Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai are un an imediat de cand a aparut,iar eu cunosc o persoana cu Ph1 care dupa un an a avut probleme cu rugina.trist,nu?

    Comment


    • Eu am avut masina destul de seris zgariata 5 bucati de zgarieturi de 20-30 cm si de 2 mm latime pe aripa din fata si usa din spate aproape a ajuns la metal si a stat asa 2 luni jumate si nu a ruginit !

      Comment


      • eu stau si ma gandesc acum; mie mi-a ruginit brațul de la ștergator...oare ala nu intra si el in garantie anticoroziva? da-l in masa, ca doar nu i-am frecat eu vopseaua de pe el sau cine mai stie ce sa-i fi facut ca sa rugineasca in halul ala...
        sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

        Comment


        • Am descoperit ca toba de esapament are inceput de rugina pe suprafata mare; este normal dupa numai 3 ani si jumatate? Ce imi recomandati sa fac? Multumesc anticipat!

          Comment


          • La toba de esapament este ceva normal acolo este o temperatura foarte mare si nu are cum sa reziste foarte mult materialul din ce este facuta!

            Daca iti dau cartonas o sa zici ca-s marlan. Nu mai da Quote la postul anterior!!!!!!!!!
            Last edited by darksid3; 5 April 2009, 12:19.

            Comment


            • Am mai scris pe acest forum : din 2007 incoace tabla exterioara la toate modelele Logan si Sandero este galvanizata (mai putin usile batante la break). In rest totul e galvanizat.Stati linistiti, e o tabla mult mai buna acum.

              Comment


              • Originally posted by petrica View Post
                Am descoperit ca toba de esapament are inceput de rugina pe suprafata mare;
                Cred ca nu e rugina, ci urmele de sudura din fabrica. Pana acum n-ai observat?
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Originally posted by andrei View Post
                  Cred ca nu e rugina, ci urmele de sudura din fabrica. Pana acum n-ai observat?
                  Sigur nu e de la sudura ; este pe o suprafata mare si nu neaparat pe unde e sudata; ideea e daca sa fac ceva acuma cu ea sau sa astept pana cade

                  Comment


                  • Fratilor am spalat azi masina si am puricat.o putin,asa dupa iesirea din iarna!ZICI CA ARE POJAR!!!Are cateva puncte de rugina pe plafon de dimensiunea virgulei de la tastatura si alte multe cat varful acului..masina este din 2007 si are punctele aparute destul de repede,undeva la inceputul lui 2008.Precizez ca am la aripa spate sarita putin vopseaua si nu a luat.o rugina acolo.Am pe plafon,pe usi etc...ce draq s fac cu ea?Astia isi bat joc de noi!Cred ca mai ma duc o data la service cu ea.
                    Last edited by PCH; 5 April 2009, 20:10.

                    Comment


                    • Salut baieti. Am observat ieri la aripa spate chiar putin deasupra muchiei 2 mici umflaturi. Se poate ascunde rugina ? Am mai citit pe net ca daca prezinta umflaturi vopseaua posibil sa fie de la prea mult chit pus in zona aceea acum nu stiu ce sa zic. Sper sa nu fie rugina acolo ca inebunesc. Oricum peste putin timp o sa am drum la Tulcea sa-mi fac usa ca si la aia am 2 infundaturi de la .... sa nu mai zic care nu stiu sa deschida usile si o sa-i intreb pe baieti. Oricum ce am eu acolo intra in garantie ( rugina din int spre ext ) dar sa speram ca nu este nicio rugina . Sa auzim numai de bine !

                      Voi ati intampinat probleme cu aceste mici umflaturi ? O sa fac si niste poze ca sa va dati cu parerea mai bine

                      Am trimis acum un mail la vocea clientului in legatura cu aceasta problema. Ce raspuns primesc imediat va si anunt. Numai bine
                      Last edited by Christnacht; 6 April 2009, 11:36. Reason: Automerged Doublepost
                      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                      Comment


                      • Am mai observat ceva azi , imi vine sa turbez. Sub cherele alea de la geamuri rugina !!! Deci asta chiar a pus capac. E clar ca urmatoarea masina nu va mai fi DACIA. Bataie de joc ! nici nu mai am cuvinte, sunt dezamagit total imi vine sa-i dau foc. Sa va uitati si voi sub chedere ( banda aceea de jos sa o dati la o parte ) si posibil sa aveti surprize. Sa auzim numai de bine
                        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                        Comment


                        • Fa niste poze cand ai ocazia
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Da, Darkside o sa fac si poze. O sa fac maine sau chiar mai incolo ca acum sunt prea turbat. Numai bine
                            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                            Comment


                            • Christnacht nu esti singurul mai au si altii probleme, unchiul meu o are din 2006 si are la fel ca tine rugina sub chederul de la geam dar si in partea de sus, unde se inchide geamul, uite-te si acolo. Eu deobicei dupa ce o spala la spalatorie sterg partile alea sa nu ramna apa, si inca nu am vazut probleme.

                              PS: De cand ai masina ?
                              sigpic

                              Comment


                              • Asteptam sa pui fotografii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google