu din 2005 a aparut deasupra rotii spate plus la usa pasager(musai una sh acolo).
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • La corsa din 2003 pe care am vandut-o in 2012, deci la 9 ani, nu exista rugina deloc, la meganul2 din 2005 vandut anul asta, deci tot la 9 ani, zero rugina. Eu vorbesc doar din propria experinta, loganul din 2006 a avut rugina sub ornamentul de geam de la usa soferului, momentan atat, o mai avea, dar inca nu a aparut la suprafata.
                              Last edited by 77sky; 20 September 2014, 23:07.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Se pare că rugina devine deja o tradiţie pentru grupul Renault în cazul modelelor low-cost.

                                "Renault a stopat exporturile către Marea Britanie a modelelor Duster fabricate în India, zvonurile indicând în principal unele probleme legate de rugină, transmite site-ul indiancarsbikes.in, care nu citează sursa informaţiilor."
                                "Dar alte surse susţin că şi modelele Duster fabricate în România au probleme cu rugina, iar cu aceste dificultăţi se confruntă şi clienţii companiei din alte state europene."

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google