Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bad Wolf masina o am din 2007 mai parca.
    Gigiman pana diseara o sa pun si poze.

    Exista vreo solutie ceva de curata rugina ? Mai bine mi o fac singur decat sa ma duc aici la noi la reprezentanta ca sigur imi da buleala.
    Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

    Comment


    • Se curata rugina cu wd40 sau un smirghel fin apoi aplica niste grund sau vopsea
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Am incercat sa pun niste poze dar nu merge. imi zice asta : ''Fatal error: Out of memory (allocated 39583744) (tried to allocate 6750001 bytes) in /home/xp86cri2/public_html/loganclub/forum/includes/class_image.php on line 2392 '' O sa mai incerc sa pun odata

        P.s. Si cum actioneaza wd40 asta ? Pur si simplu iti curata locu ? Am mai auzit ceva si de feruginol parca.
        Last edited by Christnacht; 7 April 2009, 12:37.
        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

        Comment


        • Da un resize la poze poate ocupa prea mult spatiu...pai dai cu WD40 si cureti bine cu o carpa ca sa se ia rugina, apoi degresezi bine si cand e perfect uscat dai cu vopsea...ai grija si urmareste atent sa nu fie rugina pe sub stratul de vospea, daca e o cureti..nu e bataie mare de cap pentru c e un loc ferit si nu trebuie sa iasa aratos ci sa fie bine reparat
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Multumesc mult pentru ajutor. M-am mai linistit
            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

            Comment


            • Ideal ar fi sa fie reparata in service Dacia, eventual cand te duci prima data la revizie, in Tulcea.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • Si eu am observat de mult timp(masina e din 2006) in partea de jos a portierelor, in special la cele din spate puncte mici de rugina, ca varful de ac, care se duc daca dai cu unghia. Daca merg in service sunt sigur ca aia sunt chiori si nu o sa le vada.

                Comment


                • Si mie mi-au ruginit stergatoarele pe o suprafata destul de mare.
                  Stie cineva daca se schimba pe garantie sau se repara in service?

                  Comment


                  • Andrei da ai dreptate dar la Tulcea o sa ajung dupa sarbatori. Pana atunci o sa-mi rugineasca si mai rau daca las asa . O sa cumpar maine wd40 dintr-asta si sa scap de rugina asta ca imi sta pe creieri. Bine ca au aparut solutii de dizolvat rugina ca daca stateam cu smirghelu mai mult o stricam dar nici nu ma bagam. Sa auzim numai de bine

                    P.s. Dorutzu normal trebuie sa ti le schimbe pe garantie dar acum depinde si de reprezentanta. Te lamureste Andrei mai bine
                    Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                    Comment


                    • Si eu am aceeasi problema...puncte de rugina pe plafon,usa spate stanga,la luneta,astea sunt mai vizibile,restul,cele cat varful acului sunt mai peste tot.Masina este din 2007 si am observat asta de anul trecut.Am anuntat din nou la vocea clientului si am programare in service pe 22 daca nu ma insel.Daca nu imi rezolva problema le-am spus ca ii reclam in presa...va recomand sa trimiteti si voi mailuri la vocea clientului cu problema asta pentru ca este bataie de joc.Masina NOUA,in garantie care poate ajunge si la 13.000 de euro sa aiba puncte de rugina....INADMISIBIL.Astept sa vad ce imi spun "inginerii" in service.Asta e,eu am vrut Dacia Logan......
                      Last edited by PCH; 7 April 2009, 19:12.

                      Comment


                      • Am dat eu mail la vocea clientului si mi-a dat raspunsul imediat :

                        Va multumim pentru increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la serviciile noastre.

                        Referitor la solicitarea dumneavoastra, va recomandam sa contactati o unitate service din reteaua Dacia. Va asiguram ca unitatile service autorizate dispun de mijloacele tehnice necesare si de personal de specialitate calificat si sunt abilitate sa constate si sa identifice cu exactitate daca aspectele sesizate de dumneavoastra se vor trata pe garantia Dacia.

                        Ramanem deschisi in continuare pentru orice solicitari si sugestii in legatura cu produsele si serviciile oferite de firma noastra. Ne puteti contacta la adresa de e-mail vocea.clientului@daciagroup.com sau folosind formularul de contact de pe site-ul www.dacia.ro, ori la numarul de telefon 0248 500 000, fax 0248 500 076, de luni pana vineri intre orele 8-20 si sambata intre orele 8-16 . Ne puteti scrie si prin posta, la adresa: Automobile Dacia SA - Vocea Clientului Dacia, str. Uzinei nr. 1, Mioveni, jud. Arges, cod 115V400

                        Cu stima,
                        Agent Servicii Client,
                        Florinela Stanisteanu
                        Last edited by Christnacht; 7 April 2009, 19:19. Reason: Automerged Doublepost
                        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                        Comment


                        • Originally posted by Christnacht View Post
                          Am dat eu mail la vocea clientului si mi-a dat raspunsul imediat :

                          Va multumim pentru increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la serviciile noastre.

                          Referitor la solicitarea dumneavoastra, va recomandam sa contactati o unitate service din reteaua Dacia. Va asiguram ca unitatile service autorizate dispun de mijloacele tehnice necesare si de personal de specialitate calificat si sunt abilitate sa constate si sa identifice cu exactitate daca aspectele sesizate de dumneavoastra se vor trata pe garantia Dacia.

                          Ramanem deschisi in continuare pentru orice solicitari si sugestii in legatura cu produsele si serviciile oferite de firma noastra. Ne puteti contacta la adresa de e-mail vocea.clientului@daciagroup.com sau folosind formularul de contact de pe site-ul www.dacia.ro, ori la numarul de telefon 0248 500 000, fax 0248 500 076, de luni pana vineri intre orele 8-20 si sambata intre orele 8-16 . Ne puteti scrie si prin posta, la adresa: Automobile Dacia SA - Vocea Clientului Dacia, str. Uzinei nr. 1, Mioveni, jud. Arges, cod 115V400

                          Cu stima,
                          Agent Servicii Client,
                          Florinela Stanisteanu


                          Stiu,acelasi mesaj l.am primit si eu aseara iar azi am fost contactat si pe mail si telefonic...acela e mesajul de confirmare pe care il trimit imediat ce primesc mail de la noi.

                          Comment


                          • Si la telefon ce te-a sfatuit sa faci ? Presupun ca tot asta sa te duci la reprezentanta sa identifice ei situatia bla bla bla.......

                            p.s Ai spus mai sus, rog un moderator sa mi se stearga postul asta. N-am fost atent. Multumesc
                            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                            Comment


                            • Care e cel mai bun pt curatare rugina wd40 sau feruginol ? Am inteles ca feruginolu cam ataca tabla ( asa am mai citit pe net ). Maine o sa incep sa caut

                              P.s. Radu eu am masina din 2007 luna aprilie sau mai nu mai stiu exact.
                              Last edited by Christnacht; 7 April 2009, 21:05.
                              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                              Comment


                              • Cei care au cumparat masina dupa 01,10,2007 au avut probleme cu rugina?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google