Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • solenza are probleme cu rujina la oalili dupa spate și jos pa la portiere...în rest e țeavă!

    Comment


    • Si Sandero mi se pare ca sta mai bine...nu am vazut pana acum rugina la ele.Cand trec pe langa un logan imediat ma uit in "punctele cheie" si ma gandesc cu groaza la loganu' meu care mai devreme sau mai tarziu va avea rugina.Insa cum am zis Sandero parca sta mai bn...ce parere aveti?
      Slow & Safe

      Comment


      • Sandero e facut din tabla pentru export, ca nu prea se vindea la noi.
        Pai cum sa nu stea bine Sandero daca e facut dupa 2008, loganele ruginitoare sunt alea cam de dinainte de 2007-2008.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Este si la Sandero rugina, si la Duster.
          La Duster deja nu mai fac scandal, se vopsesc aripi pe garantie tot inainte, simti ca esti tratat altfel (sic), doar ai platit mai mult pe masina.
          Vai mama ei de tabla si de vopsea!

          Comment


          • Aveti la 1 pagina sau 2 in spate, o poza cu un logan albastru din 2004, unde nici in vise nu m am gandit ca o sa rugineasca acolo.

            Comment


            • Mare chestie, rugineste unde s-o nimeri.
              Proprietarul o sa ramana cu usa in mana intro zi , si asa cred ca nu il intereseaza, de a lasat-o sa ajunga in halul ala.
              sigpic
              !

              Comment


              • Cand vezi ca a aparut rugina, e deja prea tarziu...
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Prea tarziu pentru ce?
                  Mama ei de masina, ca o vopseam eu cu spray in culoare si tot nu o lasam sa ajunga asa.
                  sigpic
                  !

                  Comment


                  • cu ce spray la culoare ?! o faci ca un leopard, plina de pete.
                    am gasit si eu o ciobitura mica pe capota fata unde a dat putin rugina.
                    dar la cat costa vopsitul acum, cred ca asa ramane.
                    ar fi trebuie s-o fac toata, fiindca e plina de zgrieturi, de bare nici nu mai vorbesc ca m-au nenorocit toti idiotii si mai nou am si de la tomberoanele maturatorilor.

                    Comment


                    • Rugina de la capota e nesimtita, in cazul meu, si foarte putin la intermediara, dar tabla oricum aiureala pe logan.

                      Care e cea mai simpla solutie sa mai scap de rugina de la capota? Curatat si vopsit?

                      Comment


                      • Majoritatea Loganurilor ruginite catastrofic sunt cele din 2005-2006 care au deja 9-10 ani. Pentru o masina ieftina eu zic ca si-au facut treaba cu varf si indesat.

                        Ca masina SH eu zic ca Loganul nu este o masina buna de luat. Daca o iei deja de 5-6 ani vechime, e clar ca in urmatorii 2-3 ani vei avea probleme cu rugina.

                        De reparatiile facut de mantuiala nu mai zic.
                        Reperele vopsite de mantuiala vor fi primele care ruginesc.

                        Loganul este masina ok daca il cumperi nou si il tii maxim 7-8 ani.
                        Probabil asa a fost si conceput de catre Renault. Parca scria pe undeva ca durata de viata proiectata e de vreo 8 ani.

                        Pe de alta parte, daca masina e ingrijita foarte bine, eu cred ca durata ei de viata poate fi extinsa pana in jur de 11 ani.
                        De multe ori problema este ca oamenii au bani de bere dar vor gust de sampanie. Din punctul meu de vedere Loganul este o bere buna
                        (asta am citat-o din spusele unui neamt care a scris pe un site despre masini la rubrica Dacia Logan)
                        Logan GPL 1.4

                        Comment


                        • romanul nici nu termina de platit masina in 8 ani, si tu vrei sa-si ia alta ?!
                          las-o naibii ca daciile berlina au rezistat si 40 de ani. inca mai sunt pe strazi de prin 75, si loganul se descompune dupa 8 ani ?!
                          e o bere buna ca ciucasul la pet, daca e rece. si aia e buna cand ti-e sete. cam asa si cu loganul.

                          Comment


                          • Bre, faci ce faci și tot cu preturile de bere la minim 2 juma' compari tot...setosule!
                            Sau mai bine zis...pet-osule!

                            Comment


                            • pai, colegul a zis ca loganul e o bere buna. ce inseamna aia ?! ca n-o fi carlsberg. dar poate fi bere la pet rece. ca aia calda e fiatul, dupa parerea loganistilor de pe aici.

                              Comment


                              • logan din 2005 aripi spate ruginite. curatat si revopsit la un service. problema a reaparut

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google