Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai atunci garantia aia cu care se tot lauda Dacia pentru ce e ca eu nu inteleg ,ca doar nu eu sunt de vina ca meseriasii aia care au pus chederul au zgariat vopseaua sau ma rog astea is explicatii penibile pai atunci sa nu mai zica de garantia aia la tabla sa stii o treaba.

    Comment


    • Asta nu inteleg nici eu.Gasesc ei anumite motive ca sa nu iti rezolve problemele.

      Comment


      • Originally posted by Renault View Post
        Am fost astazi la dacia si le-am spus de punctele de rugina de sub chedere si mi-au spus foarte clar ca din cauza chederului cand a fost pus ca a zgariat vopseaua ca am observat ca numa in 3 locuri (la fel la toate usile) si cica asta nu se face pe garantia dacia si ca sa nu zic ca ma minte pe mine mi-a aratat si la masina patronului ca si aia avea tot asa si nu ii face garantia dacia. Deci singuru lucru ce il putem face este sa reparam acele mici urme de rugina si sa vopsim noi.
        Vraja marii
        Primo: Legal ei ofera o garantie anticoroziune totala (nediferentiata pe zone, parti de caroserie), de 6 ani. Nu ma intereseaza pe mine, cumparator cum lucreaza el, producator, ci este obligat prin contractul de garantie la reparatie.
        Secundo: uite aici niste poze
        Rugina apare la sudura de imbinare a celor doua elemente de portiera. Nu a fost efectuata decaparea corecta post-sudura si protejarea ulterioara cu materiale anticoroziune.
        Pe scurt, nu au nici o legatura acele punte de sudura (acolo apare rugina, sus, la buzele tablei) cu chederul...

        Concluzia? Au obligatia legala de remedierea a acestor "inconveniente"
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • cunosc un caz care "pe garantia caroseriei" si-a remediat problema cu rugina la aripa spate....deci se poate.Cereti si veti obtine!Mult succes!

          Comment


          • Pentru acest lucru este facuta garantia anticoroziva si sa sti ca si alti au remediat aceste probleme pe garantie bine cu unele excepti cand cei de la service au fost aroganti!

            Comment


            • De multe ori nic inu iti vine sa mergi la ei,deoarece presimti cum te vor trata.Eu pentru ,,furnica" aia de rugina de sub cheder nici nu ma duc.Prefer sa rezolv singur problema.

              Comment


              • S-ar putea sa ai surpriza neplacuta ca acea "furnicutza" de la cheder, daca nu o tratezi "ca la carte" sa devina un gandac de toata frumusetea, dupa ceva ani
                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                Comment


                • Eu nu inteleg daca aveti probleme nu mergeti la service si preferati singuri sa rezolvati problema ca cei de acolo refuza aiurea in ziua de azi trede sa aveti mult tupeu sa vedeti cum se rezolva !

                  Comment


                  • probabil nu au incredere in reteaua de servis dacia. dar cei de acolo au materiale profesioniste nu gulma, unul dintre ele ar fi vulcaflexul(daca nu ma insel)
                    sigpic

                    Comment


                    • vulcaflexul si acesta ce este ca nu am auzit pana acuma?

                      Comment


                      • sincer, nu stiu exact ce face, dar cred ca se aplica pe tabla, ca un fel de tratament. asta am auzit-o de la cineva de unde iese prima data loganul pe poarta

                        poate altii de pe forum stiu mai multe date despre el
                        sigpic

                        Comment


                        • Salut, Loganul meu a ruginit pe la busonul de benzina si la capota portbagaj. Am fost la Dacia si mi-a reparato pe garantie . Mi s-a inlocuit capota de la postbagaj cu alta noua . Ba pe deasupra in timp ce statea masina la service am primit o alta in loc sa o pot folosi .
                          B 44 NWP

                          Comment


                          • Am fost si eu la reprezentanta cu rugina de sub cheder si au zis ca se rezolva acuma ramane de vazut ce lucrare vor face

                            Comment


                            • Daca mergi la cei din sighisoara sigur o sa faca treaba buna la vosea ma refer ca eu am avut-o zgariata si am facut-o la ei lucreasa super bine!

                              Comment


                              • Daca nu ma insel exista langa uzina la Mioveni un centru special (stie vocea clientului) unde se aplica la masinile logan fabricate intr-o anumita perioada, o ceruire suplimentara, dar am inteles ca sunt solutionate tot acolo si astfel de probleme de rugina - trebuie sa va interesati - nu am toate detaliile

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google