Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iar daca masina mai are si rugina,pretul scade mai mult de 50%.

    Comment


    • Apropo,am vazut la tv la emisiunea "How it's made?" ca un Rolls Royce se devalorizeaza cu 6 lire/km.Faceti un calcul
      Cumpar volan de Duster

      Comment


      • Poti sa astepti cativa ani si iti iei unul gratis...stiam eu de ce am luat logan

        Comment


        • buna. si eu am avut probleme cu rugina la aripile din spate. la revizia de 60000 km am fost la dedeman bacau si au remediat gratis( au degresat zonele respective si au montat aparatori de protectie) .........nu pot sa stiu ce o fi dedesubt

          Comment


          • Jale mare daca au montat protecti fara sa fie pregatita suprafata bine ,ma refer la vopsire acolo o sa se gaureasca tabla asa am vazut la cineva pe langa protecti a inceput rugina!

            Comment


            • scuze, ei au zis ca au si vopsit

              Comment


              • Acuma parca suna mai bine!

                Comment


                • as fi vrut sa fi existat vreodata thread-ul asta....sa macar sa apara pe la vreo 10 ani de la aparitia loganului....sunt dezamagit sa citesc de rugina la o masina care se vrea a fi un pas inainte fata de ce a fost...
                  Slow & Safe

                  Comment


                  • Originally posted by radu2008 View Post
                    Jale mare daca au montat protecti fara sa fie pregatita suprafata bine ,ma refer la vopsire acolo o sa se gaureasca tabla asa am vazut la cineva pe langa protecti a inceput rugina!
                    Protectiile alea nu fac decat sa ascunda rugina si e problema de timp pana devine vizibila.

                    Comment


                    • mda, trist.

                      vb lui COS.T..
                      _tiganie
                      _praf in ochii prostilor(scuze)
                      _tot ruginite vor fii.

                      poate cele din 2008 si 2009 sunt pregatite mai bine.
                      Last edited by Alex21; 19 June 2009, 16:37. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Cele facute in octombrie 2007 cum sunt sunt facute mai bine???

                        Comment


                        • pai asa zic ei...ca cele pana in 2007 parca.sau sfarsitul lui 2006(nu stiu exact) au avut probleme.de fapt nu stiu ce problema a fost in fluxu de fabricatie....eu o am din 2oo5...nu am vazut rugina pana acum.de fapt am auzit ca nu sunt toate bolnave...sunt anumite 'generatii'...am facut ceruirea acum o luna,gratis....
                          Slow & Safe

                          Comment


                          • Masinile fabricate pana in decembrie 2006 au avut un tratament incomplet in unele locuri sau chiar deloc, unele.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Originally posted by parpanel View Post
                              Protectiile alea nu fac decat sa ascunda rugina si e problema de timp pana devine vizibila.
                              Pai normal ar fi asa. Eu sunt unul dintre cei cu vopseaua sarita la aripile din spate si pe langa asta aparuta un pic de rugina pe lateralele din portbagaj (da-ti la o parte mocheta si verificati si-acolo). Am fost doar sa-mi reglez farurile (Nesti) si domnul de-acolo mi-a propus sa-i faca o verificare. In momentul cand a vazut-o mi-a zis in felul urmator: Toata treaba se remediaza, gratis chiar, toata manopera + vopsit + protectiile de aripi.
                              Ar fi bine sa mergeti pentru aceste lucruri si v-as mai spune ca degeaba puneti protectiile daca nu remediati. Ei mi-au propus sa-mi monteze protectiile dar nu prea vreau asa ca mi le-au pus frumusel in portbagaj.
                              Masina mea este din aprilie 2006
                              9! 9! 9!
                              sigpic

                              Comment


                              • Eu am dat mocheta jos si nu sunt probleme acolo unde era un dop acuma vad ca am lipit o bucata patrata de antifon un lucru bun zic eu fata de acel dop care nu etansa bine!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google