Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by iubitzell cr View Post
    mie mi-au schimbat toate 4 usile la loganul meu care e din 2005din cauza ca erau mancate de rugina!!si nu mi-au vopsit-o in culoare!a mea e verdele ala cameleon... si cand le-am zis ca nu e in culoare si ca se cunoaste diferenta de la o posta mi-au zis ca dupa ce ca mi-au schimbat usile pe garantie mai am si pretentii la culoare... m-am certat cu ei si degeaba... asa am ramas cu mashina... usile de o culoare si restul masinii de alta culoare..
    la iesirea din service trebuia sa semnezi un deviz, trebuia sa nu scoti masina din service pana nu e conforma .Oricum suna la vocea clientului si gata...
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • In cazul asta risca sa fie si acum masina in service, trasa intr-un colt si uitata acolo de catre "meseriasi".
      Vocea clientului si protectia consumatorului este solutia.
      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

      Comment


      • Eu am inceput de rugina la busonul de la rezervor, iar cand am fost la service sa intreb daca se poate face mi s-a spus ca doar daca am toate reviziile facute la ei se rezolva problema.
        Cat a fost in garantie am facut revizia la ei da apoi nu asa ca o sa urmeze o cearta groaznica cu cei de la Dacia

        Comment


        • @iubitzell cr: Suna la Vocea Clientului, sunt obligati sa aduca masina la standardul de fabricatie.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • Dupa ce trece garantia de 3 ani la masina nu cea anticoroziva si reviziile le faci in alta parte dupa aceasta perioada mai este valabila in continuare garatia anticoroziva de 6 ani sau in acesti 6 ani trebuie facute obligatoriu la ei reviziile ?

            Comment


            • Garantia anticoroziva nu are nici o legatura cu reviziile periodice, respectiv schimbatul uleiului, a filtrului, a placutelor de frana etc.
              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

              Comment


              • Eu nu am zis de revizi ulei etc daca acestea nu le mai faci la ei dupa ce nu mai ai garantie si o sa ia probleme cu rugina o sa comenteze ca nu le-ai facut la ei toate sunt capabili de asa ceva!

                Comment


                • Daca reviziile periodice obligatorii nu sunt facute la un service agreat Dacia, nu se mai da garantia anticoroziune. Ei spun ca in procesul reviziei intra si o inspectie anticoroziva vizuala, deci nu e revizie la ei, nu e nici garantie...

                  Comment


                  • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                    la iesirea din service trebuia sa semnezi un deviz, trebuia sa nu scoti masina din service pana nu e conforma .Oricum suna la vocea clientului si gata...
                    nu am semnat absolut nimic,m-au pus sa verific daca am roata de rezerva shi atat.. o sa sun la vocea clientului... sa vad daca ei ma rezolva..

                    Originally posted by radu2008 View Post
                    Pana cuma nu am auzit sa se schimbe usile pe garantie din cauza ruginei se poate asa ceva ?
                    se poate pentru ca ramele usilor erau manacate pur si simplu de rugina,si am mai avut rugina si in portbagaj sub cheder in zona incuietorii!!
                    Last edited by iubitzell cr; 13 April 2009, 13:28. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • @vasile78: Neefectuarea reviziilor in service-urile agreate Dacia nu duce la pierderea garantiei anticoroziune.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • @andrei s-a dus un prieten la Nalba Galati si asta a fost raspunsul service-ului, daca ala a mancat castane, mananc si eu!

                        Comment


                        • Nu conteaza ce zice un dealer, conteaza cum e corect. Poti suna la VC sa te convingi.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • eu nu mai stiu ce sa zic...sunt dezamagit de aceste lucruri si nu cred ca exista rezolvare profesionala din partea lor.

                            Comment


                            • M-am hotarat. O sa mi-o fac singur. Mi-am cumparat azi Feruginol maine o sa mi cumpar spray '' zinc '' , diluant , vopsea albastru mineral am deci trebuie sa ma apuc de treaba . Daca merg la reprezentanta n-am de unde sa stiu ce fac ei acolo. Poate sa mi vopseasca din nou fara sa curete rugina aia si gata asa ca mai bine urmaresc eu pasii care trebuiesc si gata. Cand o sa fie gata o sa pun si poze. Sa auzim numai de bine
                              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                              Comment


                              • In ce zona ai rugina mai bine mergi la un service de cartier si macar sti ca stai langa ei cand fac operatia si asa esti multumit!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google