Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ceva poze? In cat timp a reaparut ?
    sigpic
    !

    Comment


    • sunt posesor de logan fabricatie 03.2007...am o manie in sensul ca nu suport sa o las neingrijita si cand vad cum altii i-si trateaza masina m-i se face rau..atasez ceva poze cu ALBIOARA mea pentru a va face o parere despre ce inseamna pasiune pentru automobil..indiferent de marca acestuia.
      p.s...pentru carcotasi..fara absolut pic de rugina..si credeti-ma ca am verificat periodic amanuntit.
      Attached Files
      Last edited by 77sky; 2 July 2015, 13:33. Reason: Fara sugestii comerciale!

      Comment


      • Fa-ti topic pe My ride si lauda masina.
        Cei care au rugina la masina nu se numesc carcotaşi, ci ghinionisti (sau optimisti in ce priveste evolutia marcii Dacia).

        altii i-si trateaza masina m-i se face rau.
        Ca sa fiu carcotas, nu prea le ai cu cratima, carevasazica o pui aiurea, inutil si in plus.


        CORECT.

        altii isi trateaza masina, mi se face rau.
        Last edited by mr.K; 2 July 2015, 11:53.

        Comment


        • imi cer scuze dar nu o laud..am vrut sa evidentiez faptul ca problemele apar poate si datorita modului in care se acorda atentie masinii..atata tot
          Last edited by 77sky; 2 July 2015, 13:33.

          Comment


          • apar poate si datorita modului in care se acorda atentie masinii..atata tot
            Nu de aia apar.

            Si cand e un context negativ (ca rugina), se foloseste "din cauza", "datorita" se refera la ceva pozitiv, favorabil.
            Last edited by mr.K; 2 July 2015, 11:57.

            Comment


            • Si solenza lui nea' Costel, vecinu....este tipla ptr ca sta in garaj si are 3200 km...

              Comment


              • pff..esti tare..

                Comment


                • Cati km are masinta ta?

                  Comment


                  • @gimy
                    sper ca esti constient ca n-are a face ingrijirea cu rugina. cand e sa rugineasca, poti sa-i dai si cu crema cu aloe vera.
                    si as fi vrut sa te vad cum o ingrijeai daca stateai in bucuresti, la bloc.
                    cand vii in fiecare dimineata si vezi zgarieturi noi, ti se taie automat.

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post

                      cand vii in fiecare dimineata si vezi zgarieturi noi, ti se taie automat.

                      corect!
                      Unii le si tamaiesc....si tot degeaba!


                      Sent from mobile
                      Keep walking...

                      Comment


                      • marginile alea de aripi le-ai pus tu (sau dacia gratuit?) sau asa a venit masina ?

                        oricum , felicitari si bucura-te de ea. strange bani de alta noua.
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Masina are 80000 km.
                          Pentru cei care nu au inteles ceea ce am vrut sa evidentiez..unii se plang ca le apare rugina dupa cativa ani..chiar din primul an mai nou..eu o am de 8 ani si nu am probleme de genul asta. Ca nu stau in Bucuresti si voi aveti probleme..ghinion. Protectiile le-am pus imediat dupa ce am luat masina.
                          Poate face mr.K o analiza pe text si mai gaseste ceva greseli.

                          Comment


                          • mr.K nu face analize de text, iti spune doar ca REGULAMENTUL impune sa scrii corect, ca e forum public.
                            Pentru cei care nu au inteles ceea ce am vrut sa evidentiez..
                            Ba chiar am inteles, ca tu esti grijuliu cu masina si de aceea nu are rugina, iar pe noi, cei cu rugina la masina, ne doare la basca, de aia rugineste. Masina, nu basca.

                            am o manie in sensul ca nu suport sa o las neingrijita si cand vad cum altii i-si trateaza masina m-i se face rau
                            Mai erau niste personaje cu aceleasi idei.
                            Ei bine, te inseli.
                            Last edited by mr.K; 2 July 2015, 13:37.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Mai erau niste personaje cu aceleasi idei.
                              Ei bine, te inseli.
                              personaje carora li se facea rau ?
                              necredinciosule, n-ai cruci la retrovizoare, d-aia iti rugineste bunatatea de cazan
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Recunosc, n-am. Daca stiam ca ajuta, puneam si eu macar una.
                                Last edited by mr.K; 2 July 2015, 13:50.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google